Ücretler

VASVIYE

kedimin ikisini aşıya götürdüm iç dış parazit+1inin tırnağını kestiler+tüy dök. engelleyen ilaç+kum+12 tane yaş mama 475 tl tuttu sürekli 300 250 vb. ücretler ödüyorum normal mi yoksa kandırılıyor muyum kum(cat litter) yaş mamalar (dr.clauders )

16 CEVAP

Ahsenbb

Tırnak kesmek için ücret alan bir veterinere gitmeyin zaten.Herşeyi para olarak görmesinler.Kum yaş mama internetten internette cok daha uygun.İç dış parazit gereksiz pahalı geliyor bana.Dış parazit yaptırmıyorum.İç parazit hapını verdiriyorum sadece.
Aldığınız yaş mamanın içerisinde şeker var ve incelediğimde içeriğini çok beğenmedim.
475 tl cok gereksiz malesef kandırılıyorsunuz.

Veterinerden yaş mama, kum, mama gibi şeyler almayın fiyatları abartıyorlar. İç dış parazit için hap ve damlayı kendiniz alıp evde yapın. Tırnağını da kendiniz kesin. Bu kadar çok tutması normal değil.

Sulecrn

Ben sadace 10 tl verdim. Belki de küçük bir ilçede yaşsdigimizdan bilemiyorim cok veteriner yok burda toplasan 4 tane anca belki de bundan sadece 10 tl ödedik

VASVIYE

tırnak kesme 15tl burdan tırnak makası alıp kendim kesicem bundan sonra bide benim yaşadığım şehirde küçük en iyisi olduğu için burayı tercih ettik ama gereksiz yere para alıyorlar gerçektende

Sulecrn

Evet abartmislar biraz :)

Sudeckmkc

İç dış parazit kedi başına 80-90 zaten tırnak kesimine de 10 lira almış olsa tüy dökümü için verdiği şey de en az 80 100 liradır. Kum ve kaliteli yaş mamayla verdiğiniz para normal ne yazık ki veteriner ücretleri hepimizin cebini yakıyor

Lunas

Büyükşehirli misiniz ilçe falan mı

Lunas

İlçelerde fiyatlar uygun da o yüzden sormuştum. En yakın ilçeyi oradaki veterineri ve fiyatlarını araştırsanız olabilir fiyatlar uyguna gelebilir ama veteriner için uzağa gidilmez demi :d

VASVIYE

Aksaray ilinde yaşıyorum önerdiğiniz işini iyi yapan bi veteriner var mı

ballokumu

Ben hepsini 200 e hallediyorum bu kadar enayi olmayın arkadaşlar

Sulecrn

Ben iç dış parazitlere 10 tl
1.Karma aşiya da 30 tl vermiştim

VASVIYE

iç dış parazit 60 tl dediler bana

dilekz

Tırnak kesmek kolay ancak çok dikkatli olmanız lazım küçük bir hatada durması çok zor bir kanamaya yol açabilirsiniz.
İç dış parazit uygulamasını bir süre düzenli yaptırdıktan sonra veteriner hekimimiz önerisiyle seyrelttik. Çok uzun aralıklarla yapıyor (yılda 1) çünkü kedilerim dışarı çıkmıyor veya eve başka herhangi bir hayvan gelmiyor.
Şu an hangi mamayı kullandığınız bilmiyorum ancak tüy dökmeyi engelleyen ilaç alacağınıza o parayı da ekleyerek daha kaliteli mama alıp bu sorunun önüne geçebilirsiniz.
Mama, kum vb şeyleri de internette satan bir sürü site var ben sipariş vereceğim dönemde hepsini gözden geçirip en uygun olanından alıyorum. (***, ********, *********, *******, ********* vb.) *** genellikle en uygun olanı oluyor.
Söylediğiniz fiyatlar iki kedi içinse normal bence. Kıyaslama yapabilmeniz için, biz karma aşıya 80 TL, iç-dış parazite birlikte 100 TL veriyoruz.
Veteriner hekiminize güvenmiyorsanız değiştirmenizi tavsiye ederim.

VASVIYE

Aksaray ilinde yaşıyorum

Ayse_naz_G

Yardımcı veterinere gidin biz içmenin kızgınlık döneminde gittik ve bir aşı olduğunu söyledi ama ben gürman bu aşıyı kanser yapar siz yine alırsınız başkası yapsın dedi yani diğerleri gibi yap deyince yapmıyor olasılıkları falan da söylüyor indirimde yapmıştı iç parazitte