Kısırlaştırma Sonrası Bakım Ve İlaç

herautte

Merhaba arkadaşlar, bugün 1 yaşındaki dişi kedimi kısırlaştırdım, tanıdık bir veteriner bulduğum için belediyeye ait bir yerde yaptırdık işlemi, fakat işlem sonrası için herhangi bir ilaç vermediler, normal mi? Sizin önerileriniz nelerdir?

20 CEVAP

bana da ilaç verilmedi, orada bir iğne vuruldu artık gerek yok denmişti. sorun yaşamadık

Bktplt

Bize verdiklerini hatırlamıyorum ama yara iltihaplamasın diye birini kısırlaştığı gün vuruldu 5 günde ayrı ayrı vuruldu fazla hareket ettirmeyin özellikle zıplayamayacağı yerlerde bulundurun bide yoğurt yedirirseniz iyi olur bize doktoru önermişti iğne içinde bi danışın geçmiş olsun umarım biran önce iyileşir

herautte

Evet zor bir süreç birde iş yerinden tam gün izin alamadım, eve bıraktım geldim annem var kontrol ediyor ama aklımdan çıkmıyor , umarım çabuk atlatırız hiç böyle üzülmemiştim :(

Gozdetemizel

Bize de antibiyotik surup verdiler 5gun.ben basinda oldugum halde 3 gun uyumadigim halde basimiza gelmeyen kalmadi.uzulmeyin bisekilde geciyor iyilesiyolar

Gozdetemizel

Yaninda olsaniz da elinizden bisey gelmiyor.kontrol altinda tutardiniz orasi ayri,ben tuttum ne oldu :) cok uzucu vicdanen rahatsiz edici evet ben 14 gun agladim istisnasiz ama geciyor.istediginiz zaman mesaj atabilirsiniz yardimci olmaya calisirim daha yeni atlatmis biri olarak

BalliBadem

Bizde belediyede kısırlaştırdık size vermeden önce 2 doz antibiyotik vuruyorlar ve yaranın üstüne mavi antibiyotik sürüyorlar merak etmeyin

ezgiisu

Bize hiçbir şey vermemişti veteriner herhangi bi iğne yaptığının bilgisini de vermemişti

Fablemoon

Benim bildiğim normalde ameliyattan sonra 4-5 gün antibiyotik iğne veriliyor.Bize veterinerimiz öyle yaptı yani.

Puccapam

Dişi kedi ameliyattan sonra mutlaka antibiyotik kullanmalı enfeksiyona cok açık oluyorlar. Depo antibiyotik yapılıp yapılmadığını sorun bence ona göre antibiyotik kullanmanızı öneririm bir de göbek deliğinin altından mı yapıldı yoksa yan tarafından mı yapıldı operasyon?

herautte

Yan tarafından yapıldı operasyon, iyikide kısırlaştırdım, birde kitle çıkmış oda temizlenmiş oldu, tekrar arayıp sordum ama bir ilaca gerek olmadığını söylediler, kızım dün gezmeye başladı, ne kadar engel olsamda koltukların üstüne zıplayıp çıkıyor, genelde uyudu, akşam yaş mama verdim onuda yedi , bir sorun yok gibi, umarım bir komplikasyon oluşmaz ve hemen iyileşir :(

Faytekin

Bize de sadece 2 tane antibiyotik igne yapildi o kadar,bir problem olmadı.

Bktplt

5 tane iğne vermişlerdi bnce bi sorun

herautte

Hadi ya, bize hiç bişey vermediler anlamadım bende :(

herautte

Çok tedirginim yanında olamadığım için resmen vicdan azabı dedikleri şeyi yaşıyorum :( Sordum bende ilaca gerek olmadığını söylediler umarım iyi olur hemen :(

herautte

Çok teşekkür ederimmmm çok sağolunn :)