Kedi Çorbası

Cansumuezza

Fotoğrafta gördüğünüz kedi çorbasını herkese şiddetle tavsiye ediyorum benim kedim bayılıyor arkadaşlar çeşitlilik açısından işinize yarar diye ekliyorum sadece kuru mamaya hayır :)

15 CEVAP

srplzngl

Ben sürekli kemik suyu kaynatıyorum. Tek seferde bir tabak dolusu içebiliyor. Kalanı da küçük buz kalıplarına koyup donduruyorum.
Özellikle kediniz ya da köpeğiniz hasta ve iştahsızsa kemikli bir tavuk parçasını bir gün kadar sirkeli suda kaynatıp kemik parçalarını aldıktan sonra eti ve bol suyuyla beraber içirebilirsiniz. Hani insanlar hastayken tavuk suyu çorba içerler ya, aynı o mantık. Tam anlamıyla şifa. Aklınızda bulunsun :)

Luckysmom

Ben deneyeceğim yazmıştım geçen gün denedim ve aşırı seçici kedim bayıldı :)) arkadaşlar veterinerden aldım ben ama bazı sitelerde de satılıyor

tugbaliee

yavru kediyede verilebilir mi

Luckysmom

Çok merak ediyordum bunuu :) bizim veterinerde gördüm kararsız kaldım almakta, baya seçici kedim umarım benimki de yer almayı düşünüyorum

Cansumuezza

@tugba çok küçük olmadığı sürece verilir diye düşünüyorum. @luckysmom valla bende öyleydim ama pişman oldum daha önce almadığıma yaş mamadan bile daha iştahlı yedi :)

limis

Benim kedilerim cok sulu şeyler sevmiyor ama deneyeceğim sagolun öneri için :)

Cansumuezza

benimki evde yaptığım hiç bişeyi ama hiçbişeyi yiyip içmiyor diyorki annem illa para versin herhalde :Ddd ama diğer arkadaşlar için güzel tavsiye teşekkürler :)

srplzngl

Allah allaah :D
Bence bir deneyin ya. Bu çorbayla aynı şey aslında, evde yapılırsa ayrı güzel. Kokusu evi sarınca zaten ocağın başından ayrılmıyor bizimki. Benim etle de kokusuyla da aram pek iyi değil ama onun için dayanıyorum :) (daha nelere dayanmıyorum ki)

Cansumuezza

denedim ki neyi denemedim diye sorsanıza ah.. :D

Cansumuezza

bizimkiler yaş mamayı yemeden önce bile suyunu içtikleri için bayıldılar o yüzden yaş mamadan çok bundan alırım artık :)

Sokak kedilerime bu mama olur mu 2 aylıklar

Senairems

Veterinerden mi aldınız yoksa marketlerde falan da satılıyor mu denemek istedim

BalliBadem

Hm bizde tavuğun suyunu içine etini katıp vermekle aynı mantık marketlerde varsa alır denerim bi nereden ne kadara aldınız

minnoskoss_123

Nereden aldınız?

BalliBadem

Aslında evdede yapılabilecek bişey tavuk yada et suyu içine et parçaları bu kadar