Kedim Yoğurt Yemiyor?

Sulecrn

Kedime mama dışında yoğurt da vermek istiyorum ama ne yaparsam yapayim yemiyor. Ekşimesin diye tazeliyorum 1 gün boyunca yesin diye mama koymuyorum ama ac kalmayi tercih ediyor nasıl yedire bilirim yada yemese birşey olur mu ? Simdiden teşekkürler

17 CEVAP

ygiz_mrtt

Yoğurt yemesi zorunluluk değil veya verilmezse problem olmaz bırakın yemesin hoşuna gitmemiştir zorlamayın

Demek ki tadını sevmemiş. Zorlamayın. Kefir vermeyi deneyin.

Sulecrn

Teşekkürler kefiri deneyecegim

toffy_the_cat

Benim sokak kedim yoğurdu geçtim tavuk,yumurta bile yemiyor.Kefirde ekşi olmasın yoksa yemesi zor

bappatan

Her kedi yoğurt yemez. İlla farklı bir şeyle beslemek istiyorsanız haşlanmış Yumurta vermeyi deneyebilirsiniz. Benim bi kedim ne bulsa yer diğer kedim kuru mama dışında yaş mama bile yemez. Türlü türlü kedi var :)

Sulecrn

Haklisiniz deneyeceğim ❤

BalliBadem

Ben yaş mamayla karıştırıyorum öyle yiyor

Leyl003

Sanırım biraz alışkanlık ve agiz tadi meselesi.. kedime ilk tanismamizdan beri yogurt, lor, saç örgüsü peyniri veririm bunlar onun adeta ödül maması gibi.. cok seviyor:) ama her kedi bir degil benimki de kırmızı et, ciger, balık yemiyor..

SistraMila

Yoğurt suyunun içine bir kaç tane kuru mama at kahvaltılık gevrek gibi, mamayı yerken suyunu da içer o sırada :) yalnız uzun süre durmasın orda bir iki saat falan sonra yemezse al. Mamayı da çok koyma içine.

Sulecrn

Bu arada mama koymuyorum dediğim çok çok az veriyorum hatta mamayla karıştırıp ama yemiyor

Sulecrn

Teşekkürler tavsiyeniz için dikkat ederim umarim yer :)

Sulecrn

Teşekkürler ❤

Kızarmış tuzsuz patetes de yiyorlar

Sulecrn

Ne yapsam yemedi kefir deneyeceğim

cavdartarlasi

Benim kedim 4 haftalık olduğundan bu yana hergün sabah akşam bayılarak yiyor hatta çıldırıyor:) ama denemelerim gösterdiki hazır yoğudu koklamıyor bile, ev yoğurdunun kaymaksız kısmı olacak. Ve ev yoğurduda taze olmalı hafif ekşisin onuda beğenmiyor:)

Ama bazı kedilerin sevmediğini ben de duydum. Fakat probiyotik olarak hem insanlar hem evcil dostlarımız için çok önemli. Farklı taktiklerle alıştırmayı denemelisin. Aç olduğu zaman mesela, ya da içine ödül maması koyup ya da sevdiği başka bi besini.