Oğluşumun Günahını Mı Aldılar?

InciCAN

Merhaba.
Bugün 2 aylık Mahirimi ( Deniz ve Nehir’in kardeşi ) şımarık olup cırmalayıp ısırdığı için bana geri getirdiler. Evin içerisinde koşup, kendilerini rahatsız ettiklerini, hatta o uyanıkken yemek yiyemediklerini söyleyen ailenin durumuna üzüldüm ve hiç olumsuz bir şey söylemeden minnoşumu aldım. Oyun oynayıp, uykusu geldiğinde taşıma kabına girip uyuyor. ( Taşıma kabını annem salonda bırakmıştı ağzı açık bir şekilde. ) Erkek olduğu için bu sorunları yaşadıklarını düşünmüştüm. Bizimleyken şu an öyle bir sorun yok. Acaba eve mi adapte olamadı? Onların evinde neden öyle bir tutum içerisindeydi anlayamıyorum.

14 CEVAP

Ahsenbb

Kedinin herhangi yanlış bir tavrı olduğunu sanmıyorum kedide tabiki kendini koruyacak oyuncak gibi sevmeye çalışıp hırpalamışlardır hayvanı o da ısırarak beni düzgün sevin demiştir.
Ki ayrıca kedi bu yemek masasına da salça olur ,geceleri atlı koşturur ,bi işin varsa inadına onla ilgilen diye sesler çıkarır üstüne gelir oturur ,yavru kediler tuvaletlerini ayaklarına bulaştırır sende silersin kedi işte bu halleriyle tatlılar süs bebek gibi dursun mu kenarda napsın bu hayvan.Bu zamanda verdikleri iyi olmuş sorumsuzluk göstergesi tamamen büyüdükten sonrada getirebilirlerdi.
Kedi bakmış insanlara sahiplendirirseniz bunların bilincinde olacaktır.Çok tatlı bu arada maşallah

Leyl003

Kedi sahiplenmek bi heves işi olmamalı.. bu iş sevgi, özveri, merhamet işi.. inanin ben kedimi bi ara sahiplendirmek zorunda kalmıştım ama yapamadım.. isteyen kişilere pek güvenemedim.. heveslilerdi.. ilk defa bakmak isteyen coktu.. simdi artik sahiplendirme gibi bi niyetim yok musait olamadığım zamanlarda ailem ilgileniyor.. Eger bi canı sahipleniyorsak artik o bizim sorumlulugumuz altında.. iyi gunde kotu gunde hastalikta saglikta kizginlikta:)) sorumluluk bize ait..

Bence vermek için bahane üretmişler koşup oynaması ısırması normal yavru bi kedi yani ne bekliyolardı ki rahatsız oluyolarsa oyuncak kedi alsınlar hiç yerinden kalkmaz

bappatan

İlk defa kedi bakacak kişilere ısrarla söylüyorum lütfen yavru kedi almasınlar. Hiçbi şey öğrenmemiş kediyi alıp hiç ediyorlar. Öğretmeyi bilmedikleri gibi söz dinlemediklerinde sıkılıp geri yolluyolar. Halbuki büyük bir kedi her zaman ilk tecrübe için idealdir. Yardımcı olur koşturur ama az koşturur herkes birbirine alışır. Verdiğiniz kişiler bilememişler kendilerine de güvenemeyince bahaneler suralamışlar. Tavsiyem sahiplendirirken ilk defa kedi bakacaklarsa yavru sahiplendirmemeniz çünkü yavru kediler geri geldiklerinde huyları değişiyor...

Cansumuezza

şuan siz çok iyi niyetlisiniz,bakmayın ağladıklarına falan eğer bizim gibi sevgileri yoksa içlerinde en ufak bir yanlışta silerler mesela yere ilk gittiği zaman çiş yapmış korkudan bizim kedimiz geri geldi buna ek olarak gece çok koşuyor komşular rahatsız oldu yalanı eşlik etti birde. kedimiz ise 200 gr. velhasıl kelam hayvan sahiplendirirken elinizden geldiğince kişilerin analizini iyi yapın sorular sorun ölçün tartın. bebekler içinde gitmeler gelmeler hep üzücü şeyler. bahtları güzel olsun güzel insanlarla karşılaşsınlar.

Cansumuezza

böyle insanlardan kedileri tesliö alırken kendilerine bundan sonra peluş kedi köpek almalarınıda tavsiye edin tam onların istediği gibi.

Leyl003

Bu arada minige bayıldım rabbim guzel mutlu bi ömür versin :))

Çocuk var mıydı evde? Rahatsız etmiş olabilir

Cansumuezza

tabikide bunlar bahane böyle insanlardan çocuğunuzu alıken ağızlarının payını vereceksinizki bidaha kimseyi boşyere meşgul edip hayvanların günahıns girmesinler. bi alerji yalanı vardır bide bebek kedilerde bu yalan

InciCAN

Karşı taraf çok iyi niyetliydi. Genç kız verirken ağladı, annesi çok üzgündü. Benim evimde bu kadar usluyken, onların evinde ev halkına yaşattıkları şaşırttı beni.
Dün gece kucağıma aldım, bırakmam için ısırdı. Harici gelip tırmalama yahut ısırma huyu yok ki. Küçük minnoştan canavar gibi bahsediliyor olması üzdü beni. :(

Cansumuezza

böyle insanlardan kedileri tesliö alırken kendilerine bundan sonra peluş kedi köpek almalarınıda tavsiye edin tam onların istediği gibi.

Cansumuezza

insan onların yaramazlıkları ile huzur buluyor birde minicik bakarmısınız insan bunu bahsne etmeye utanır Allahın sen bu gerzekleri çıkarma karşımıza

Sudeckmkc

Ya tabi ki yavru kedi koşturacak oynayacak dişleri kaşınıyor tabi ısıracak. Minicik dişlerinden de rahatsız olunabilir mi geri verecek kadar ya da tırnaklarını 5 dakika 10 liraya veterinerde kestiremezler miydi?
Öyle insanlara sahiplendirmeyin zaten verirken en başta anlatın tüm zorluklarını

vildan27

iki aylık yavru kediden beklentileri neymiş acaba,benim çocuklar böyle küçük bir yavru sahiplendiler,kucağımıza aldığımızda yüzümüze pati atıp tırmalıyordu,patilerini tutunca ısırıyordu,bir gün bile geri vermeyi bırakmayı düşünmediler,huyunu bildiklerinden ona göre davrandılar.bence onlar bakamayacaklarına kanaat getirmiş,bahane uydurmuşlar