Kedilerde Kapalı Tuvalet Kullanımı Hakkında????

dumanmia

Kedimi sahiplendiğimden bu yana açık kedi tuvaleti kullanıyorum eşyalarını benim seçme imkanım olmadı ben seçseydim kapalı tuvalet alırdım
Kokuyu cidden hapsediyor mu
Açık tuvalette koku sorunu hariç bir sorunum yok fakat evin içine sinmiş gibi acayip bir koku var kapalıysa geçsek gider mi bu sorun?

13 CEVAP

Gamzessven

Filtre bomboş bir şey. Kapağı açık olduğu zaman çok da boğulduklarını düşünmüyorum. Kapalı tuvalette daha rahat hissediyor bence. Bazen açık bırakıyorum temizlerken falan gelip yaptığında koşarak çıkıyor kapalıyken daha rahatlar bence. Kapağını kullanmayın ama. Alışması da kolay olur diye düşünüyorum

Cansumuezza

kapalı tuvalet bile alsanız kapısını sökün içerde tozdan boğuluyorlar en sağlıklısı sizin kullandığınız aslında.

dumanmia

İşte ikilemde kaldım ben koku almıyorum artık alıştım ama ailem koku konusunda biraz hassas onun hariç bir sorunumuz yok :/

dumanmia

Ve kedim 7 aydır açık tuvalet kullanıyor kolay alışır mı kapalıya nasıl alıştırabilrim

HuriyeAysu

kesinlikle açık tuvalete devam edin bence çünkü kedim ıkınırken bacağıyla tutunuyor kenarlardan öyle rahat ediyordur diye düşünüyorum sizin kedinizde tutunuyormu

Arthur4

Benimki de açık ama kapalı alsam mı diye düşündüm bi yandan açık olduğu için utaniyolarmis kendini iyi hissetmiyomus ama bi yandan da içerde tozdan falan boğulur diye düşünüyorum bi de koku oluyo açık tuvalette hep kaçınılmaz :( acaba bu kapalilardaki filtreler falan ise yariyomu ki gerçekten

-Asil-

Kapalı tuvaletin denildiği gibi kapısını çıkarırsınız onun haricinde aşırı bir koku varsa kuma bağlı da olabilir

Sselin1

Yari acilir kapali tuvaletler var temizlik yaparken kolaylik sagliyor. Hem de kediniz alisana kadar yari acik sekilde kullanirsiniz. Eve kum dagilma sorunu da buyuk olcude azalir. Ama koku olayi acik kapali çok fark etmiyor. Ben mirmir ekstra topaklanan kum kullanıyorum sıfır koku. Sanki evde kedi tuvaleti yok gibi bu konuda gercekten basarili.

Canertez

Aynı sorun bendede var,kokuyu hapseden kokulu kumlar kullanın,benim en son aldığım kum kokusuz kum ve kokuyu odaya yayıyor hemen

pinarcaya

Benim.kedim kapali tuvalet kullaniyor. Ilk 1 hafta kadar kapagini cikarip yanina koydum. Sonra kapagini taktim kapisini acik biraktim. Asama asama alisti. Tozlu kumun cozumu acik kap degil maalesef. Acik kap kullanirken o toz odayi bile kapliyor. Tozsuz kum kullanmak lazim.

pinarcaya

Tigerino kum kullaniyorum. Ne toz ne koku. Hic birsey yok. Biraz pahali olmasina karsin en az 2 Ay gidiyor paketi.

sebnemgzm

ben kapalı kullanıyorum o içeri girince kapı kapanıyor ve kum yerine sıkıştırılmış talaş kullanıyorum hem koku daha az oluyor hemde toz olmuyor ve içeride boğulma yada öksürmesi olmuyor tavsiye ederim ve alıştırmanıza gelince sadece bir gününüzü ona ayırın ve bir saatte bir tuvaletin içine koyun hemen benimseyecektir.

Beyzanurtzlk

Hemen alışıyorlar merak etmeyin hem etrafa yaydığı kum tanecikleri inanılmaz azalıyor ve filtreler boş iş ama kapalı olduğu içim işe yarıyor odamını kapısının orda kum bazen kapağını kapatmıyorum o gün kokudan odada durulmuyor kapağını kapattığımda rahatsız olacak bir koku olmuyor