N&D Mama Sorunu

PiremsesKutsi

Merhaba, bir süre önce farklı mağazalardan 2 paket (5kg + 1.5kg) N&D düşük tahıllı kısır kedi maması almıştım ancak aldıklarımın rengi eskisine göre daha açık ve kokusu ucuz mama kokusu gibi, kedim de açlıktan öldüğünde yiyor sadece. Aynı durumu yaşayan var mı acaba? Alabileceğim alternatif bir mama da yok ne yapacağımı bilmiyorum. Çok yakın zamanda aynı mamadan alıp da sorun yaşamayan var mı? Ya da tam tersi benimle aynı sorunu yaşayan var mı?

67 CEVAP

ezgigul94

Bende ND kullanıyorum düşük tahıllı. Önce denemek için 1,5 kiloluk aldım sorun yaşamadan yiyince 10 kiloluk sipariş ettim. Hatta bugünde bir 10 kiloluk tavuklu narlı ve 2,5 kiloluk kuzulu aldım. Teslim alınca bende kıyaslarım. Bence Farmina ile iletişime geçin, bir mail atın. Belki numune isteyip durumu inceleyebilirler. Benimde aklımda soru işareti oluştu şimdi.

Eliff90

Bir gelişme ya da sonuç var mı bu sorun ile ilgili?
Benimde aldığım kedi maması hep aynı olmasına rağmen yeni gelen mamanın rengi açık.
Poşetini inceledim bir fark göremedim. Sktsine en az bir yıl var poşet yırtık delik değil mamaların neden böyle olduğuna dair fikri olan var mı? Bir sahtekarlık mı yapılıyor, n&D mi değişikliğe gitmiş?

merveaydar

daha açık renk ve daha pütürlü görünüyor. herkeste bu problem varsa muhtemelen marka mamalarda değişiklik yapmıştır diye düşünüyorum.

Cyborg

Hala cevap alamadım Farmina'dan. Benim kedim de yemiyor ne yazık ki. :/ Akşam dikkat edemedim demek ki cidden bu daha açık ve pürüzlü. Başta köpeğimiz oldu ondan tripli sandım ama yaş mamayla karıştırınca yaş mamayı yedi kuru mamayı ayırdı. Üstelik obur kedim. 5kg mama var çok stresliyim. :/

Bebek_mango

Ben migrostan one adlı bi mama keşfettim içeriği ve fiyatı proplan la aynı onu da dene bence

Cyborg

Aynı şekilde 2 senedir kullanıyorum ben de ama elimdeki bitince bir süre başka mama kullanacağım. Ben pimpiriklendim belki ama sanki kedimin tüyleri de artık eskisi gibi değil gibime geliyor. Köpeğim de N&D yiyor hiç sorun yok onda ama kedim resmen ölmemek için yiyor ve yarım bırakıyor. Üstelik seçici de değil sizinki gibi. Mama saati gelince fiş, yastık, bant falan yalamaya başlıyor, o derece aç kendisi. Elinizdeki de çokmuş. Umarım olumlu dönerler de yazık olmaz.

Eliff90

Valla çok üzüldüm kıyamam ben onlara. Neden böyle mamada bir değişiklik olur ki yazık değil mi rutine alışmış kediciklerimizin midesine. Taneleri koyu renkli mamayı yemede sıkıntı yaşamıyorlar ama açık renk olanın yüzüne bile bakmıyorlar. Bende pimpiriklendim. Herşey onlar için valla.
Umarım kedinizin iştahı yerine gelir. :(

Cyborg

Şimdi ben tırsarak 5kg'lık bir paket açtım. Düşük tahıllı, tavuklu, kısırlaştırılmış olanından. Eski mamadan da ayırmıştım kıyaslamak için. Aynı gözüküyor eskisiyle. alo.mama.istanbul'dan aldım.

