Kedimin Poposunda Kötü Kokulu Akıntı Var, Nedeni Nedir?

Aycalandia

Merhaba arkadaşlar, kedim 5 yaşında kısırlaşmış bir dişi, yani rahmi ve yumurtalıkları komple alınmış bir kedi, pyometra hastalığına yakalandığı için veteriner komple almıştı yumurtalıklarını. Üzerinden baya zaman gecti tatile gittim arkadaşım baktı 18 gün, geldiğimde yakamdan hiç ayrılmadı, lokum kendini sevdirmeyen bir kedidir ve karnına dokunulmasından hoşlanmaz normalde ama ben dokundukça rahatladığını gördüm, beni özlemiştir falan dedim ama poposuna elim her deydiğinde kötü kokulu bir sıvı bırakıyor yahut bazen yastığa poposunu sürtüyor sonra yalayıp temizlemeye çalışıyor yaptığı lekeyi ve inanılmaz kötü kokuyor, onun için endişelenmeye başladım çok fazla hastalık atlattı kendisi, hem onun psikolojisi zarar gördü hem bizim, ayrıca ceplerde boşaldı. Ne yapacağımı bilmiyorum, bu durumla karşı karşıya kalanlar ya da fikir sahibi olan insanlar yazabilirler mi? Teşekkürler.

16 CEVAP

Aycalandia

Merhabalar, biraz geç yazdım kusura bakmayın, veterinere götürdüm miniği, anal keseleri dolmuş, doktorumuz temizledi çok şükür :), her kedide olabilecegini ve ciddi birsey olmadığını söyledi, kedim rahatladı ve şuan da gayet mutlu, böyle bir sorunu olanlar için bilgilendirmek maksatıyla yazdım.

Anal kesesi patlamış olabilir.. korkunç kokar cidden.. bi krem verir veteriner muhtemelen.

Aycalandia

Evet anal kesesinde sorun vardır büyük ihtimalle. İnşallah çok ciddi değildir.

İnşallah değildir, teşekkürler.

bappatan

Ciddi bir şeye benziyor inşallah iyileşir veterinere gittiğinizde bize de haber verir misiniz başımıza belirse tedbirli olalım. Çok geçmiş olsun ama ilk defa duyuyorum maalesef :(

Aycalandia

İnşallah, gidersek haber veririm, tesekkürler.

pisipisi123

Gidersek diyorsunuz ama gitmelisiniz. Hem de en kısa zamanda.

pinarcaya

Ishal olabilir mi?

Evet anal kesesinde sorun vardır büyük ihtimalle. İnşallah çok ciddi değildir.

Aycalandia

Gidersek diyorsunuz ama gitmelisiniz. Hem de en kısa zamanda.

Orada niye öyle dedim; sen yarın başına ne gelecek ne olacak bilebilir misin? Bilemezsin, dolayısıyla kesin konuşmak mantıksız olur, tabiki de gidebilirsek gideceğiz bunu sizin söylemenize gerek yok benim can dostum sonucta.

Aycalandia

Ishal olabilir mi?
Yok kakasında bir sorun yok gayet normal yapıyor.

Aycalandia

Anal kesesi patlamış olabilir.. korkunç kokar cidden.. bi krem verir veteriner muhtemelen.

Teşekkürler fikriniz için. Bakacağız artık veterinere gidince.

Fatiko

Keseyi sıkarlar muayene ücreti tutar büyük ihtimalle fazla masraf olmaz

Fatiko

Dr yeniler dedi mi bu durum? Bizde de aynı sıkıntı var

bappatan

Evet ben de yılda bir sıktırıyorum doktora. Anal keseleri dolunca kızak hareketi yapıyor. Tekrarlıyor yani.

Yüksek ihtimalle anal kese problemi olmakta birlikte beslenme değişikliğine bağlı da olabilir.
Bir diğer ihtimali ancak görüntüleme sonrası konuşmakta fayda var.

İrtibat için :
RanTe Veteriner Kliniği