Sahiplenip Tedavi Ettirecek Kimse Var Mi?

Deliladilan

Bu yaziyi yazabilmek icin iki hafta bekledim anca aglamalarim bitti gucumu topladim yaziyorum. Bebekliginden beri bende olup su an 10 aylik olan tertemiz sevgi dolu ogluma yeni sahiplendigim yavru kediden mantar bulasti. Tabii bana da. Kedilerimden aglayarak da olsa uzaklasmama, ilac, krem kullanmama ragmen bende hala yeni yeni yaralar cikiyor. Kucugu sahiplendirmek kolay oldu cins kedi oldugu icin ama benim tuxedo oglumun surati ve yaralalari yavrudan daha beter.
O tertemiz yuzu gitti yerini kanli yaralara ve kulaklara birakti. Ben fazlasiyla zarar gordugum icin artik hicbir sekilde temasa geçemiyorum. Bahceye alistirmaya calistim olmadi alismis ev hayatina aşırı korkuyor surekli tedirgin ve bu benim psikolojimi alt üst ediyor. Elbette veterinere goturup mantar aşısı yaptirdim 15 gun sonra tekrar goturecegim fakat bu surecte onu bodrumda veya bahcede biraktigim icin her gun kendime lanet ediyorum.

**Şimdi sorum şu; yalovada yasiyorum ve istanbul bursa kocaeli her neredeyseniz getirebilirim sahiplenmek istemeseniz bile sadece iyilesene kadar onunla ilgilenecek guzel kalpli insanlar var mi aranizda? Masraflarini ben karsilarim yeter ki yavrum duzelsin baska bir sey istemiyorum. **

26 CEVAP

Evinizde illa ki diğerlerine göre az kullanılan bir oda vardır. İyileşene kadar orda tutmanız daha mantıklı olur bakımını da başka biri yapsa olmaz mı hasta bir kediyi sahiplendirmek çok zor olur.

Gamzessven

Bu kadar sürede tedaviye yanıt alınamayıp yeni yaralar çıkıyorsa bence yeni doktor ve yeni veterinerle görüşmelisiniz. 3 hafta uzun bir süre iyi bir tedaviyle cevap alınabilirdi diye düşünüyorum. Arkadaş zaten iyileşene kadar diye de belirtmiş. İsteğinizi biraz haklı buldum 3 haftadır iyileşmeyen hastalığa böyle bir çözüm bulmuş. Umarım istediğiniz geçici yuva bulunur ama yuva olacak kişi tedavisini sizin kadar takip edebilir mi orasını bilmiyorum. Ecosin falan öneriliyor buralarda onları kullandınız mı?

gizemmetin

gerçekten çok isterdim yardım etmek fakat benim kedimede bulaşmaz mı???

BalliBadem

Lafım geçici yuvaya değil kalıcı yuvaya evet anneniz sıkıntı yapıyordur zordur bilemem orasını ama bu hayvanları alırken hastalanma ihtimalleri de olduğu düşünülerek alınmalı

guineapigela

bir heves aliyosunuz sonra hastalaninca aaman baskasi alsin tedavi ettirsin boyle olmaz ama yanlis anlamayin.Tamam sizide anlamaya calisiyorum. Sizdede yaralar cikti ama kedi almadan tum bunlari dusunmeniz lazimdi.Hasta kediyi belki merhametli biri cikarda tedavi ettiri insalallah. Size ve kedilere gecmis olsum

ballokumu

Of ecosin deneyin artık gerçekten sıkıldım ecosin yazmaktan

Tam1cat

@ballokumu valla ben bile sıkıldım sizin ecosin yazmanızdan ama sizi tebrik ediyorum sabırlıymışsınız. Bence de kullanın artık

BanuYuzgec

İyi de mantarın tedavisi mümkün sizin için de kedi için de sahiplendirmek neden bahçe neden anlamadım

Deliladilan

tedavisine cevap alamıyoruz 3 haftadır ilaç kullanıyor yavru hala aynı. büyüğü aşı yapıldığı halde her yeri yara içinde. ben deseniz 2 ayrı hap 2 ayrı krem, 1 sprey ve extra olarak da vitamin kullanıyorum ama hala aynı hala yeni yaralar çıkıyor. sıkıntı bizde mi veterinerlerde doktorlarda mı çözemedim.

Deliladilan

birbirimizle temas halinde olduğumuz sürece azalma yok artma var o yüzden içim yana yana uzak tutuyorum üçümüzü birbirimizden. büyük kedime de evini açacak kimseyi bulamadığım için sizden yardım istedim. ölümcül bir hastalık olmadığının farkındayım fakat en kısa sürede iyileşmesi için uğraşıyorum.

BalliBadem

Bi şekilde iyileşir bebeliğindendir sizde ve şimdi siz ondan kurtulmak istiyorsunuz bu hiç hoş değil veteriner iyileşen kadar bakamaz mı

Deliladilan

ballı badem ablacım bana bu muhabbetlerle gelmeyin kurtulmaya çalışsam bu kadar peşine koşmam sokağa atar arkama bakmadan giderdim değil mi? konuyla ilgili yardımcı olmayacaksanız yorum yapmaya gerek duymayın teşekkürler.

Deliladilan

ciddi temizlik hastası bir annem var. benim bile dokunduğum yerleri çamaşır suyuyla siliyor eve almayı bırakın balkonda bile kalmasına izin vermedi. insanların bazı sorunlardan dolayı mecburiyetleri oluyor işte. durum bundan ibaret.

ballokumu

Ecosin önermiştim size eminim kullanmadınız

Deliladilan

gamze hanım ne güzel konuştunuz öyle . söylediğinin anlaşıldığını görmek kadar rahatlatıcı bir şey var mı :)