İç Parazit Aşısının Süresinin Geçmesi

Eciel

Kedim 4 aylık iç parazit aşısının süresi geçti bayram nedeniyle. İki gündür kusması ve ishali var. Bugün ishalinde kan vardı. Hemen parazit oluşmuş olabilir mi? Yoksa et yemişti pişmiş ama o mu dokundu. Çok korkuyorum bişi olacak diye rahatlamasını sağlayacak ne yapabilirim.

11 CEVAP

Ahsenbb

Ayrıca karma aşısı yapıldıktan sonrada kedide bağışıklık düşmesiyle gençlik hastalığı görülebilir çünkü vücudunda vardır o virüs açığa çıkar.2 ay sonra kendini belli eder hastalık.Önce vete gidelim.Mide rahatlatıcı ve ishalin giderilmesi için aşı vurulalım kalitesiz mama kullanıyorsak değişelim.Yoğurt kefir gibi bağırsak düzenleyici ve bağışıklık güçlendiricileri tüketelim.Doktor tavsiyesiyle immuneks de ilave edilebilir.Üşütmüştür belki en son kötüyü düşünelim.Geçmiş olsun

Ahsenbb

Hemen gençlik hastalığı dememek gerekir.Kalitesiz kuru mamada yapılır veya dokunan bişey.

İç parazitten değildir bana göre kedinizin karma aşısını yaptırmadiysaniz gençlik hastalığına yakalanmış olabilir genellikle gençlik hastalığının belirtisi budur ve yavru k kediler bu viral enfeksiyonu karma aşısı yok ise kapabilir inşallah değildir içinizi rahat tutun kedinizi sevin ona her zaman yanında olacağınızı hissettirin yarın mutlaka veterinere götürün

Ahsenbb

Ayrıca iç parazitlerde yapar.Birkaç günden birşey olmaz da zamanında paraziti varsa ve tekrarlanma hapı verilmediyse olabilir.Paraziti olan kediye 15 gün sonra tekrar hap veriliyor yumurtalıkları temizlensin diye.Hemen endişelenmeyin.

ballokumu

Virale nasıl antibiyotik veriliyor ben de bunu anlayamıyorum

Eciel

Karma aşısı yapıldı çok korkuyorum ama

Telaş etmeyin veterinerize durumu anlatan bir mesaj yazın hem fikir alın hemde en kısa zamanda kliniğe götürün

Ne çıktı umarım kötü birşey çıkmamıştır

Eciel

Viral enfeksiyon teşhisi konuldu. Antibiyotik ve serum tedavisi başlatıldı. Haşlanmış tavuk veriyorum birde bugün daha iyi. Cevaplarınız için teşekkür ederim, çok çaresiz kalmıştım.

Eciel

Teşekkür ederim veterinere gideceğim birazdan

ballokumu

Ne çıktı?