Yavru Kedim Çok Halsiz

Cns23

Yavru kedim halsiz ve iştahsız.. Diğer kardeşleri gayet iyi.. Ne olmuş olabilir yaklaşık 15 günlük..

22 CEVAP

Mini-Su

İsali var mı? Vücudu su eksiği çekiyor olabilir.
Eğer hiçbir şey yemiyor ve annesi de emzirmiyor ise, ya kedi emziğiyle ya da hiç olmadı damlalık ya da şırınga ile besleyin. (süt verecekseniz daha çok küçük sulandırın. yarı yarıya süt ve su ile)
zorla da olsa bişeyler yedirmelisiniz.

Çok küçük olduğundan bir günde çok değişir. kolay gelsin

Cns23

Diğerleri de iyi gibi.. Elimden geleni yapıyorum yaşamaları için.. Vererinerden ishalleri içn ilaç aldım.. Daha iyi oldular.. Süt anne ilanı birden fazla yere versim ama bulamadım.. Gönüllü bakacak biri aradı.. Yarın ona vereceğim..

Cns23

Çok iyi olırdu ama yok. 10 gündür bakmaya çalıştık annemle birlikte ama Bende çalıştığım annemde evde olmayacağı için gün içerisinde yalnız kalacaklardı ama neyseki gönüllü bir arkadaş ulaştı da bakacak

Cns23

İshal.. Annesi yok süt tozu ile besliyorum..

Anonymus552223

Buldum diyordunuz siz galiba degil mi? O kediler bunlar sanirim. Ishal cok sorun olabiliyor yavrularda. Şurup vermisti veteriner. Bir sorun bence. Bir kac gun bile gecmese ölumcul olabiliyor yavrularda:( bulasici bisey olma ihtinaline karsi diger yavrulardan ayri yatirin

Zynpks

İmkanınız varsa acilen veterinere götürün derim hem çok küçük hemde annesiz bünyesinin zayif olma ihtimali yüksek çok gecmis olsun

Cns23

Evet bulduğum yavrulardan birinde.. Veterinere sordum şurup önermedi.. Çok küçük oldukları için takibini yapacağım ona göre götüreceğim..

Sselin1

Hangi marka süt tozunu kullaniyorsunuz.

Cns23

Gim cat yeni aldım bir önceki milk powder

Cns23

İshalleri su gibi bi türlü düzelmiyor ayrıca kendilerini de çok fazla ıslatıp kirletiyorlar.. Popolarını silip kurulayıp bepanten sürüyorum.. Başka ne yapabilirim önerilerinizi bekliyorum.. Çok fazla zorlandım bakımlarında..

Sselin1

https://m.***.com/drnatures-yavru-kedi-sut-tozu-200-gr-P265014626?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAjwmZbpBRAGEiwADrmVXvZHyTuWAgZzee1lqYPqIdmo2BRHe12Xc-9E7-VX70N0QU8pQathVhoCTl0QAvD_BwE bu markayi kullandiysaniz cok kötü ishal yapiyor bagirsak florasini bozmustur. gimcat iyi ama zamanla normale döner umarm bio pet active markasi da iyi onu da deneyebilirsiniz. Reflor probiyotik var ilac degil ama 2 haftalik yavrularda kullanilir mi bilmyorum bir veterinere danisarak kullanabilirsiniz

Cns23

Evet ilk bunu kullandım şimdi değiştirdim.. Umarım geçer..

pinarcaya

Diagel ishale iyi geliyor. Suyla karistirip siringayla agzindan vermistim yavru kedinin. Ama sizinkiler cok kucuk. Bir sorun isterseniz veterinere.

Anonymus552223

Nasil oldular?

Cns23

Gündüzleri çalışıyorum 5 ten sonra evdeyim gidince haber veririm