3 Renkli Erkek Kedi Olma Olasılığı 10.000/1 Mi?

cigdemcnkc

" Üç renkli erkek kedi çıkma ihtimali 3.000/1 dir. Üç renkli erkek kediler gen sorununa bağlı kısırdır ve 10.000/1 oranında kısır olmayan üç renkli erkek kedi çıkabilir. " çaklıtı gören bir takipçim böyle bir bilgi paylaştı benimle dikkat edeniniz var mı?

24 CEVAP

Cansumuezza

çok nadirdir üç renkli erkek kedi. sizin kedinizle alakası ne bunun onu anlayamadım.

Cansumuezza

ama sizin kedinizde çok çok az var sarılık sanırım benim bahsettiğim calico kedi diye internette yazdığınızda karşınıza çıkan kediler.

Cansumuezza

evet calico kedi demek üç renk kedi oluyor zaten benim kedimde calico. ama sizinkini bilemeyeceğim :)

Gamzessven

3 renkli kedilerin hepsi calico değil mi zaten ben de öyle biliyorum

Gamzessven

Kedinizin fotosuna şimdi baktım 3 renkli değil ki Yani aslında hepimiz aynı şeyi demişiz ama renkler yanıltmış bariz 3 renk olan kediler var onlar calico

minnoskoss_123

Benim de bildiğime göre 3 renki kediler genelde dişi oluyor fakat ne kadar doğru bilmiyorum.

cigdemcnkc

En son attığım fotoda dikkat etmiş. Yo zaten benim iddiam değil. Ama onun söylediği cins kediler içerisinde değil heralde genel olarak kediler sınıfınds 3 renkli dişi olur diyor

cigdemcnkc

Söylediğiniz kedi cinsinin çoğunluğu dişiymiş zaten :)

cigdemcnkc

Benim hiçbir bilgim yok bana az önce biri söyledi bende burda sordum :)

cigdemcnkc

Cansu hanım zaten öyle bir iddiam yok bana söylenilen birşeyi teyit etmek için bilen kişilere sorup kendim nette araştırıyorum yoksa ben çaklıtı zaten çok seviyorum anlayabildiniz umarım :)

bappatan

Sizin kediniz calico değil. Her 3 renkli kedi calico olmaz. Calico kedilerde bulunan renkler yer yer boyanmış şekildedir ve haritalara benzerler. Renkler bariz görünür ve birbirlerine karışmış değildirler. Sizin kediniz 3 renkli bir tekir kedidir.

cigdemcnkc

Evet, bana atılan mesajla beraber veterinere sordum bu durumu. Çaklıt beyaz tekirmiş diğer bahsettiğimiz ise calico tekir. Ben zaten bana bunu söyleyen arkadaşa siyah çizgiler sayılıyor mu o kürkü değil mi dediğimde sayılıyo demişti. Söylenilen herşeye hemen inanmam sorgular üzerinde tartışırım bu yüzden sizlerede sormak istedim zaten calico şu bu diye herhangi bir bilgim bile yoktu ama birileri tarafından yanlış anlaşıdım herhalde karşılaştırma yapma ihtiyacında bulundu kedisiyle. Anlatımınız içinde çok teşekkür ederim @bappatan

Gamzessven

Yok problem değil sormak için var burası zaten :) öğrenmiş olduk hep beraber

Calico dedikleri beyaz siyah kınalı olanlar

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSOh_H4RllHwChX2Gdfk5B5U1eKAweK8234vuA5cPhiLLUyHygYnPlTOq4- işte bu mesela bu kedilerin hepsi dişi oluyo erkek olursa şaşkınlıktan ölürüm herhalde :D