Kediciğin Midesini Rahtalatmak İçin¿¿¿

dumanmia

Daha önce bu tür ürünler kullanmadım sadece çim denedim onuda yemedi ve tüy yumağı kusuyor bunun için mide rahatlatıcı olarak macunlae var sanırım ama adını falan bilmiyorum buraya etiketler misiniz bu sitede varsa sipariş vermem için?

15 CEVAP

dumanmia

Aslında haklısınız yıllar önce kuru mama mı vardı? Kediler bulduğu herşeyi yese bile bağışıklıklarından dolayı hasta bile olmuyorlardı...

Sedanurdrl

bizimkisi kısa tüylü olduğu için hiç tüy kusmadı ama kusmaları vardı ev mamasına geçtiğimden beri ve kekik kullandığımdan beri kusmuyor.

Sedanurdrl

tabikide çok fazla ışıl işlem görmüş mamaları veriyoruz sonra kedicikler sürekli hasta , elimden geldiği kadar günlük hangi besin maddelerine ihtiyaç varsa onları vermeye çalışıyorum şükürler olsun ki bir problem yaşamadım ve iç dış parazitlerini 6 ayda bir yaptırıyorum. Birilerinin cebine para girsin diye kedimi zehirleyemem

GULLUKAVAK

Seda Hanım bende ev maması yapıyorum ama çalıştığım için sadece akşamlaruı veriyorum gündüz aç kalmasın diye mecburen ND kuru mama koyuyorum kabına ama zamanı olan evde hazırlasın inanın daha sağlıklı kuru mamaya verilen parayla et tavuk ciğer alınabilir zaten yedikleri ne kadarki

Cansumuezza

tüy yumağı için malt macunu dediğinizde her petşopta bulabilirsiniz hemen temin edinde rahatlasın.

lokum_british

Trixie kedi maltı çok memnunum.

dumanmia

Trixie nin kumunu duymuştum sanırım iyi bir marka diye biliyorum deneyeyim :)

HuriyeAysu

kedi çimide deneyebilirsiniz ama bazı kediler sadece oynuyor :))

HuriyeAysu

pardon sadece soruyu okumuştum açıklamaya şimdi baktım :)

Gamzessven

Gimcat de çok güzel hairball

dumanmia

Aynen çim kullandım dediğim gibi iki üç pati savurdu hiç yemedi zaten o malt macunu alacağım en yakın zamanda

HuriyeAysu

ev mamasını nasıl yapıyorsunuz

Sedanurdrl

tavuk gögüs, tavuk ciğer ve tavuk kalp kullanıyorum belirli oranlarda ayarlayıp haslıyorum sonra yarı sulu biçimde içine kekik ve zerdeçal koyuyorum eser miktarda afiyetle ikram ediyorum:)

Sedanurdrl

kuru mamayı tamamen kestim ve inanıyorumki kedileri kuru mama hasta ediyor. en iyiside en kötüsüde hiç fark etmez çok fazla sıkıntı çektim bu yüzden 2 aydır tamamen kestim

Sedanurdrl

bende çalışıyorum. Sabah kalkıyorum bir öğün sabah veriyorum sonra iki öğün hazırlıyorum öğlen ve akşam için ama evde annem var diğer öğünlerini annem veriyor. Muhtemelen evde kimse olmasaydı bende sizin yaptığınız gibi yapardım.