Allah Rızası İçin Bakın Arkadaşlar Lütfen Bakın Kedim 4. Kattan Aşağı Atladı :(

goozkian

Daha dün kedim ile garip şeyler yaşamıştım: https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/30293-acil-bakin-lutfen-kedim-bir-anda-hepimizi-dusman-olarak-gormeye-basladi Önce o konuyu okuyun lütfen sonra buraya geçiş yapın.
Konuya 200 karakter sınırı koymuşlar, yazdığım 1500 karakterlik yazıyı yorumlara bırakacağım LÜTFEN ES GEÇMEYİN

20 CEVAP

Fatiko

Kusura bakmayın ama pencereyi balonunu açık bırakan insanlara çok kızıyorum olan hayvanlara oluyor bunlarda irade yokki burası yüksek atlamayın desin. Kuş görür kelebek görür birşeye heyecanlanıp atlar kızgınlığa girer atlar. Lütfen tel yaptırın. Kapı pencereye.

eylemcaliskan

Ya karşınızdaki insanın ne kadar üzgün olduğunu neden görmüyorsunuz? Saldırmanın zamanı şu an değil. Durun bi hayvan iyileşsin sonra carlayacaksanız carlayın. Yetti artık vallahi. Menopozlu kadınlar gibi bu tarz her sorunun altına aynı şeyleri yazıyorsunuz. Ben de sinirleniyorum hatta üzülüyorum ama neyi nerede ne zaman söyleyeceğimi biliyorum. Geçmiş olsun deyip geçin. İyileştiği haberini aldıktan sonra yine pençelerinizi çıkarırsınız. Soru sahibi de umarım uyarıları dikkate alır. Çok çok geçmiş olsun. Dualarım sizinle

ballokumu

Çok geçmiş olsun küçüğümüze çok üzüldüm :(

goozkian

ALLAH RAZI OLSUN arkadaşlar, 1 saat önce can dostumu görmeye gittim, yoğun bakımda tutuluyor hâla, uyanmış. Olduğu yere idrarını yapmış idrarında kan yoktu bu beni çok mutlu etti. Ama onu koydukları yerin en köşesine saklanmış, demek ki hâla korkusu geçmemiş :( Gözlerini sonuna kadar açmış, çok korkmuşa benziyordu :( Dün ağzındaki kanı temizlemişlerdi ama, ağzında yine kan vardı. Sordum, iç kanamasımı var diye, yok dünden kalan kuruyan kanlar dediler. Hâla şokta olduğu söylendi ve acı çekiyormuş o yüzden saklanmış köşeye. Şokta olduğu için daha hiç yemek, su vermemişler. Ve bunların hepsini veteriner hekim ile değil, yardımcısı ile konuştum (!), Araştırdığıma göre kan pıhtılaştırıcı, vs. ilaçların 12 saatte 1 verilmesi gerekltiği yazıyordu. Benim candostum ilacı alalı 14 saat oldu ve veteriner bey daha kliniğe gelmemiş kafam allak bullak oldu. Siz bu veteriner hakkında bilgiye sahipseniz yazın veteriner değiştirmeli miyim?

Gittiğim veteriner: Ares Veteriner Kliniği, İstanbul/Ümraniye
http://www.aresveteriner.com/

goozkian

Durumunun iyi gittiği söyleniyor, kan değerlerine tekrar bakcaklarmış. ALLAH RIZASI İÇİN DUALARINIZI EKSİK ETMEYİN YALVARIYORUM SİZE, HAYATTA EN ÇOK ANNECİĞİMİ SONRA CANDOSTUM KEDİMİ SEVİYORUM YALVARIRIM SİZE DUALARINIZI EKSİK ETMEYİN. :(

