Evdeki Herşeyi Tırmalıyor Bunun Önüne Nasıl Geçerim ?

cigdemcnkc

Tırmalama çubuğu var fakat ne bulduysa tırmalıyor.

17 CEVAP

Faytekin

Dunyanin en guzel tirmalama cubugunu da alsaniz hatta bütün evi onunla donatsaniz bile kediler yine gider koltuklari sandalyeleri yataklari tirmalar,bunun bi caresi yok kedili hayat böyle :)

iozksn

Merhaba,
Ben kendi kedim özelinde pütürlü yüzeyi olan her şeyi tırmaladığını deneyimledim. Buna koltuk yüzeylerinden kilimlere kadar her şey dahil. Muhtemelen pütürlü yüzeyi hissedince içgüdüsel olarak tırnaklarını geçirme isteği duyuyorlar.
Tırmalamaması öğretilebilir diyorlar ama ben çok emin değilim.
Ya göz yumacaksınız ya da her seferinde kovalayacaksınız :) Ya da pütürlü tüm yüzeyleri düz pürüzsüz yüzeyler ile değiştireceksiniz. (yüzeyi düz olan koltuğumuzda hiç tırmalama yapmazken pütürlü kumaş koltuklarımızı tırmalamaya bayılıyor mesela).
Kolay gelsin.

iozksn

Merhaba,
Tırmalama tahtasına alışma konusu başka. Bizimki de zaman zaman gidip tırmalama kutusunda tırnaklarını bileyliyor :) Ama daha önce bahsettiğim pütürlü yüzey hissedince kendini tutamayıp tırmalama dürtüsü baskın geliyor. Belki de bizim kedi bu konuda arızalıdır tabi, bilmiyorum :)

Ecerana

Benim kedim duvarı bile tırmalıyor :D Bn de de yüksek tırmalama tahtası var oraya çıkıp iniyorlar tırmanıyorlar baya iyi oynuyorlar bnim kedilerim yatağımın kenarını çok tırmalarlardı oraya da normal tırmalama tahtası koydum artık tırmalamıyorlar. İnstagram da bi kaç sayfa var bu işi yapan onlarla görüşebilirsiniz. Bn instagram dan sipariş verdim. Kendi istediğim modelin resmini attım onlar da aynısını yapıp gönderdiler. İsterseniz özelden yazabilirim

satinalmayin

valla ben tırmanıp yatması ve tırlaması için kedi ağacı aldım yada tırmalama ağacımı diyelim facede siyah pati kedi avi diye bir adam var çok ucuza kocaman bir tane yaptırdım eve getirip kendi kurdu kendi yaptığı için birde sanırım henüz pek meşhur olmadığı için ucuza yapıyor ben 220 tl verdim 4 tane yatacak yeri var 1.65 cm boyunda bizimkiler orda takılıyorlar

satinalmayin

çiğdem eminmisin benim aldığım ev şeklinde kapalı değil zaten o evleri pek sevmez kediler yüksekten izlemeyi seviyorlar birde tırmanmayı 1.65 cm en yüksek kısmı basmak gibi 4 yatıcak yer var diğerleri kademeli olarak alçalıyor.Bir hafta olmadı daha alalı anadolu yakası sultanbeylinde yeri.

Tikos

Merhabalar bunun cok kolay bir yontemi var
Marangozdan bir yeni kesilmis zimparalanmamis bir kutuk alin artik hep ve sadece onu tirmalayacaktir..

satinalmayin

kütük tamamda benim bahsettiğim daha complex bir şey tırmanma yüksekte olma içgüdüsüde var kedilerde çok maharetli biri dallı budaklı bir ağaca oturaklar oturtarak yapabilir ama bence hiç uğraşmaya gerek yok şahsen okadar ucuk fiyatlar varken iyi bir ücrete aldım ben ve memnunum .Bu arada fiyatları eleştirince nasıl hemen paylaşımım kaldırıldı :)

Duman_1

Benim kedim nasıl olduğu hakkında hiç bir fikrim yok ama tırnalama tahtasına çok alıştı hergün 10-20 kez gidiyor oraya tırmalıyor ve asla başka yeri tırmalamıyor :D

Faytekin

Duman_1 cok sanslisiniz gerçekten,face deki arkadașa baktim bende fiyatlari uygun gerçekten de,ama Istanbul disina kargo ucreti yuksek oldugu için herelde pahaliya mal oluyor biraz,petshoplarda kucucuk seyler i 150-200 tl ye satilirken,bu arkadasin yaptiklari bedava kaliyor onlarin yaninda,bende düşünüyorum almayi, teşekkürler paylastigin için bu arada "satinalmayin"

satinalmayin

kargo para tutabilir evet bana yakın o yüzden fiyat uygun geldi .

cigdemcnkc

Dediğiniz sayfaya baktım kargo dahil 420 yazıyor.

cigdemcnkc

(https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=266978507587386&id=100028257172361)

cigdemcnkc

Uf bağlantı olmadı sanırım, siyah pati kedi evi diye facede bi adamın hesabı çıktı karşıma büyük ihtimalle budur

satinalmayin

özelden telini atiyim ben