Matisse Mi? Brit Care Mi?(Kısır)

bappatan

Sarman uzun tüylü kedim var sürekli mama araştırıyorum. Sizce hangisi?

16 CEVAP

Sselin1

Matisse mamada somonlu seceneginde %32 oranindan balik varken, somonlu ve ton baliklida %20 oraninda balik var mesela bunu niye boyle yapmişlar diyordum demek ki mama neyliyse sadece onun yüzdesini yazmış diger protein kaynaginin yüzdesini yazmamiş firma anladım simdi teşekkurler :)

Faytekin

Denemeden bilemezsiniz,Matissenin içindeki et orani ve besin degerleri daha yuksek, Britcare de ise kısır kediler için onemli olan bobrek ve idrar yolu hastaliklari için magnezyum,fosfor,kalsiyum gibi oranlar cok düșük tutulmus hatta en düșük mama,Britcare de bu acidan iyi,sonuc olarak ikiside guzel mama benim için,hem lezzet degisikligi için hemde kediniz uzerinde ki etkileri görmek için deneyebilirsiniz.

Faytekin

Bence de bir problem yoksa degistirmenize gerek yok,surekli degistirmek onerilen birsey degil zaten,ben Britcare in hicbir cesidinde %50 et orani göremedim ama arkadas oyle soylemis,yada ben yanlis biliyorum,hangi cesidi cok daha iyi merak ettim acikcasi,bence ikiside hemen hemen ayni kalite de mamalar,birinde misir varsa digerinde pirinc var, birinde bugday varsa digerinde yulaf var tahil olarak misal veriyorum,ayrica pancar posasi denilen șey herkesin oyle abarttigi kadar tehlikeli ve kotu bişey degil, bu kadar korkmaya ve takilmaya gerek yok yani,keza misir gluteni dedikleri seyde ayni sekilde,zaten minimum da tutuluyor, orta segmentde ki mamalarda bunlar oluyor maalesef, olmasa daha iyi tabi ki ama,olmayan mamalarda da fiyatlar belli,ama oyle büyütülecek șeyler degil bana gore,bunlara kadar daha onemli faktörler var, etin orani,kaynagi,kalsiyum fosfor magnezyum degerleri,yapay mi bitkisel mi koruyucu kullanilmis vs..vs..ben mama secerken direk baktigim ozellikler bunlar mesela,bunlarin haricinde içindeki %3 %5 gibi cok küçük tahil yada posa gibi yan urunlere fazla takilmiyorum.

Sselin1

Katiliyorum. Benim için de mama kaliteliyse içinde az miktarda tutulan tahılın mısırın posanin bir önemi yok ama olmaması da bir arti sonuçta 2 mamayı da kıyasladığımız için belirtmek istedim. Yoksa matisse önerdigim bir mama. Size link atıyorum et oranına bakabilirsiniz yanlişım varsa da düzeltmiş olursunuz :) https://brit-petfood.com/en/products/cats/5263-brit-care-cat-missy-for-sterilised

Faytekin

Evet baktim simdi %48 oraninda varmiș toplamda teşekkürler,ama Matissede de ayni oranda var,ben sizin yorumunuzda et orani uzerinden Britcare i onerdiginiz için sordum sadece(yanlis anlasilmasin merak ettim sadece) Matisse nin içeriginde tavuklu mamada mesela tavuk eti % olarak yazilmis ama ayrica bir de kurutulmus balik eti diye yazar,balik etin in yuzdesini yazmadiklari için insanlar burda gozden kaciriyor, icinde sadece %32 tavuk var saniyor,halbuki icinde en az %10 %15 civarinda bir et daha var, bunu neden bu sekilde belirtmemisler anlamis degilim,ayni sekilde somonlu olan cesinde de yine ayri olarak kurutulmus tavuk diye geciyor sadece.

HuriyeAysu

matisse benim kedimde sarman matisse tercih ettim çok iyi geldi bize :)

HuriyeAysu

tüyleri falan baya farketti daha sonra nd ye geçtim ama zam gelmiş baya tekrar matisse düşünüyorum daha geçen hafta aldığım mama 50 tl lik zam anlaşılır gibi değil

minnoskoss_123

Matisse, kesinlikle:)

Ahsenbb

N&d düşük tahıllı kısırlaştırılmış kedi maması kullanabilirsiniz fiyatlar yakın değerler çok iyi.
ikisinden birisini seçmem gerekirse brit care

bappatan

Brit kullanıyoruz da acaba matisse iyiyse ona geçelim mi diye düşündük.

bappatan

Aslında matisse nin numunesini alıp bir denemekte fayda var sizin de dediğiniz gibi. Her mama değişikliğinde alıştırarak vermeme rağmen (7günde) ishal oluyor kedim. Bu yüzden mama değişikliği yapmak istemiyorum eğer brit care iyi diyorsanız onu kullanmaya devam etmeliyim sanırım.

Sselin1

Brit care mamanin içerik oranları her cesidinde ayni olmuyor. bazi cesitlerinde protein kaynagi sadece un şeklinde mesela. siz hangisini kullaniyorsunuz bilmyorum ama iki markanin kisır mamasini ele alirsak Brit care matisse gore çok daha iyi içinde %50 oraninda et var mısır ürünleri pancar posasi içermiyor. Ben Brit care in cocco secenegini kullanmiştım ama kedilerim sevmedi mama da cok sertti. Sizin kediniz sevdiyse ve iyi sonuclar aldiysaniz kullanmaya devam edin bence.

bappatan

Biz Missy yi kullanıyoruz

Sselin1

Missy kısır kediler için olan çesidi içerik olarak matisse'e göre daha iyi.

Sselin1

%2 oraninda da tavuk cigeri var %50 yapıyor :))) yoo yanlış anlamadım her mamayı sürekli incelemiyoruz sonuçta brit care cesitleri cidden degisik bazilarinda sadece tavuk unu balik unu var mesela. benim kedimin alerjisi vardi brit care de hipoalerjenik oldugu icin bayagı incelemiştim tahilsiz secenegini falan tabi bir ise yaramadi baska çözüm buldum alerjisine.