Mesane Kalınlaşması Olan Kedim De Kuru Mamayı Tamamen Kestim

Sedanurdrl

Geçen yıl kedim ve benim için çok zorlu geçti. Gezmedik veteriner kalmadı, kedim de geçmek bilmeyen bir kanlı idrar sorunumuz vardı. ilk teşhis mesane kanseri dendi bir kaç veterinere götürdüm tam kanser denmez mesane kalınlaşması olabilir dediler. 1 ay bir tedavi süreci oldu hiç bir iyileşme göstermedi. Yurt dışında benzer vak'aları çok araştırdım ve anladım ki bizim veterinerlerde iş yok ve asla bir daha güvenmem istisnasız hepsi para peşinde belki aralarında iyi vardır ama hiç rast gelmedim. Tabi ki de her şeyi ücretsiz yapsın demiyorum ama abartmasınlar ama bizimkiler çok güzel abartmayı biliyorlar. Neyse asıl konuya gelmek istiyorum kedime ilk olarak ev yapımı mama vermeye başladım süreç böyle devam etti sonra kedim kuru mamayı istememeye başladı, çok çok az miktarda kuru mama veriyordum, kedimin kanlı idrarı kesilmeye başladı son 3 haftadır kuru mamayı tamamen kestim artık kedim kanlı idrar yapmamaya başladı ve son 2 haftadır kızılcık suyu içirmeye başladım. Günde 12 kere idrara çıkan kedim artık günde 5 kere çıkmaya başladı. Kuru mamanın aslında kediler üzerinde hiçbir iyi yanı olmadığını düşünüyorum sadece birilerin cebine para girsin diye üretilmiş çünkü kuru mama kedileri gerçekten ciddi derecede hasta eden ve tahrip eden bir madde bu yüzden bir daha kedime asla kuru mama yedirmem.
İdrar yollarında sorun yaşayan kedi sahiplerine kızılcık suyunu mutlaka vermelerini tavsiye ediyorum.Benim kedime çok iyi geldi.