Erkek Siyam

KomurveMia

Sokakta erkek siyam kedisi bulduk sahibi kozgınlıkta olduğu için sokağa salmış evin her tarafına koku bırakıyomuş evi pis kokuyomuş istemiyomuş. Bu yavrucakta arabalardan falan çok ürkmüş hemen eve aldık üstünü başını temizledik mamasını verdik. Sürekli konuşuyor değişik mıyavlıyor ve üzerimize gelip giysimizi yalıyor çok garibimize gitti acaba neden böyle yapıypr? Bu ırkın özelliklerini bilen veya siyam besleyen arkadaşlar varsa yazabilir mi bakımı nasıl oluyor? Ve sesi neden böyle değişik? (Evdeki kedimle uyum sağladılar arkadaş oldular) ayrıca yaşı kaçtır acaba sanırım kürkünden belli oluyomuş ?

13 CEVAP

Anonymus552223

Kizginlik donemi evden kacmis bir kedi olabilir. Mahalleden birinindir belki, bakkala manava ilan asın. Bu arada kedinizi kisirlastirmistiniz di mi ciftlesmesinler

Sselin1

Bizim kedimizde cok koku birakirdi kisirlastirdiktan sonra bir kere bile tekrarlamadi

limis

Her kedi farkli ses cikarir siyamlara özel bi şey olduğunu sanmam. Eğer kızgınlığa girdiyse 1 yaşında falandır. Giysi yalama hareketini genelde annelerini yeterince emememiş kediler yapar başka sebebi varsa da ben bilmiyorum.

KomurveMia

Sahibini bulduk istemiyor kızgınlıktaymış koku bırakıyomuş geceleri miyavlıyomuş.ben hem kendi kedimi bende bu kediyi kısırlaştırıp yanıma alacagım eğer almazsam sokakta kalacak ve sokakta çok korkuyor .

ballokumu

Kedi kızgınlıkta o yüzden. Muhtemelen evden kaçmış

KomurveMia

Valla ben ne soruyorum siz ne diyosunuz anlam veremedim

Sselin1

:)) sicaklardan okudugumuzu anlamiyoruz. Ne guzel sahiplenmissiniz hem de sizin kedinize arkadaş olur zeki kediler diye bilyorum siyamlari. Bizim bir tanidigin cocugu aglayinca sussun diye beşigini salliyorlarmiş :)) gercekten insanlar cok garip kisirlastirmayacagin kediyi nie eve alirsin sonra bir de ustune kediyi suclarlar :/

merhaba,
benimde iki siyam kedim var. Biri dişi ve biri erkek. Henüz 10 aylıklar. ben çok erken kısırlaştırdım.Siyamlar çok sosyal kedilerdir. Sürekli konuşur ve ilgi isterler. Tam bir ilgi ve sevgi delisi. Ve muazzam hareketliler. Sürekli iletişim halinde olun :) onlar konuştukça sizde onlara cevap verin. Yalnız kalmaktan ve kapalı kapılardan nefret ederler. Çok sevin onu..Çok özel kedilerdir Siyamlar...

Anonymus552223

:( tam zamaninda bulmussunuz o zaman ezilirdi hayvancik yoksa. Siz ikisine de bakamasaniz bile cins kediyi cok kolay sahiplendirirsiniz zaten. Ama bakacaksaniz da hayirli olsun yeni kediniz.

Sudeckmkc

Siyamlar karakter olarak çok konuşkan ve teması seven kediler. Kendilerince sizle sohbet ettiği için farklı sesler çıkararak bir nevi konuşuyor işte sizle. Irkı harici ekstradan kızgınlıkta olduğu için de sesler çıkarıyordur

KomurveMia

Ya biz eve getirdiğimizde bizim evede koku bıraktı ama öyle fena derecede bi koku değil ve aslaaaa kediyi sokağa koymaya bir bahane olamazz. İnsan evladını nasıl sokağa atmazsa buda böyle birşey. Bu hafta inşallah kısırlaştırma ameliyatı olucak bakalım çok akıllı bir kedi maşallah. Yaramaz değil. İnsan böyle bir hayvanı sokağa atmaya nasıl kıyar? Arabaşardan o kadar çok ürküyor ki içim gitti. Sahibiyle de az kalsın kavgalık olacaktım bilmiyorum çok ilginç insanlar var cidden

KomurveMia

Ya evet resmen konuşuyor cevap veriyor kucagımdan asla inmek istemiyor ve sokağa çıkmaktan çok korkuyor nasıl bir tramva yaşadıysa dişarıda... Çok sosyal kedimle sürekli oyun oynuyolar.

KomurveMia

Şu an emin değilim evde işyerinde bir sürü kedi var.Sahiplenen olursa vereceğim güvenilir bir aileye takip şartıyla.
Şu an eve koku bırakıyor eğer kısırlaştırırsam koku bırakma huyunu bırakır mı