600Gr Yavrum İçin Günde Kaç Gram Proplan Junior Mamadan Vermeliyim?

oguzhan817

600gr yavrum için günde kaç gram proplan junior mamadan vermeliyim? kaç öğün ve kaç gram mama verebilirim? Ayrıca elimde ıslak mama da var bunuda 2 günde bir vermeli miyim yoksa sadece kuru mama ile devam mı? arada yoğurt yiyor bu arada

15 CEVAP

Ayse_naz_G

Bulabildiğim en ucuz fiyatı söyledim siz isteyin 150 TL'ye de bulursunuz önemli olan ucuzunu bulmak :),bende mama arıyorum ama bir türlü bulamadım anne ve yavrular tavuklu hiç bir şey yemiyor :(

limis

Daha gram hesabı yapmak için cok erken. Istediği kadar yesin. Yas mamayı da verebilirsiniz.

Bence daha iyi bir mama al

LIGHTNING

Daha iyi bir mama sürekli kapta dolu olarak durabilir, daha dengeli orjinal et içerikli kuru mama ile yaş mamayı daha az sıklıkla verebilirsiniz.

oguzhan817

Daha iyi bir mama derken hangisi olmalı dediğim gibi küçük yavru 600gr

LIGHTNING

N&D, Acana gibi markalara göz atabilirsiniz

Ayse_naz_G

N&D belki bütçenizin üstünde olabilir 1,5 kilosu 60-65 TL civarı,Matisse pek farklı değil fakat bir miktar daha ucuz.

oguzhan817

n&d 1.5kg 60 tl ise uygun gibi aslında ama bilemedim yavru için iyi olur mu?

ProPlan'da KİTTEN nd'de.Tek fark nd proplandan100 kat sağlıklı.Nd olmazsa matisse yada britcare al.BritCare 7kg 200 tl bulabilirsin.

nd 1.5 kilosunu 94 liraya bulabildim ve aldım git gide artıyor. ama severek yiyor gırlıyor yerken. bizde gramla vermiyoruz çünkü veteriner yiyebildiğini yer o temeli sağlam ve sağlıklı olması için beslenme önemli dedi.

Gamzessven

Kediniz çok küçük ve zayıf. Ölçüyle vermeyin arkadaşların söylediği gibi daha sağlıklı ve proteinli bir mamaya geçin. Nd kitten deneyebilirsiniz. Proplan,hills,royal canin genelde veterinerlerden duyacağınız ama parasına göre içeriği boş olan mamalar.

yemek kabı her zaman dolu oluyor bittikçe takviye ediyoruz taze kalması önemli

BalliBadem

Kedilere mamayı gramajla vermek ne kadar önemli bizimki hep dolu ve ekstra şeylerde yiyor ölçülü mü versem bilemedim

oguzhan817

Sizin kedinizin yavru hali resmen, nd kitten aldım ondan veriyorum 1.5kg luk zorlayınca yiyor, yemezsede ya yoğurt koyuyorum altına biraz ya da ıslak mama ile karıştıyorum, ama daha odama alamadım dış parazitten 3 gün geçti tüylerinin içinde hala siyah siyah pire yumurtası var gibi. Büyük olanları bende ayırdım o da düşürmüş galiba pek kalmamış. 2 Güne diş fırçası ile tüylerini bir fırçalayıp yıkayacağım.

GULLUKAVAK

arada ciğer ve tavuk gogsu haslayın mınık mınık dograyıp suyuy ıle verın