Kedi Tüyü Zarar Verir Mi ?

Nilay01

Arkadaşlar daha önce de yazmıştım 2yetişkin 3onların çocuğu var diye . Yetişkin dişi kedinin tüm aşılarını yaptırmıştım , erkek yetişkinin de iç dış parazit aşısı dışında aşıları yok. Evde doğan 3 kedinin hiç aşısı yok 2 yıldır işsiz olduğum için sadece mama ve kumlarını karşılayabiliyorum . Bu 5 kedimin de tüyleri dökülüyor . Aşıları olmadığı için bu tüyler bize zarar verir mi ? İlerde bir hastalık teşkil eder mi bilginiz var mı ? 5 kedinin veteriner masrafını karşılamam mümkün değil . Sahiplendirme ilanı açtım belki daha mutlu olacağı yuvaları olur diye ama ondan da bir şey çıkmadı :(

11 CEVAP

Cansumuezza

şimdi burda beni linç edecekler ama,merak etmeyin hiç bişey olmaz :)

Anonymus552223

Haplar 7.5 tl, icirin aklinizda soru isareti kalmasin.

Anonymus552223

Belli bir yaşi karmasiz atlattilarsa simdiden sonra en azindan sadece parazit gorurseniz hap verin. Cok ucuz zaten.

Anonymus552223

Ic parazit hapi verdiginizde tuyleri size zarar vermez.

Ilaydaaulus

İç ve dış parazit aşısı olduğu sürece hiçbir zarar vermez

yurewalon

hiç merak etmeyin ve saçma sapan söylenenlere inanmayın, düzenli parazit aşılarını olduktan sonra asla zarar gelmez

Nilay01

Dediğim gibi 3 kedinin hiç aşısı yok ama sokağa falan gitmediler hep evdeler . Yetişkin olanların var sadece . Hiç aşısı olmayanların tüyü zarar verecek diye korkuyorum :(,

Ecemyoney

İç dış parazitleri varsa kesinlikle zarar vermez

Nilay01

@epiglottis teşekkür ederim. Nerden temin edebilirim peki ?

Anonymus552223

Ben bizim veterinerden aliyodum ama eczanelerde de vardir belki

Nilay01

Tamam teşekkür ederim