Yavrular Fazla Hiperaktif Neden Böyle?

InciCAN

Merhaba arkadaşlar.
İnci’nin üç tane yavrusu var. 3’ünü de sahiplendirmiştim ama 2’si yavruları geri verdi. Sebebi ise çok fazla hareketli olmaları, cırmalamaları, ısırıyor ve mırıldanıp miyavlamalarıdır. Hele bir tanesi yemek yemelerine dahi müsade etmiyormuş. O uyuyunca sadece yemek yiyebiliyoruz dedi. İnsanlara dirlik vermiyorlarmış. Sebep nedir? İki aile de aynı sorundan şikayetçi olarak geri getirdiler. İkisi de farklı yavru.

17 CEVAP

Anonymus552223

Daha az devrimci isimler koyun belki uslanirlar:)

Sselin1

Sebep yavru olmalari :) büyüyünce bu durum buyuk oranda düzelecek zaten. hayatinda kedi bakmayan insanlarin yadirgamasi normal :) siz sahiplendirirken tecrubesi olan kisilere öncelik verin. Digerlerine de kumundan, kakasindan, tüyünden, tirnagindan, hastaligindan vs bahsedin. Bunlar kenar süsü degil anlasinlar ona göre sahiplensinler

Arthur4

İçimden şuan aşırı fazla küfür ettim ama buraya yazmiycam oyuncak saniyolar heralde hayvanı yaa hele var ya sakın ufak çocuklu ailelere vermeyin öyle eziyet çekiyolar ki çocukların elinde

Gamzessven

O ailelere söyleyin asla yavru kedi falan istemesinler kimseden. Gördüğüm en saçma geri getirme sebebi. Yavru isterler tatlı diye sonra yok çok hareketli yok çok meraklı. Bebek olduklarını unutuyorlar herhalde. Kendi çocukları ilk yürümeye başladığında nasıl meraklıysa bunlar da aynı. Gerçekten insanları anlamak çok zor. Böyle insanlara sahiplendirmeyin şimdi getirmeseler bile en ufak hastalığında ya da kızgınlığa girdiğinde geri getirirlerdi.

Anonymus552223

Cırmalamamasi icin alacaklara şunu tembihleyin: Kediyi istemedigi halde sevmeye calismayacaklar, basta kedi eve alişacak, sonra insanlara alişacak, sonra kendini sevdirecek. Oyun oynarken de sevilmez yoksa oyu la karisik isirir tirmalar. Bunlara dikkat edince yolmaz kedi durduk yere

Gozdetemizel

Azcik beyinleri bassa belirli saatlerde besleyerek (ornegin kendileri yemek yiyecegi zaman) herkesin yemeginin kendi tabaginda oldugunu ogreniyorlar yavruyken.bizde ayni sorunu yasadik 2 aylikken.sonra mamasini doldurmak yerine bittikce tamamlayarak ve yemek saatine 2-3 saat kala mama koymayarak alistirmaya basladik.nezmnki biz sofraya oturduk ozaman onun da mamasini koyduk.simdi masaya gelirse bile sandalyede yatiyor.yavru bu tabiki isiracak tirmalayacak.

Anonymus552223

Iyi olmuş cabuk geri getirmeleri, yine sahiplendirirsiniz. Butun yavru kediler boyle. Herseyin bir cozumu var. Yamek yiyemiyorlarsa bes dk oteki odada tutsunlar kediyi cok mu zor yani, kaplan mi bu. Suan etrafi kesfedio ogrenme caginda. Eminim yavrulariniz icin daha anlayisli birilerini bulacaksiniz.

Arthur4

Recep ve Tayyip olsunlar mi lutfennnnn

InciCAN

Koyacak olsam Mustafa Kemal koyardım. ;)

Aysedabak

Sanırım ilk kez yavru sahiplenmiş o aileler. Adı üstünde yavru kedi yani sakin sakin oturamazlar ki

Aysedabak

Yavru sahiplendirirken mutlaka soru sorun. Ya mesela yalnız mı? Çocuk var mı? Hayvanı neden istiyorlar? Hayvan nerde yaşayacak? Hayvana oyuncak alabilecekler mi? Hayvanın oyuncakları olsa o kadar da hiperaktif olmaz bence. Gittiği yerden geldiği zaman hayvan strese giriyor zaten bunu yapmaya hakları yok

minnoskoss_123

Her yavru böyle. Maşallah ben kimlerle uğraşıyorum bir bilseniz:D

Anonymus552223

Insanlar sosyal medyada falan oyuncak gibi kedileri goruyolar, ozenip kedi istiyolar. Ama kedilerin her halini ve zorlugunu bilmiyorlar.

InciCAN

2 erkek, 1 kız olarak doğmuşlardı. Deniz, Mahir, Nehir koydum isimlerini. Nehir için hiç olumsuz bir şey duymadım ve mutlular. Deniz ve Mahir’i geri getirdiler. İnsanlara da bir şey diyemiyorum, fakat bu durum beni çok üzdü.

InciCAN

O halde; hatayı Deniz Gezmiş ve Mahir Çayan ruhunu yaşatmak adına isimlerini yaşatma çabamda aramalıyım. :)