2 Aylık Yavru Kedi İçin Alınması Gereken Eşyalar Ve Malzemeler

Maks 350 tl bütçem var. 2 aylık tek gözü kör bir kedi için alınacak eşyalar bakım malzemeleri falan ne alabilirim? Mama ve Kum fiyata dahil değil yinede biraz uygun mama ve kum önerir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

23 CEVAP

Anonymus552223

Paranizi saklayin aşilara cok lazim edecek. Butceniz kisitliysa cok pahali bir mama almayin. Taşima kabi da lazim ediyor illaki. Kedi tuvaleti veya legen gibi birsey de gerekli. Onun disinda oyuncak yatak vs ye para vermeyin, ne bulsa oynuyor kucuk kediler zaten, kendiniz de evde oyuncak yapabilirsiniz ve neresi olsa yatiyorlar.

ben migrostan minder aldım 5-6 liraya o yatağı. taşıma kabı almanız lazım yakında veteriner ziyaretleri başlayacak. alışveri sitelerinde 20-25 lira civarına görüyorum çok şık bir şeye gerek yok derseniz. mama su kabı her şey olur ama alacaksanız illa 5-10 lira civarı değişiyorlar. ha 50 liraya da var o ayrı. kum kabını petlebiden almıştım 30 liraya, şimdi 26 lira olmuş sanırım. bütçeniz güzel o yüzden bence yarısından fazlasını ilk aşılara ayırabilirsiniz. tuvaletin yanında oyuncak hediye etmişti bana petlebi notlara tatlı şeyler yazmıştım :) petshoptan mama falan alırsanız rica edin onlar da ederler. tırmalama tahtasını elzem görüyorum ben, indirimden 20 liraya almıştım petshopta 2 ay kadar önce.

toffy_the_cat

Kuru mama olaraknd,acaba,orijen,matisse,britcare,golosi,petcurean,wldfieled.Yaş mama olarak nd,naturea,gimcat,schesir,nutri,bozita.Kum olarak reflex mırmır.

BalliBadem

Kum kabı taşıma kabı isteğe göre tasma bi kaç tane oyuncak zaten petshop hediye eder yumuşak Bı kırlent falan ayarlarsın taşıma kabını yatak olaraktan da kullanır büyük bi konserve yaş mama alırsın parçalara bölüp buzluğa atarsın baya yeter

bir de tebrik ve teşekkür ediyorum güzel bir çocuğa yuva olduğunuz için. uzun ömürleriniz olsun:)

toffy_the_cat

Teşekkürler.Ajlıma bir kedi o mu diye geldi de :)

kedilerin bir alanının olması güzel olur. yatak alabilirsiniz işte o yüzden. ha bazen sizin verdiğiniz yerde değil de masa altında yatmayı tercih ederler orası ayrı. ama dediğim gibi bir yatak iyi olur. sadece yataklara 50-60 lira vermeye gerek yok diye düşünüyorum ben o sebeple minder almıştım, açıkçası aynısı da zaten. siz bütçenize göre alabilirsiniz.

onurtemiz

Aşılar yiyor para onlara saklayın gerekirse leğen de yapsın tuvaletini
Tırmalama tahtası en önemli araçtır. Kaliteli mama olarak ND öneririm eğer ona bütçeniz yoksa Matisse alın bu ikisi önemli mamalar.
2 aylık olduğu için uzun süre Kitten mama yemeli yani ND'nin 10 kiloluğunu alın ve aylar boyunca rahat edin 6 ay onu yer
Yaş mama hafta da 2 verebilirsiniz onu chef's choice, gimcat, schesir, Animonda.. bunlar önemli
Kum için şu an Reflex alın daha sonra detaylı bilgi edinirsiniz kumlar hakkında ve Kapalı kedi tuvaleti alın büyüyünce de bunu kullansın

Gozdetemizel

Mama-su kabi olarak kendinizi zorlamayin ztn celik ya da seramik en sagliklisi.ben migrostan aldigim kaseleri kullaniyorum bir de el yapimi bi mama kabi var babamin yaptigi onu.tasima kaplarinin bi ozelligi olmasi sart degil,butcenizi kaliteli mama ve veteriner randevularina ayirin bence.saglikla buyusun guzel omru olsun

Zynpkck

İlk önceliğiniz mama ve kumunu hazır etmek olmalı matisse ve golosi kitten mamalara bakın kum olarakta cats white tavsiye ederim kum kabı ve küreği kum kabı alamasanız bile kürek almalısınız benim kız yaş mamayı pek sevmez sadece gimcati yedi severek o markayı öneririm tuvaleti önemli leğen olsa bile çok yüksekte bi leğen kullanmayın ki 20 tl zaten kedi yatağı olarak annem eski kazagın kolunu ve gövdesini doldurarak yapmıştı kızım geceleri hep onda yatar oyuncak olarak ben cetvellerin delik yerine ip baglatip oynatmistim sevmistide 200 tl bu malzemelere 150 tl vet yeterli olur bizim veterinerimiz ic dış parazit muayeneden sadece 70 tl alıyo bu arada bu dediklerimiz petshoptan almayın onlar inanın kazıkçı oluyolar internetten alın

Zynpkck

Ah durun karma kuduz ve lösemi aşılarıda var işin içinde onları unuttum bunlarda 60-70 tl bir aşı ona göre kendinizi ayarlayın ama ilk öncelik mama ve kum

zaten yılda aşılara ilk senesi için 600 tl gibi bir tutar olacağını düşünüyorum. ND veya proplan düşünüyorum. Kum olarak kararsızım sadece bide leğen dediniz tuvalet için tercih etmem ama olabilir gibi duruyor elle tutulur adam gibi bir tuvalet en az 80tl yatak desen 60 civarı bunları kısarsak 2 aşı parası çıkabilir fikirleriniz için teşekkür ederim.

Zynpkck

Ucuz tuvaletlerde var ayrıca proplanı düşünmeyin fiyasko bi mamadır

Sudeckmkc

Kuduz ve lösemi aşısı çok acil aşılar değil hatta ben lösemi aşısını yaptırmayı hiç düşünmüyorum tartışmalı bir konu yaptırıp yaptırmamak lösemi aşısını. İç dış parazitler ve karma 1 karma 2 aşılarına 250 300tl arası gider. 30tl taşıma çantası 20tl tırmalama tahtası 20tl kum kabı ve küreğindan başka masrafınız olmayacaktır. Matisse mamayı fiyat performans açısından tavsiye ederim kum da biokitty ve mırmır kuma bakabilirsiniz.

elifozdemir

bütçeniz gayet iyi, bakım malzemelerini arkadaşların da dediği şekillerde halledebilirsin ben genelde petlebiden ve *******'tan alıyorum, mama konusunda kuru mama olarak brit care yaş mama olarak da chef's choice tavsiye edebilirim. içerikleri yeterli ve kaliteli diğer markalara göre fiyatları da daha uygun