2 Aylık Kedi İçin Yatak Tavsiyesi

2 aylık bir gözü kör bir kedi sahipleneceğim. Diğeri %60 yaklaşık olarak kör bunun bi önemi var mı bilmiyorum. Kedi yatağını nasıl seçmeliyim siz hangi yatağı kullanıyorsunuz ?

Benim 2 yatak gözüme çarptı
Biri 50 tl tulyano marka diğeri wowpaw marka 40 tl ortopedik yatak diye geçiyor hangisi daha iyi bi bakarsanız sevinirim.

13 CEVAP

Tavana kadar olan tırmalama tahtaları oluyor bence onu çok sevecektir yataklı da oluyor onlar. Hem de birkaç güne tüm evi keşfetmiş olur. Engelli bir kedi sahiplenmeniz çok güzel bir davranış bir de onu bu kadar düşünmeniz çok daha güzel.

Bence yatak almayın. Ben de çok heveslendim 200 lira verdim oldukça şık ve rahat bir yatak aldım. Sonuç; bir kez bile yatmadı :).

evde kediye özel bir oda ayırdık geceleri orda kalacak. Yanlış olabilir belki yaptığım ama gözlerinin biri kör diğeri de az gördüğü için dışarı çıkarsa yani ev dubleks olduğu için yukarı çıkabilir biz yokken o yüzden bir odada yatıracağız odada olan koltuklar da kaloriferden uzak onu daha sıcak tutmak istedim umarım benim kedim yatar.

Gozdetemizel

Benimki yatiyo iki yatagi var ikisine de bayiliyo.ayrica orta sehpa alti hamagi var onda da uyuyo. *** den pelus simit yatak aldim cokta rahat etti artik masaj hareketini bu yatagina yapiyor :)

guineapigela

Kediler genellikle nerde istese orda yatae ama yatakta hic yatmazlar diye birsy yok benimkiler suan gayet canlari istedigi zaman yataklarinda yatiyorlar.Wowpawi tavsiy ederim.Ama ikisi disinda insan yatagi seklinde duvara montelenen bi yatak almistim cok sirin.Onu cok sevdiler.Yukseskte oldugu icin... Ama her kedi yukseske olmayi sevmez.Kum olarak ever clean tabsiye ederim.

ever clean ın total cover iyi midir ?

GammaLamina

Gözleri görmese bile onu evin alanlarından mahrum etmemek gerek. Diğer kedilerden biraz daha uzun sürecek ama sonunda evin hangi eşyası nerede ezberleyecektir. Elbette dediğiniz gibi merdiven konusunda dikkatli olmak lazım. Eşyaların yerini sık değiştirmeye gayret edin. Yatak konusuna gelince ona kendiniz de minderden yatak yapabilirsiniz. Sert alanda da uyurlar, yumuşak alanda da. Tamamen o anki keyfine bağlı.

Benimki de yatmıyor ama arkadaşımın kedisi mesela box un içinde uyumayı seviyor Sizinkide sevebilir yumuşak birşey yeterli olacaktır

tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

bide nasıl bir tuvalet tercih etmeliyim siz ne kullanıyorsunuz?

guineapigela

Evet iyi

siz dediğimi yanlış anlamışsınız. Kedimin gözleri görmediği için tahminimce koku ile buluyor bizi biz akşamları üst katta olduğumuz için kedi merdiveni çıkarken düşebilir o yüzden bir odada sadece geceleri tutacağız.