Kedim Uysallaşır Mı

Köyümde kedi besliyodum. 5 tane yavrusu oldu. Onun bi tane yavrusunu eve götürmeye karar verdim. O yavrunun iki gözü de iltihaptan kör olmuştu. Tedavi uyguladık uzun süre sonra bir mucize ile iyileşti vs. Ama kediyle yaklaşık 20 gün ayrı kaldım. Şimdi yeniden geldiğimde kedi eskideki gibi eskiden kucağımda uyutuyordum çok uysaldı vs. Ama şimdi sanki aynı kedi değilmiş gibi davranıyor. Uysal değil eskisi gibi. Eve götüreceğim kediyi tekrar evde uysallaşır mı cevabınızı bekliyorum. Not: kedi 2.5 aylık

15 CEVAP

Anonymus552223

Ya o zamanlar çok kucuk oldugu icin oyle. 2 aya kadar tam hareket kabiliyetleri gelismiyo. 2 ay ve 1 yas arasi en manyak donem, hep kucaginizda yatmasini bekleyemezsiniz. Saglikli kedi hareketli olur bu tamamen normal bir durum. Avcilik yeteneklerini gelistirmek icin herseye saldirir. Enerjisini dogru yerlere yonlendirmezseniz sizin ayaklariniza falan da saldirir. Oynatin bol bol. Cok eglenceli onlari izlemek

Anonymus552223

Ama dediginize gore hastaymis ve kucukmus o yuzden uysal duruyordur o. Eve alisir tabi ama ömur boyu bakacaginizdan emin olmadan eve alistirmayin, sonra tekrar bahceye salarsaniz zorlanir

Leyl003

Kedimi 3 aylık iken sahiplendim.. malesef belli bi dönem aileme bıraktım.. Almanyadan babannem gelince kedimi evde istememiş ailem de Muyi yi dışarıya alıştırmıştı.. dışarıya alışması zaman almış acıklı acıklı miyavlamalar.. avcı bi kedi olduğundan zamanla dışarıya alıştı ve sevdi... tabi ben ailemin yanina kesin bi dönüş yapıp ayrı bi eve çıkıncaya kadar.. aynen sizin gibi düşünüyordum.. acaba eve alışır mı.. mutlu olur mu.. dışarıyı özler mi.. inanın ev dışarısından bin kat daha iyi.. bunun bi de kışı var.. arabası var.. acımasız bazı insanlar var..

Leyl003

Kediler meraklı canlılar.. evde ona ortam hazırlarken cam önünü ona ayırın:) ve kuduracagi yaramazlik yapacağı oyuncaklar toplar alın.. mamasını temiz suyunu ihmal etmeyin.. belli aralıklarla onunla oynayın vakit geçirin.. zorla sevmeyin kendisini sevdirmesini bekleyin.. inanın alışır sever ortamı

Luciferr

Sanmıyorum ama biraz ilgi göster oyna onunla seni unutmuşsa falan hatırlasın sana karşı biraz daha yumuşak olur fakat şöyle birşey var bu uysallık durumu küçük yaşta öğretilir bu saatten sonra herkese öyle davranır diye düşünüyorum

İlk doğduğundan 2 aylık olana kadar çok uysaldı 20 gün kediden uzaklaşınca böyle olması biraz garibime gitti

toffy_the_cat

Alışır tabikidee.

Eve uyum sağlar mı dediğim gibi her zaman dışarda toprakta yatıyor taşta yatıyor vs dediğim gibi elden hep kaçıyor vs bu kadar uysal kedi nasıl oldu anlamadım neyse evde mutlu olur mu eve adapte olur mu

İki gözü de kördü ama mucize mi oldu anlamadım ikisinde kusursuz görüyor. Benim kafama takılan evde dışarıda olduğu kadar mutlu olabilir mi ? Dışarıda 20 tane yavru kedi var onlardan ayrılınca çok üzülür mü?

NZI

Onunla eskiden oynadığınız bir oyun oynayın yada sizi hatırlaması için bişeyler yapın.

Anonymus552223

Çok kedi varmiş onlar da yavrulayinca seneye başa cikamayacaksiniz, kisirlastirmak lazim. Eve alışır tabi, ilgilenip oynarsanız sıkılmaz. Isterseniz 2 tane sahiplenin beraber oynarlar.

toffy_the_cat

Evet bende size az önce özelden yazdım bir kardeşi daha sahiplenebilirsin diye

guineapigela

Tabi uysallasir buaralar oyle soguk gibi davranir. Ama zamanla, ilginiz ve sevginizle tekrar eski haline doner merak etmeyhin

Benim tek korkum eski yaşamını özlemesi ve mutsuz olması kedinin 02-1 yaş arası kedilerden sevdirmeme kaçma gibi durumlar normal diye yazmış biri bide yaklaşık 10 saatlik yoldan gelecek hayvan o hayvanı korkutur mu ona nasıl bir ortam hazırlamalıyız yardımcı olursanız sevinirim.

Dişi anne kediler genellikle yavrularını koruma iç güdüsü ile biraz hırçın olabilir biraz zaman geçsin düzelir