Aynı Şeyi Yaşayan

Fatiko

Kedimde fib çıktı çok üzgünüz. Aynı durumu yaşayan var mı? Kaç yıl yaşıyorlar en fazla. Tavsiyeniz var mı

37 CEVAP

Gamzessven

Ödff bıktım fiple yaşayan kedi yok laflarına. Var abicim var. Yurtdışında fip olduğunu duyunca yayılmasın diye tedavisi yok uyutalım acı çekmesin diyorlar burda da ondan devşirme veterinerler uyutuyor. Araştırıp uğraşan bir vete götürürseniz elinden geleni yapar yani kısaca imkansız değil yaşama şansı var!

Gamzessven

Tedavisi yok derken sadece virüsü komple atamıyoruz vücuttan ama gerekli bağışıklık destekleyicilerle virüse karşı koyulabilir. Uyutmak hayvan hangi durumda olursa olsun hiçbir şekilde seçenek olarak görülmemeli. Hayvanlar son ana kadar savaşıyor elimizden geleni yapmalıyız. Acı çekmesin diye öldürmek doğru bir şey değil ki bu hastalıkla son evrelerden dönüp yaşayanlar var.

MissClouseau

FIP'in testi yok. O "yüksek çıktı" dediği şey antibodies olsa gerek coronavirüse karşı ki o tek başına KESİNLİKLE kedi FIP demek değil. Ha diğer kan testlerindeki başka şeylerle beraber bakınca gerçekten FIP ihtimali çok yüksek olabilir ama diyeceğim, FIP'in testi olmadığı için ve kuru FIP'i teşhis etmek zor olduğu için, mutlaka bir başka veterinerden ikinci fikir alın. Mümkünse bulunduğunuz şehirde "FIP teşhisi konmuştu yanlış teşhismiş veteriner fark etti" tarzı yorumlar alan bir veterinerden alın ikinci yorumu.

FIP'in çaresi yok. Kuru FIP olan kedi en fazla birkaç ay yaşıyor. O "senelerce yaşıyor" denen coronavirüs taşıyıcısı kediler. Corona tek başına hastalık değil, kedilerin çoğunda var. O mutasyona uğrarsa FIP'e dönüyor. Bazı veterinerler maalesef konuşurken corona yerine FIP diyor corona demesi gerekirken. (tecrübeyle söylüyorum)

MissClouseau

@Uranus1 yanlış bilgi veriyorsunuz. Kedilerin %80-90'ında coronavirüs var. Sadece %5'ten azlık bir kesiminde FIP'e dönüşüyor. Lütfen kulaktan duyma şeyleri söylemeyin.

Kuru FIP ile uzun süre yaşayan kedi yok. Eğer kedi senelerce yaşıyorsa emin olun FIP teşhisi yanlış olarak konulmuştur. Nitekim söylediğim gibi otopsiye kadar FIP'i gösteren kesin bir test YOK.

Fatiko

İnşaAllah

Fatiko

Bugün bir mucize gerçekleşti dünya çapında tanınan konferanslar veren bir Dr a gittim orayıda bana instagramda yardım fikir çağrısında bulunurken öğrendim. Etiler terapist veteriner kedim fip değilmiş. Corona taşıyıcısı imiş. Birazda bağışıklığı düşük boşuna bir sürü yanlış tedavi uygulandığı için karaciğer enzimler yükselmiş bitkisel detoks yapıcak. Stresten uzak ve bakımının iyi yapılması lazım mutasyona uğramaması lazım dedi. İnşaAllah herşey dahada güzelleşir. Teşekkürler ümit veren herkese. Ve kötüyüde güzel sunabilene.

music_cats

sYY ÇOK SEVİNDİM :)

minnoskoss_123

Geçmiş olsun:(

Çok geçmiş olsun önvelikle.Umarım işe yarar linkler :((

minnoskoss_123

@kopegin_patisi internete yazılan herşey doğru olmuyor maalesef.

Evet ama veterinere sorup bir umutta olabilir yani.

senakharman

Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun. Allah şifa versin kedinize. İlk kedimi fip nedeniyle kaybettim bu acının ne demek olduğunu malesef ki cok iyi biliyorum. Kediniz kaç yaşında veya kaç aylık?

Fatiko

Henüz 8 aylık. 2 aydır sürekli hastaydı meğer bağışıklığı düşük diye sürekli hasta oluyormuş şimdi test yapıldı fib baya yüksek çıktı kanınada baktılar sonuçlar gayet açık dedi Dr. Belirtilerde benziyor zaten. Sizin kediniz ne kadar yaşadı?