Eve Aldigim Anne Kedide Fip Suphesi

pinarcaya

Disarda dogum yapan bir kediyi ve yavrularini erkek kediler rahat birakmadigi icin eve aldim. Hatta yavrularindan birini kediler aldi. Anne kedi surekli ishal. Hem de tivaletini yaparken aci cekiyormus gibi sesler cikariyordu. Kedi zayif olmasina ragmen karni sis. Bunun disinda pek hasta gibi gorunmuyor. Istahi yerinde. Gecen gun veterinere goturdum. Parazit ilaci verdi. Bazi ilaclar verdi. Ve fip olabilecegini soyledi. 3 gun gecti. Ishali biraz duzeldi. Evde benim kendi kedim var. Anne kedi ve yavrulari bir odada duruyor ve bu odadan hic cikarmiyorum. Kendi kendime fip bulasabilir mi?

12 CEVAP

pinarcaya

Sanirim dediginiz gibi sindirim sistemi ile alakali bir sorun var. Bugun veteriner de gazdan dolayi da sis olabilir dedi. Kedinin istahinda falan hic bir sorun yok. Hatta benim dombili kedimden daha cok istahi var. Tedaviye devam ediyoruz. Duzelecegine inaniyorum.

Gamzessven

Sindirim sisteminde problem varsa da karnı şiş olabilir ki hafif. Hazımsızlıktan gazdan. Fip olsa gözünü bile açamıyorlar ağızlarına bir şey sürmüyorlar su içmiyorlar dolayısıyla tuvalete gitmiyorlar. Halsizlik çok oluyor. Bu belirtiler var mı?

Gamzessven

Ve evet şu an aktif bir şekilde fipse ameliyat için anesteziyi kaldıramaz bağışıklığı. Fip konusunda emin olduktan sonra kısırlaştırın.

Beyzanurtzlk

Galiba bütün annelerde oluyor benimde sokak kedisi anne öyleydi hatta böyle memeleri sarkıyordu.. çocuklarını terk etti pis ama şimdi baya toparladı onunda galiba sindirim sistemi bozuktu.

Ahsenbb

Sokaktaki kedilerde genelde gaz problemi ve parazit problemi oluyor karnının şiş olması neden hemen fib düşüncesini getiriyor akla?Bu veterinerleri hiç anlamıyorum gerçekten nasıl en ağır hastalıklardan birinin teşhisini hemen koyabiliyorlar.Zannetmiyorum fib olduğunu ayrıca.Kedi fib olsaydı doğumu kaldıramazdı ayrıca yavrular hemen ölürlerdi.

dilekz

Evet eğer kedi fip hastasıysa bulaşabilir. Yavrularına zaten bulaşmıştır. Öyle bir durum varsa diğer kediler gitse bile kedinizi o odaya sokmayın. Dokunursanız ellerinizi yıkamadan ya da giysilerinize değerse o giysilerle kedinizi sevmeyin. Bu şekilde bulaşma riski az da olsa, bulaştığında tedavisi henüz olmadığı için ne yazık ki kediniz bir süre sonra ölecektir. Bunu düşünerek çok dikkatli olun.

pinarcaya

2 yavruyu almak isteyen 2 kisi cikti. 2 aylik olmalarini bekliyorum ama acaba beklemeden sahiplendirsem ve anne kediyi bahceye mi biraksam acaba?

pinarcaya

Kediler su anda 40 gunluk ve 1 yavru hala sahiplenilmedi.

Sselin1

Yavrulari isteyen birine anneyle birlikte gecici olarak sahiplendirebilirsiniz belki 2 hafta daha baksa yeter. Bu zamana kadar diger yavruyada yuva cikar belki

pinarcaya

Peki bu anneyi kisirlastirmam ne kadar dogru olur sizce? Kesin fip diye birsey yok fakat karninin sis olmasi beni cok suphelendiriyor. Acaba ishalini gecirip tekrar bahceye mi biraksam kisirlastirmadan?

pinarcaya

Tesekkur ederim icimi rahatlattiniz. Ben de sizin gibi dusunuyorum. Veteriner probiyotik falan verdi. Ishali yavas yavas duzeliyor.

Gamzessven

Hangi probiyotiği verdi acaba