Kedi Mi Köpek Mi?

nisanaden

Arkadaşlar petlebiyi arkadaşım önerdi.Ailem bana köpek yada kedi almam için izin verdi.ama kesimi köpekmi alsam bilemedim.sizce hangisi.

11 CEVAP

zcerenoktay

Yaşına bağlı. Köpek çok büyük bir sorumluluk. Ev size aitse ve 6-7 ay boyunca kaka ve çiş temizleyip günde 3-4 kere neredeyse 1 yaşına gelene kadar hayvanı dışarı çıkarabileceksen köpek al ama yine de büyük sorumluluk. Belirli bir yaşa geldiğinde biraz daha hafifliyor ama yine de her gün çıkarman gerek ve araba yoksa zor varsa daha rahat eğer yazlığınız varsa.
Ama yok bunlar çok büyük sorumluluklar dersen ki öyle, kedi almanı tavsiye ederim. Kedi seni çok zorlamaz. Zaten kuma neredeyse doğuştan alışkın oldukları için tuvalet eğitiminde de sıkıntı olmaz :)
Her halukarda ya barınaktan ya da sokaktan veya ilanlardan sahiplenmeye bak :) Yuva bekleyen çook hayvan var...

Puppy730

Köpek veya kedi önemli değil aslında. Ama hangisinin sana daha uygun olduğunu anlamak için, senin huyunu da bilmemiz lazım. Oyun oynamayı tercih eder misin mesela? Ya da bir kedi kendi kurallarını koyarken uyum sağlayabilir misiniz birbirinize? Kediyi o isterse sevebilirsin. Çoğu zaman öyle olur. Köpeklerde de olabilir. Ama kedinin öyle olma ihtimali daha fazla.

suzan

eğer sorumluluk sahibi bir insansan ikisini de besleyebilirsin ama ilk hayvan deneyiminse kedi öneririm. seçim senin ikiside sana iyi birer arkadaş olacak

nisanaden

Saolun arkadaşlar ama ben biraz daha yorum aldıktan sonra kararımı vericem teşekkürler hepinize

Phentos441

Kopek tabiki sahiplerine daha bagli olurlar aylik 50-100 to masraf yaparlar oda en fazla kopek beslemek sorumluluk duygusunu arttirir kedi daha basina buyruk olur ve kolay kolay soz geciremezsin kopeginle istedigin zaman disari cikip istedigin kadar oynayabilirsin yasi kac olursa olsun ama kedi yavruluktan ciktigi zaman cok isnisnai durumlarda oynarlar ama kedinin karakterine gorede degisir tabi bu yuzden kopek almani oneririm bunlari goz onunde bulundurursan sevinirim insallah istedigin cana kavusursun kolay gelsinn...

bence evde yaşıyor isen kedi al. Dublex yani bahçeli bir evse köpek al.

nisanaden

Saolun arkadaşlar ama ben biraz daha yorum aldıktan sonra kararımı vericem teşekkürler hepinize

suzan

benim 4 kedim var ve çok memnunum ayrıca halam 2 kedi ve bir köpeği aynı anda besliyor çok iyi anlaşıyorlar. :D

nisanaden

Saolun

kittycat

Kedi yada köpek satın alma sahiplen.

KorsanElvin

Kedi alman daha mantıklı ben baya kedi köpek baktım ama kedi evde daha kolay köpek zor bakılıyor eğer bahçeli bir evin varsa köpek al ama köpek almak kedi almaktan10 kat fazla sorumluluk ister