Çok Acil Süt Anne!!! İstanbul

PandAiluroSena

İstanbul Gaziosmanpaşa sabah doğan yavrular anneleri reddetmiş çok acil süt anne 05519384913 Damla

17 CEVAP

bidiboom

Genelde sut anne bulmak zor oluyor, en azindan etraftan ogrendigim ve kendim de yasadigim kadariyla, ve sut anne siz olmak durumunda kaliyorsunuz:) en ucuzundan minnak bir biberon ve kedi yavrusu sut tozu.. ama insan herseyini ortaya koysa gene bi anne kedi kadar olamiyor bunu da gordum, Allaha hayranlikla bakiyor insan nasil bir denge kurmus!.. neyse yani insallah bulabilesiniz, bulamazsaniz yapilacak is bu ve hemen simdiden beslenmeleri lazim.. bi de lutfen yavrulari birbirinden ayirmayin birbirlerine sokulamazlarsa muhtemelen ölürler.. niye anneleri reddediyor yaRabbi:( keske asil orada sorun cozulebilse..

minnoskoss_123

Merhaba, Instagram üzerinden patili_dostlar_dernegi , suzionline_blog , kesmeseker , mianopati.sahiplendirme , kedi_sahiplendirme , haysev gibi sayfalara yazabilirsiniz.

PandAiluroSena

Çok teşekkür ediyorum hepsine yazdım

toffy_the_cat

Bence çevrenizi gezin illaki dişilerden birinin yavrusu vardır.Takip edin yada o dişinin yavrularının yanına koyup gözlemleyin bakmazsa süt tozu alın.

Anonymus552223

Dogduktan sonra çok elden ele dolastirildiysa anneleri reddetmis olabilir. İnsallah bulunur

bidiboom

Altlarina atilacak turden bir bez, daha iyisi hasta alti bezi koyup onun da altina sicak su dolu saglam sizdirmaz torbalar koyarsaniz gece vucut isilari dusmez insallah.. bi de 2 saatte bir beslemek gerekiyor, gece 6 saat ara mi veriyorduk inanin unuttum.. bi de kedi sut tozu derken yavru kedi sut tozu lazim size.. bi de aman dikkat icerken aspire etmemeleri lazim yani yemek borusu yerine soluk borusuna sutun kacmamasi lazim, arada olursa cok hafif ciger bolgesine tap tap yaparsaniz iyi gelir (aslinda insanda boyle kediden emin degilim).. Allah kalbinize oyle bir sefkat vermis ki masallah, dunyada ve ahirette mukafatini goresiniz insallah:)

PandAiluroSena

Bebeklerden birisinin yüzünü annesi tırmalamış bebeğin yüzünün bi kısmı dağılmış emerken açılıp kapanıyor yarası. Onun içinde bir çözüm bulsam iyi olacak ama veteriner yaşamaz demiş onun için. 2 saatte bir 3 ml mama veriyorum,sıcak su torbam olmadığı için de kavanozlara sıcak su koyup kavanoza corap geçirip koyuyorum sokulup uyuyorlar. İnşallah kurtulurlar.

toffy_the_cat

Of ya of sorunun tekrar güncel olduğunu görünce korkmuştum.Başınız sağolsun kedinixşn elinşzde ölmesi çok ama çok acı

Anonymus552223

Maalesef cok zor hic emmeyen yavrulari yasatmak.. anne bildiginiz yerdeyse kisirlastirmalarini soyleyin. Cunku bu yaz bitmeden tekrar hamile kalmasi cok olasi..

PandAiluroSena

Güncel

PandAiluroSena

Şu an besliyoruz ama elimizde bebek süt tozu var bu gecelik öyle idare edip yarın ilk iş kedi süt tozu alıcam bebeklerden birisi cok iyi emiyor şırıngayı yutacak nerdeyse ama digerleri maalesef halsiz

bidiboom

İnsanlarda acik yaraya furacin ve rifocin'i bir gazli beze surup, bu ikisinin karismasi icin gazli bezin merhem surulmus yuzunu birbirine surte surte iyice karistirip beze yediriyorlar (el degmeden mikroplanmadan) sonra merhemli yuzu yaraya gelecek sekilde yaraya kapatiyorlar.. hava almasi da lazim bandajlamiyorlardi, ama siz kedinin yuzunde surekli sabit tutamazsiniz gazli bezi, anca steril gazli bez ve batikonla temizleyip, kurulayip, bu karisimi hafif hafif yaraya surebilirsiniz belki.. aklima bu geliyor ama veteriner onayi olmadan aman sakin direkt yapmayin, belki bize uyan yavru kediye uymaz ya da vet. daha iyisini onerir belki, ben sadece boyle yapardik diye hatirladigim bir tecrubeyi paylasmak istedim, yogun bakim hemsirelerinin uyguladigi bir seydi bu..

Amon

Biyo rivoderm diye sarı bir merhem var. Kısırlaştıktan sonra kedimin testisi açıldı derin bir yara vardı. Bunu verdi vetetiner, sonra kendisi bile hayret etti iyileşme hızına. Bi deneyebilirsiniz isterseniz yara için.

PandAiluroSena

Maalesef kaybettik bebekleri