Kısırlaştırma İçin Test

smgbkrccc

Merhaba. Kısırlaştırma operasyonundan önce test ne kadar önemli? Memleketimdeki veterinerler buna gerek olmadığını söylediler, aksine İstanbul'da da her veteriner testi mutlaka yapıyor. Hatta bir veteriner 30 yıllık veteriner olduğunu ve hiç test yapmadığını, bir sorun çıkmadığını, testlerin fiyatı yükseltmek için yapılan bir şey olduğunu ve gerek olmadığını söyledi. Bu yüzden aklımda soru işaretleri kaldı.

13 CEVAP

Cansumuezza

ben İZmirde yaşıyorum burda çok meşhur ve işinde iyi bi kaç veterinerlede konuştum,normal veterinerlerlede hepsi bana özel durum varsa veya özel isteğimiz doğrultusunda kan testi yaptıklarını istersem yapabileceklerini ama aslında gerek olmadığını söylemişlerdi. yaptırmadım şükür bir terslikte çıkmadı.

Giizz

Bence önemli bir konu.Hele ki kedinizin corona olma ihtimali var ise bu gibi hastalıklardan sonra yapılan ameliyat ve düşen bağışıklık kedinin durumunu kötüleştirir....

Cansumuezza

yalnız sokaktan sahiplenilen kedilerin corona virüsü taşımama ihtimali neredeyse yok. çoğu kedi corona ile ömür boyu yaşıyor

Cansumuezza

rica ederim

Anonymus552223

Hic yaptirmadim simdiye kadar hic de istemediler. Istanbuldaki kisirlastirma fiyati o yuzden o kadar yuksek demek ki

Anonymus552223

Tekirdagda da 300du en son, 350 olacak diyordu veteriner. Istanbulda 1000 kusurlerden bahsediyor insanlar

Gozdetemizel

Kedinin kaninda bir enfeksiyon virus var mi operasyonda kan durmasini engelleyecek bir sorunu var mi degerlerde ona bakiyolar.eger varsa islemi yapmiyolar.kagidi gordum envai cesit seye bakmislardi.turkiye’de sart degil sanirim ama yurtdisinda asla yapmadan kisirlastirmiyolar.baktirmanizda fayda var bence

beautifulcat

İmkanınız el veriyorsa bende yaptırmanızı önereceğim, dışa vurmayan herhangi bir rahatsızlık var mı ona bakıyorlar, bazıları bağışıklık yönünden de önem veriyor bu tip testlere. Tabii ki her kısırlaştırılan kedide bu tip rahatsızlıklar olmayabilir, ama olma ihtimaline karşı bir tedbir diyebiliriz. Eğer sakıncalı gördüğü bir durum varsa ilk olarak onu tedavi edip daha sonra operasyona alıyorlar. İnsanlara da anestezi uygulamadan önce testler, tahliller yapıyorlar ya onun kediler için olanı da diyebilirim. Yani çok çok sıkıntılı bir durum olmayacaksa sizin için, testleri yaptırmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Eklemek istediğim bir diğer şey de; operasyondan önce e sonra veteriner hekiminize de danışarak (dozunu onun ayarlaması daha sağlıklı olur) Viyo Recuperation isimli ürünü kullanmanızı tavsiye ederim, immun sistemi destekleyerek operasyondan sonra vücudun savunmasız duruma düşmesini engelliyor.

Tikos

Bencede kesinlikle kan testi yaptirin karaciger ve bobrek degerlerine baktirin cunku eger yuksek cikarsa (ozellikle yasli kedilerde olabiliyor) kedinizin anesteziden kalkamama olasili yuksek demektir.

smgbkrccc

Aynen bana da öyle söylediler. Teşekkür ederim

smgbkrccc

Aynen, burada 650'den aşağı yok, memleketimde 300 400, özel klinik bir de.

smgbkrccc

Tekirdağ'da hangi kliniğe yaptırdınız acaba? Benimde memleketim orası :)) Orada yaptıracağım bayramdan sonra. Birçok yeri aradım fiyatlar İstanbul'a göre gerçekten güzel, ama güven açısından bilmiyorum tabii. Şu sahil yolundaki klinik var ya orasını düşünüyorum şu an için.

smgbkrccc

İstanbul'da test mutlaka yapıyorlar ama diğer şehirlerin büyük bölümünde yapılmıyor gördüğüm kadarıyla. Yapıldığında da fiyat otomatik olarak 800'lere çıkıyor. Teşekkür ederim çok. Sizin bıcırık iyileşti mi?