Nd Mi Royal Canin Mi ?

Frtsln

Arkadaşlar yavru köpeğimize nd ve royal canin mama arasında kaldık . Aralarında çok büyük fiyat farkı var mı ? Hangisi daha maliyetli olur ve yavru için hangisi daha iyidir ?

13 CEVAP

Arthur4

dostum buralarda ND den başka mamanin esamesi okunmaz ona göre RC duyunca cildiriyor herkes aman linç yeme :dd

dumanmia

Tabiki de ND
Royal canin çöp bir mama hem gereksiz pahalı hem de kötü içerikli ND tahılsız yavru maması öneririm
Tahılsız pahalı gelirse düşük tahıllı da alabilirsiniz

minnoskoss_123

N&D. Aralarındaki fiyat farkı değil, içerik kalitesi farkı fazla. N&D fiyatını hak ediyor ve içeriği gayet iyi.

Gamzessven

Nd varken diğerlerini seçenek olarak göstermenize gerek yok

iyi günler arkadaşlar. geçenlerde ben de Royal Canin almıştım. ancak kedim mamayı hem isteksiz yedi hem de sürekli kusuyordu. nedenini anlayamadım. geçici olarak bir mama alayım dedim. Prochoice marka mama aldım. Bu marka konusunda düşüncelerinizi de merak ediyorum. ?? bayıla bayıla yiyor. ama aklımda hep bir soru işareti kalıyor bu konuda. en sonunda ND yavru kedi maması sipariş ettim ve heyecanla bekliyorum şu anda. bakalım bizim yavru ne tepki verecek?

ND den şüphem yok kesinlikle. ama Prochoice konusunda fikri olan var mı? Fİyat performans vs?

smgbkrccc

Tabii ki ND. Karşılaştırılması bile kötü.

smgbkrccc

@minikkedisezar
RC'nin iyi olduğunu tabii ki düşünmüyorum ama mama değişimlerinin geçiş süreci var, 1 haftada eski-yeni karıştırılarak yavaş yavaş geçiliyor. Eğer hiçbir şekilde geçiş sürecine girmeden mamayı önüne koyup yedirdiyseniz kusması normal, kanlı ishal bile olabilir ki çok riskli bir şey. Ben yeni mamasını yiyecek mi diye deneme yaparken çok kaçırmışım da hemen ağzında akne çıkmıştı, çok çabuk tepki gösteriyorlar ve mideleri çok hassas. Diğer mamaları da bu şekilde kusabilir ve hiçbir mamanın iyi gelmediğini düşünebilirsiniz, bu yüzden tavsiye vermek istedim. Ki RC'de güzel bir mama değil, parasına aldanıp kesin güzeldir diye düşünmeyin, içeriğinde elle tutulur hiçbir yanı yok. Neredeyse her veteriner sponsoru olduğu için bir şekilde dillenmiş, popülerleşmiş ve içeriğe bakmadan güvenilerek alınan bir mama haline gelmiş bence. Para etkeni de var tabi, içerikten anlamayan insanlar -aaa pahalı demek ki kaliteli mama, veterinerde öneriyor- diyerek alıyor. Hills ve Proplan'da RC'yle aynı kefede.

Prochoice'e gelince iyi bir mama değil. Onunda aynı şekilde içeriğinde RC'den farkı yok. Bütçeniz yetiyor ise kesinlikle N&D alın. Tabii Orijen ve Acana daha iyi bir tercih :)) Eğer hiçbirine gücünüz yetmez ise Brit Care Crazy -premium maması değil, o da iyi sayılamayacak bir mama-, Matisse kitten alabilirsiniz. Tabii ki Brit Care ve Matisse'den öncelikli olan N&D.

Sselin1

Fiyat performans olarak golosi mamaya bakabilirsiniz. Prochoice iyi bir mama degil et içermiyor.

pinposs

N&D’nin daha iyi olduğunu düşünüyorum. Arada çok aşırı fiyat farkı yok ama N&D’nin fiyatı Prochice’ye göre daha fazla ama N&D çok iyi bir mama. Prochoice’nin iyi olduğunu düşünmüyorum.

kubilay2019

N&D

Gonul10

Orijen bence en iyisi,ama fazla hareketlendirdi benimkini, çok pahalı diyorlar ancak nd bir ay yetmezken,orijen yetti.kendi ölçü kabiyla veriyorum.Sanirim mama başına düşen gramajı fazla.İndirmli veya fazla alınca aynı fiyata denk geliyor.Nd düşük tahilli ile de karıştırarak veriyorum.

ben prochoice kullanıyorum içeriği yönünden bence şüpheniz olmasın ben veterinerimin önerisiyle almaya başlamıştım uzun zamandır da kullanıyoruz herhangi bi sağlık problemi yaşamadık aksine çok iyi geldi , benim için önemli olan tadını da sevmesiydi ve oldukça severek tüketiyo

Hiç düşünmeden N&D . ROYAL CANİN den kesinlilke daha iyiii