Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

DOGO ARJANTİN KULAK KESİMİ

KÖPEĞİMİN KULAKLARINI KESTİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUM ÇÜNKÜ IRKINA GÖRE DUYMA SORUNU VAR VE DOGO IRKLARINDA SÜNNET GİBİ BİRŞEY KULAK KESİMİ ÖNEREBİLİCEĞİNİZ Bİ YER VARMI İSTANBUL İÇİ

14 Cevap

achill_the_pekemix
achill_the_pekemix

3288


Nasıl ya. Dogoların kulak sorunu yok. Çok uzun zamandır KULAKLARI İLE BİRLİKTE yaşayan dogolar tanıyorum. Saçma sapan bilgileri araştırmadan uyguluyorsunuz. Kulaklı kuyruklu yaratılan bir canlının organını yok etmek caniliktir. Nasıl ki anneniniz babanız sizin için "Acaba elini kolunu kessek güzel durur mu ki?" diye düşünmediyse, sizin de o hayvanın kulağını kesmek gibi bir hakkınız yok. Ayrıca KİF artık kuyruk kulak kesimi olan yavruları yarışmaya almamakla birlikte yasaklamıştır.

zeynosece
zeynosece

2898


Evet kesinlikle CANILER SİZİ (!) Doğurganlık özlelliğiyle yaratılmış hayvanları kısırlaştırmak canilik değil çünkü değil mi ? ;) düşünsenize aileniz sizi kısırlaştırıyor. Harika bir bakış açısı gerçekten.. alkışlıyorum. Köpek onun köpeği. Köpeği bağırta bağırta işkence ede ede de yapmıyorlar bu işlemi. Sinir katsayılarım yükseldi yine..

firatbasaran
firatbasaran

1940


Hiç bir köpeğin kulakları duyma sorunu olduğu için kesilmez. Diğer köpeklerle kavga etme tehlikesi bulunan ve kulağının ısırılıp koparılma ihtimali olan köpeklerin kulakları kesilir. Birşeyi yapıyorsanız lütfen sebebini doğru araştırıp yapın. 2. si kimse kimseye bu yüzden cani diyerek hakaret etme hakkına sahip değil.

bilmeden konuşan geve insan çok achill bi kere doggo ların duyma yeteneği %7 kulak kesimi şart allah tabi öyle yaratmış allah insanoğlunuda yartmış o zaman kızlarda kulak deldirmesin cahil yorumlarını başka yere sakla ayrıcı kif de öyle bi yasak yok bana bi tane yarışmaya katılan kulaklı dogo göster ve emin ol köpeklerden senden daha iyi anlıyorum

bu arada fırat dogolar kendi cinsleriye bile anlaşıcaksa o cins üzerinde baskınlığını uygulucak ve o köpeklerin başka köpeklerle anlaşma ihtimalide düşük

fırat hem kendi köpeğinin kulakları neden kesik asıl o cinsin kesilmemesi lazım

aycatezcan
aycatezcan

105


Doğukan,
Öncelikle kız çocuklarının kulaklarının delinmesi ile bir köpeğin kulaklarının kesilmesini bir tutman beni son derece şaşırttı...
Kırıcı bir tavrım yok ancak benim fikrim kestirmemenden yana. Kulakları duymuyor olabilir bu kesilmesi gerektiği anlamına gelmez.
Bana sorarsan biraz daha araştır öyle karar ver.

firatbasaran
firatbasaran

1940


Dogukan,
Yazdigimi tam olarak anlamamissin. Ben dogonun kulaklarinin kesilmemesi gerektigini savunmadim yalnizca kestiriyorsan sebebini dogru bilip kestirmesini ve bunu dogru sebeplerle savunmasi gerektigini soledim. Kendi kopegimin kulaklarini kestirip baskasina kesmesinin yanlis oldugunu soleyecek degilim. Kaldi ki presa canariolarin kulak kesimi de en az dogolar kadar yaygindir. O yuzden sende bilmeden yorum yazip insanlari suclamadan once dusunursen sevinirim.

kittycat
kittycat

2533


Arkadaşlar cahil cahil yorumlar atmayin bilmediğiniz konularda yorum yapmayın kedileri kısırlaştırmak ve köpeklerin kulağını kesmek canilik filan değil köpeklerin özellikle baskın karakterli büyük ırk köpeklerin kulakları kestirilmelidir ben bir köpeğime kıyamayıp kulağını kestirmediğim için kulağını başka köpekler koparmış ve ölmüştü.yok size yapılırsa hoşunuza gidermi felan filan diyosunuz da hayatınızda bir kedi veya köpeğe yer verdinizmi acaba? Benim tüm hatatım kedi ve köpeklerle geçtide o yüzden sordum...(caniliktir diyen arkadasa)

aycamnkse
aycamnkse

2101


allah allah sacmakestirmeyin.insan gibi kopegi sahiplenirken sorumlulugunu alacaksin.gozeteceksin hayvani kavgada etmeyecek kulagida kesilmeyecek boyle olmasi lazim.daha sen hayvani korumayi beceremezsinki.kavga eder kulagi kopar diye kestiriyorum diye bahanemi olur ya? gozeteceksin.gozlemleyeceksin tabi hayvani al at bahceye orda her allahin kopegi gelsin kopegini parcalasin.sonra kestirin kulagini kestirin kestirin!!!??? bu nedir yaa?

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
5416 Görüntüleme
14 Cevap
1 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor