Diğer Kedileri Görünce Bana Tıslıyor

cigdemcnkc

Arka bahçeye bikaç kedi geliyor çaklıtın yanına. Sonra kucağıma alıp eve götürmek istediğimde bana tıslıyor yaklaşmıyor iki saat uğraştırıyor eve gelmiyor diğer kedinin başında nöbet tutuyor resmen yaklaşmıyorda ona :)

15 CEVAP

Gamzessven

Bahçeye mi salıyorsunuz kendi kedinizi

minnoskoss_123

Benim kedim de kedilere yaklaşmama izin vermiyor kıskanç:) Latte her gelen kediyi dövüyor, zor ayırıyorum:D

cigdemcnkc

Bi ara kucağıma alayım dedim tısladı şey yaptı bıraktım korktum :) neden böyle yaparki ya

minnoskoss_123

Bölge olayı da var:)

cigdemcnkc

Ama banada böyle yapıyor az öncede seviyim dedim kucağıma alacaktım az kalsın ısırıyordu sonra uzaklaştı yanımdan evdede aynı dışarıdaki gibi saldırgan hareketler yaptı ilk defa böyle bişey oluyor anlamadım neden böyle...:(

cigdemcnkc

Gergin herhalde. Umarım böyle devam etmez ya

Anonymus552223

Hicbir kedi alismadigi kedilerden hoslanmaz, kokusunu duymak istemez. Sahibi bile olsaniz kedi strese girdiyse size saldirabilir. Baska kedileri sevince elinizi falan yikayin

gozdeyilmaz

sizde kendi kokusu olduğu için alanında bir başkasını istemiyor bu çok normal biz dışarıda kedi-köpek sevip geldiğimizde bile sürekli minnoşumuz kıyafetlerimizi kokluyor doğal olarak rahatsız oluyorlar ama dikkat edin çaklıt diiğer kedilerle temas haline geçmesin ne kadar aşılı da olsa bir şey bulaşma ihtimali var

Gamzessven

Kısır değilse kedilerle yanyana gelmesi de risk zaten. Tıslayıp stres oluyorsa çıkarmayın bence boşuna

Cansumuezza

bazı kısır erkek kediler çiftleşme hareketlerini yapıyorlar kısır olsalarda. 1 yaşına kadar o hareketler oturmuş oluyor nihayetinde.

cigdemcnkc

Bahçeyemi salıyorsunuz derken, babam bahçeyle ilgilenirken veya kalorifer yakarken çaklıtta babamla iniyor. Bahçe zaten açık bi alanda değil evin arkasında kapılı ufak bi alan diğer kediler duvarın üstünden geliyor kiremitten tırmanıyorlar çıkarkende. Çaklıtta ilk defa dün arkalarından çıkmış çiftleşmek için yapıyor sanırım zaten her gün kolumuza şey yapmaya çalışıyor bilmiyorum napcaz 1yaşına kadar :/

cigdemcnkc

Buradaki sorun çaklıtın bizimle birlikte bahçeye çıkıp otla sinekle oynaması değilki onları görünce bizi unutuyor bende sinir oluyorum :) ve şuan bile dünkü gibi bize mi kızıyor oda anlamadım ya keşke dile gelsede bi anlatsa :) onlarıda yanına yaklaştırmıyordu öyle bakıyor hırlıyor değişik bi durum bence

cigdemcnkc

Yok ben zaten sürekli uyarıyorum ama evdekiler hava alsın oynasın iyi gelir diyip çıkarıyordu ama akıllandılar artık onlarda :))

cigdemcnkc

Yok daha 5-6 aylık kısırlaştırcam ama 1yaşında. Birde şey sorucam kısırlaşrınca artık böyle bi istek olmıcak değil mi diğer kedilere veya kolumuza karşı :):))

cigdemcnkc

Devam ediyor yaniii :/ teşekkürler