Scottisch Fold Ve Siyam

Leydican

Bu iki ırk çiftleşirmi ? Çiftleşirse sağlıklı yavruları olurmu ?

11 CEVAP

bappatan

Evet buraya bunu sormakla iyi etmediniz çünkü burda herkes işinize burnunu sokar. Kısırlaştırmak şöyle faydalıdır bla bla bla. Çiftleşebilirler sorun olmaz yavrular sağlıklı doğar güzel yavrularınız olur. Sadece satmaya karşıyız güzel yuva bulmamızı tavsiye ederiz. Yiyeceğiniz linçlere karşı da sabır dileriz :)

toffy_the_cat

Eğer doğruyu söylemek işe burnunu sokmaksada ne bileyim...(CİNS KEDİLERİN BİLMEDİĞİMİZ BİRÇOK HASTALIĞI VAR !)

Anonymus552223

Scottish fold+ scottish folddan iyidir bence. Siyam kedileri bildigim kadariyla dogal irk. Insan üretmesi bir irk degil.

toffy_the_cat

Çiftleştirme anne sağlıklı olmaz.Çşftleşmek kedilerin sağlığını olumsuz etkiler.Kısırlsştır onun sağlığı için ama banane dersen genelde SC British oluyor

toffy_the_cat

Orası öyle olabilir.Sonuçta çevik falanlar.SC+SC kesinlikle yapmyaın.Ben veterinerde sc+iran kedi gördüm.Ama genelde sc+ British oluyor.Siyam olursa belki dahada şyi olur.

Hiç görmedim ama sorun olacağını sanmıyorum. Umarım olmaz

BenNisa

Scottish dişi Siyam erkek.

ygiz_mrtt

çiftleşebilir ama siyamlar ve scottishler ne kadar yakın bilmediğimden verimli döller üretebilirlermi bilermiyorum ama anne adayı olacak kedi schootishe baba siyamsa ki kediniz dişi muhtemelen bu şekilde olacak olabilir "belki" 53. kedi türünü keşfedersiniz. ayrıca cins kedilerin hastalıkları insanlarının bilip bilmeden kedisini 2. dereceden yakını olan bir kedi ile çiftleştirmesi gibi nedenlerle ortaya çıkma olasılığı daha yüksek hiçbir kedi türünün safkanı(schottish, basık suratlılar dışında) sağlıksız ,hastalıklı kedi değildir. üreticilerin kedinin şaşı olup olmamasına değil sadece üreyebilme kabiliyetlerine bakmasından dolayı hastalık var. Bu şuna benziyor diyelim ki senin genetiğinde şeker hastalığına yol açan bir gen var DiYELiMKi cins kediler hastalıklı olduğu için ürememelilerse sende üreme?

minnoskoss_123

Katılıyorum Scottish ve Scottish veya Scottish ve British’in çiftleşmesindense Siyam ve Scottishin çitfleşmesi daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. Ama bence Kısırlaştırmak en iyi karar olacaktır sizin ve patili dostlarınız için.

minnoskoss_123

Bir de Scottish erkek mi olacak dişi mi?

Merhaba, bugün öğrendiğime göre kuzenimin kedisi british+siyammış. Sağlıklı, aşırı oyuncu bir kedi. Belki fikir verebilir