Sselin1

Ben yeni aldim ama buradan degil *******den ocean serisi düşük tahilli balıkli mama. Ama tavuklu ve balikli mama arasinda renk farki olabilir tabi. https://i.hizliresim.com/gPp9Db.jpg

Şu an ********da 280 liraya var ki bu fiyata ND bulmak imkansız. Aklıma şey geldi acaba üretim hatası olduğu için kimse almıyor bu yüzden mi bu kadar ucuza veriyorlar. Ben de ********dan almıştım birkaç hafta önce ama benimkinin son kullanma tarihini buldum şimdi ocak 2020 yazıyor sanırım. Ben 290 küsüre almıştım.

PiremsesKutsi

Kesin bir bilgim yok ama Farmina Türkiye'de fabrika açmış ve düşük kalitede hammade ile markası adı altında ürün satıyor olabilir. Nike, Adidas, Zara vs. birçok markanın yaptığı gibi...

gozush

Sselin1 bende 2gün önce *******den ocean düşük tahıllı balıklı aldım ve senin resminle kıyasladım da bizimkisi daha koyu renk ve parlak yağlı gibi duruyor :d

Sselin1

Gercekte rengi biraz daha koyu zaten fotoda tam rengini yansitmak biraz zor :)

Eliff90

Farmina benim emaillerime cevap vermedi. Benim kedim çok mama seçiyor malesef
5 kg mama alıp kayıt oluşturdum rengi açık kedim yemiyor diye. 2 haftayı geçti cevap bekliyorum. O arada bir tane küçük 1,5 kg mama aldım. Sktsi 2020 idi. Onda sıkıntı çıkmadı onu yediler bugün mamam bittiği için ve iki kedim olduğu için tekrar 5 kg aldım sonuç aynı açık renkli mama kediler koklayıp yemeden gidiyorlar aç olduğu halde. Herhalde 5 kg mamalarda sıkıntı var hayvanlarım aç kalmasın diye 1,5 kg aldım o da açık renkli ve kediler yemiyor suan evde 5+5+1,5 olmak üzere üç tane kedilerin yemediği mama var.
Kedilerim yese gam yetmeyeceğim. Hangi mamayı vereceğimi de bilmiyorum.

Nd'i ısrarla arayıp ulaştığımda içerik değişmedi diyorlar ama eski mama ile yeni mama arasında bariz bir renk farklı var koku farkı var kediler yemiyor. Hayır mamayı görsen belki hiç almayacaksın alıyorsun paketli. Pakette delik vs yok sktsi 2021 tamam sıkıntı yok eve getiriyorsun aç kedi paketi görüp koşuyor mama kapına döküyorsun koklayıp gidiyor. Mağduriyetin dibini yaşıyorum. Birde kedilerim çok mama seçiyor.

Cyborg

Çok saçma neden silinmiş ya da görünmüyor ki?
Her neyse tekrar anlatayım. Çnce mailime dönmediler, sonra Instagram'dan yazdım. Onlar mail adresi verdi mamanın, ambalajın, lot numarasının ve skt'nin fotoğrafını atıp anlatmamı istediler. Sonra kontrol ettik mama orijinal gibisinden bir mail aldım ama başka açıklama yoktu. Daha sonra Farmina'nın veterinerinden mail aldım. Yurtdışıyla iletişime geçeceğini, şikayeti kabul ederlerse mamayı geri alacaklarını bu yüzden %10'unun kullanılmış olması gerektiğini söyledi. Ona da tamam dedim zaten kedim yemiyordu. İletişim bilgilerimi almıştı, birkaç saat sonra aradı. Yurtdışı şikayeti kabul etmemiş. Üretim ve kesim makinesi kaynaklı bir sorun olduğunu, mamanın içeriğinde hiçbir değişiklik olmadığı söylemişler. Veteriner hanımın dediğine göre kendi kedisi de bu yeni serideki mamayı yemeyi reddetmiş başta, daha sonra yemeye başlamış. Mama değişik olduğundan kediler garipsiyormuş ama içerik aynıymış. Diğer seride böyle bir durum olmayacakmış. Ben de yeni alacaklar tarihine diklat ederek alırsa bu seriyi atlayabilirler demiştim.