Kısırlaştırma

demet79

Merhaba kedim bugün operasyon geçirdi yüzüme bile bakmıyor. Seslendiğimde başını başka yöne çeviriyor. Kendimi çok kötü hissediyorum. Bana küskünlüğü ne kadar sürede geçer. Geçer mi ya da. Bir de veteriner antibiyotipr gerek yok dedi. Ameliyat esnasında yaptığını söyledi. Sizce yeterli mi. Kendimi ona nasıl affettirebilirim.beni rahatlatacak cümlelere ihtiyacım var. Moralim çok bozuk..

11 CEVAP

Cansumuezza

yaa üzülmeyin,kendşnşziu üzmenizede gerek yok cidden hepimizn kedisi böyle oldu zaten bugün geçirmiş operasyonu anestezinin etkisinden bile çıkmadı daha size küsmeyi düşünmüyordur merak etmeyin. yanında olun su verin yaş mama verin yalnız bırakmayın emin olun onun için en iyisini yaptınız. haftaya bugün bu düşündüklerinizin ne kadar saçma olduğunu düşünüp üzüleceksiniz emin olun :)

Cansumuezza

kendinizi yazamasamda :')

Gamzessven

Anestezinin etkisindedir küsmemiştir üzülmeyin en doğru kararı vermişsiniz kısırlaştırarak

Gozdetemizel

3-4 gunde rutine donduk biz.antibiyotikten ishal oldugu icin yas mama vermeyin dedi kuru mama verdik.kisirlastirmanin ertesi gunu kakasini yapti.ancak kusma 2 gun devam etti.

demet79

Hiç bir şey yemiyor. Kaç günde beslenme normale döner.

demet79

bugün post.op.3.günde.hala mamasını yedirmek için peşinden koşuyorum.Konserve mamasını bile sulandırarak veriyorum.çünkü çiğnerken dişlerini gıcırdatıyor.ve hala büyük tuvaletini yapmadı.kuma da benim poposundan itmemle giren kedim gidip kuma yattı.bunların hepsi normal mi acaba ?

melek_asbik

sorunlarınız tanıdık geliyor. benim kedim asbikim kısırlaştırma ameliyatından 1 hafta sonra ölmüştü. gidip kuma yatması falan normal değil kakasını yapmaması da normal değil. ama benim kedim 2 gün anestezili gibi ayağa kalkamamıştı. 3 tane veterinere götürdüm. kimisi ameliyatlı kediyi kabul etmedi diğer veterinerin yaptığı işlemi ben bilmem diyip. en son hayvan hastanesine götürdüm orda da kısırlaştırma esnasında bağırsaklarının zarar gördüğü çok kan kaybettiği söylendi. her müdehale yapıldı ama maalesef kızım melek oldu. günlerce bunalıma girdim neler yaşadığımı ben bilirim.
size tavsiyem veterinerlerin özellikle de ameliyatı yapan veteriner kendi işine toz konduırtmamak için bütün anormalliklere normal diyor. donanımlı bir hayvan hastanesine götürün. sonu benim kızıma benzemez inşallah

melek_asbik

sorunlarınız tanıdık geliyor. benim kedim asbikim kısırlaştırma ameliyatından 1 hafta sonra ölmüştü. gidip kuma yatması falan normal değil kakasını yapmaması da normal değil. ama benim kedim 2 gün anestezili gibi ayağa kalkamamıştı. 3 tane veterinere götürdüm. kimisi ameliyatlı kediyi kabul etmedi diğer veterinerin yaptığı işlemi ben bilmem diyip. en son hayvan hastanesine götürdüm orda da kısırlaştırma esnasında bağırsaklarının zarar gördüğü çok kan kaybettiği söylendi. her müdehale yapıldı ama maalesef kızım melek oldu. günlerce bunalıma girdim neler yaşadığımı ben bilirim.
size tavsiyem veterinerlerin özellikle de ameliyatı yapan veteriner kendi işine toz konduırtmamak için bütün anormalliklere normal diyor. donanımlı bir hayvan hastanesine götürün. sonu benim kızıma benzemez inşallah

melek_asbik

sorunlarınız tanıdık geliyor. benim kedim asbikim kısırlaştırma ameliyatından 1 hafta sonra ölmüştü. gidip kuma yatması falan normal değil kakasını yapmaması da normal değil. ama benim kedim 2 gün anestezili gibi ayağa kalkamamıştı. 3 tane veterinere götürdüm. kimisi ameliyatlı kediyi kabul etmedi diğer veterinerin yaptığı işlemi ben bilmem diyip. en son hayvan hastanesine götürdüm orda da kısırlaştırma esnasında bağırsaklarının zarar gördüğü çok kan kaybettiği söylendi. her müdehale yapıldı ama maalesef kızım melek oldu. günlerce bunalıma girdim neler yaşadığımı ben bilirim.
size tavsiyem veterinerlerin özellikle de ameliyatı yapan veteriner kendi işine toz konduırtmamak için bütün anormalliklere normal diyor. donanımlı bir hayvan hastanesine götürün. sonu benim kızıma benzemez inşallah

Gozdetemizel

Bizimki de surekli kuma yatti.ancak kuma ytmasinin tek zarari mikrop alabilecek olmasi,bu yuzden hasta pedi serdim kuma ben.eselemeye calistigi zaman kaldirdim tuvaletini yapsin diye.kakasini ertesi gun yapti bizimki.3 gun biraz anormal degil mi kaka icin.vet ne diyor

demet79

Kedimi başka bir vete götürdüm. Ateş 39.8 olmuş. Acil enfeksiyon tedavisine başladı. Ateş düşürücü ve antibiyotik. Ve enfeksiyona bağlı dikileri patlamış. Tekrar opere oldu. Sabah akşam antibiyotik veriyorum. Şuan neşesi yerine geldi. Kesinlikle herkese tavsiyem emin ellerde iyi araştırarak kısırlaştırma yaptırınız.steril olmayan koşullara dikkat ediniz. Cumadan beri post. Op. 3 gündeyiz. Sil baştan herşey. Ama buna da şükür. Ne diyeyim bilemedim..