9 Aylık Kedim İshal Oldu Stresten Mi?

Minnakpatipuki

Bayramda kedimi 1 haftalığına veterinere bırakmıştım. Kedim 1 hafta boyunca veteriner dahil herşeye tıslamış. Klinik kapanmadan herkes disari cikmadan asla yemek yememis. Veteriner kum mama su değişimi icin 2 dakikalığına bile elini kafese sokamamış. Önce kedimi taşıma kabına alıp öyle yapmış bakımını. Yani bir hafta boyunca çok agresifmis ve hep kum kabinin icinde yada arkasina saklanmis. Kafesin icinde bile gezinmemis. Onu almaya gittiğimde ben bile dokunamadım bana da tısladı. (Onu dönüp almak istedim fakat ailevi sıkıntılar sagolsun elvermedi.) Bu pazartesi öğleden sonra onu eve getirdim. O zamandan beri yaklaşık 2.5 gündür ishal. Strestendir diye düşündüm ilac vermek istemedim. Cunku zaten kizginlikta oldugu icin cok az yiyor. Ölmeyecek kadar yiyor yani o kadar az. O yuzden birkaç gün kontrol edeyim geçmezse veterinere danışayım dedim. Keyfî yerinde hareketli hastalık hali yok o yüzden de biraz içim rahat sanirim. Ama az önce baya baya sıvı diskiladi önceki günlere göre daha sıvı. Kedisi stresten dolayı ishal problemi yaşayan varmı? Sizce ne yapmalıyım? (Mama değişimi olmadi)

14 CEVAP

mmuratyilmazz

Çok çok elzem bir durum yoksa yoğun bakım gibi veterinere kedinizi köpeğinizi birakmayin

mmuratyilmazz

İgnesi cikarilmis siringayla sivi takviyesi yapabilirsiniz kediler stres yasadiklarinda hasta olabilir hatta çok ciddi hastaliklara da yakalanabilir fip gibi

BalliBadem

Pirinç üirinç suyu bunları bir şekilde verin sırıngayla içirebilirsiniz Bi kaç güne keser

Haşlanmış tavuk göğsü verebilirsiniz ama bu durumda işe yarar mı bilemedim

yigitikisu

Diğer hayvanlarla ayrı kafeslerde de olsa onlardan bazı mikropları kapabiliyorlar. Kediler stres olduğunda genelde aşırı tüy dökümü, ciltte döküntü ya da iz, bölgesel kaşıntıdan dolayı yaralanma gibi durumlarla karşılaşır. Tavsiyem veterinere götürmeniz ve çeşitli kontrollerle durumu anlamaya çalışmanız olur.
Yine veterinerde kaldığı yer soğuk ise üşütmüş de olabilir. En yakın zamanda iyileşir umarım.

Evet tavuk göğsü işe yarıyor bize veterinerimiz önermişti balkabağıda oneriyolar ama onu hiç denemedim

Minnakpatipuki

Kedim 9 aylık kilosu normal şişko değil zayıfta değil. Günde kaç kere vereyim bu şekilde. Bide boğulur diye korkarım küçükken ilaç vermiştim bu şekilde ama su daha sıvı bisey. Nasıl yapmam lazım tam olarak.

Minnakpatipuki

Pirinci haşlayıp ezip suyla karıştırıp şurupsu bir kıvamda versem olur mu?

Minnakpatipuki

Yanımda goturseydim daha kötü strese girecekti bir secim yapmak zorundaydım mecburen veterineri seçtim. Herkes bayramda normalde arkadaşıma bırakırdım o benim evimde kalırdı bir iki gün problem olmazdı. Ama o da bayrama gidince çaresiz kaldım.

Minnakpatipuki

Tavuk göğsü ishali önlüyor mu hiç denemedim

Minnakpatipuki

@Yiğitikisu Dün balkona çıkarmıştım onu. Omuz tasmasi takıyorum ucunu ayak bileğime geçiriyorum. Betona yatarak dışarıyı izliyor. Acaba betondan soğuk mu aldı. Yaz diye bisey olmaz diye düşündüm ama dün yağmur yağdı serindi biraz hava. Başka hiçbir hastalık belirtisi yok ishal bu yüzden tetiklemiş olabilirmi

Minnakpatipuki

@Yigitikisu Teşekkür ederiz bu arada

pinarcaya

Ben cok ishal bir kediyi tedavi ettirmistim. Diagel diye bir toz var. Veteriner vermisti. Onun cok faydasini gordum.

Minnakpatipuki

Bugün sınavım olduğu icin ancak sınavdan sonra veterinere götürebilirim o yuzden alternatif birşeyler bakıyorum. Tavuk başladım yedi inşallah faydası olur.