goozkian

Akşama doğru kedim sakinleşti artık bana yeniden güveniyordu öpüyordum seviyordum, saat 9 gibi yemek yerken kedim bir anda koridordan geliyordu hızlı bir şekilde balkona koşup aşağı atladı nedne böyle yaptı bilmiyorum şu an çok üzgünüm lütfen yardım edin aşağı gittiğimde bir köşeye saklanmış ağlar gibi miyavlıyordu. Ağzında burnunda kanlar vardı çok korkmuştu. Kuş gördü desem akşam bu saatte ne kuş var ne şey var aldım hemen koşarak veterinere götürdüm, omuzlarıma tırnaklarıyla sarılıyordu çok korkmuştu demek :( Veterinere gittiğimde şansıma veteriner bey de tam evine gitmek üzereymiş arabasındayken beni gördü hemen Kediyi içeri aldı Allah razı olsun. Kediyi muayene edeceği yeri hazırladı çok korkuyordu tıslsıyordu bağırıyordu canım kedim. Uyuşturucu ve 1-2 iğne vuruldu ışıklar kapatıldı sakinleşsin diye, benim yanında kalmam söylendi. 15 dakika sonra veteriner tekrar geldi ve önce kedinin tırnaklarını kestiler, daha sonra ağzındaki kanı temizlediler, çok anlamam 2 bacağına bi şey sardılar daha sonra röntgen çekildi, bacağında 2 kırık varmış bunun için önce iç kanamayı kontrol ettiler, Şuanlık kan değerleri iyi dedi. Ama 3 gün müsaşede altında kalması gerektiğini söyledi kedimi yoğun bakıma aldılar değişik bir şeyin içine koydular. İç kanama durumu olmaması halinde iyileştikten sonrada cerrahi operasyon geçircek bacağına platin, pin vs. bi' şeyler dedi ondan takcaklarmış. Kedim aşağı yan düşmüş :( Kafa üstü düşmemeside şans eseriymiş veteriner öyle dedi. Arkadaşlar bi' şey olurmu nolur söyleyin tam da yarın tatile gidecektim kedimi hangi arkadaşıma bırakayım diye düşünürken görünmez kaza ağlıyorum şuan lütfen daha önce böyle bi' şey yaşayan arkadaşlar cevaplasın lütfen. DUA EDIN NOLUR ALLAHIM Gittiğim veteriner: Ares Veteriner Klinigi, İstanbul/Ümraniye

toffy_the_cat

Keşke tel yaptırsaydınız

goozkian

Evet haklısınız arkadaşlar, benim can yoldaşım ALLAH'IN MERHAMETİYLE bi iyileşsin hemen yaptırcam zaten :( Ama lütfen ben sizden buraya şunu yaptırsaydınız bunu yaptırsaydınız diyin diye buraya yazmadım. Ne olur, ne olacak bu hayvanın hali iyileşirmi bunları yazmanızı bekliyorum. VE DUA EDİN LÜTFEN ALLAH RIZASI ICIN O BENIM HERŞEYIM YALVARIRIM SIZE YAĞMURLU BIR HAVADA DAHA YAVRUYKEN BULDUM VIYAKLARKEN O GUNDEN BERI BENIM CAN YOLDAŞIM NOLUR BI DUA EDIN

toffy_the_cat

Tabiki :(

goozkian

Güncel

goozkian

Cevap verin lütfen, ayağına platin takıldıktan sonra eskisi gibi yürüyebilir mi :(

Om3r

Geçmiş olsun inşaallah iyileşir merak etme bnm kedımde düştü 3. Kattan dişi kırıldı çok şükür bşy olmadı ondan sonra çok dikkat ettım kızgınlıga gırdıyse ondan atlamıştır evdekı kedıyı kısırlaştırmak şart..

goozkian

Allah razı olsun hepinizden

goozkian

Bu arada belirteyim yavrum daha sadece 1 yaşında, daha yaşayacak çok yılı vardı Allah ' ım lütfen ölmesin dua edin arkadaşlar yalvarırım

mmuratyilmazz

Kediler çok savasci ve guclu kedim cok ciddi hastaliklar yasadi ve hala benimle saglikli. Sahiplendigimde de bir patisi sakatti. Kedinizin iyi olacagini düşünüyorum platinle hayatina devam eden cok fazla kedi var önemli olan ic kanama travma sonrasi yan hastaliklarin ortaya cikmamasi. Kendinizi uzmemeye calisin