Kedi İle 6 Saatlik Araba Yolculuğu

MinelG

Arkadaşlar merhaba. Üniversitede eve çıktım ve kedimi de yanımda götüreceğim. Şahsi arabamızla gideceğiz 5-6 saat kadar sürüyor yol. Kedim araba yolculuklarında çok gergin oluyor veterinere bile götürürken çok fazla tüy döküyor hiç susmadan miyavlıyor taşıma kutusunun içinde. Böyle olunca 6 saat gözümü çok korkutuyor. Ne yapmalıyım ? Kedim 2 yaşında bu arada. İlaç diyenler olmuş ama ondan da korkuyorum. Nasıl daha stressiz bir yolculuk geçirtebilirim ona? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler :)

18 CEVAP

tugbanura

Benimkiler de çok ağlıyorlardi, araba yolda sarsılınca oluyor genelde. kucağıma alıp okşayıp kaşıyorum sonra dilini çıkarmaya başlayınca bi şişe sudan avcuma döküp patilerini ve tüylerini ıslatıyorum iyi geliyo sakinleşiyolar. Parol bile içmek istemeyen biri olarak kedilerimin tabiatını bozmak istemem. Sonra arabanın arka camına gidip yatıyolar :))

Gimcat anti stress macun kullanabilirsiniz ben daha önce kullanmadım ama birçok yerde gördüm önerildiğini . Narkoz hiç tavsiye etmem insanlar kaldıramazken ufacık hayvana çok zararlı bence.

Narkoz ve sakinleştirici şeyler yaptırmanızı tavsiye etmem kedinizi risk altına sokmayın. Benim tavsiyem sevdiği ödül mamalarını yaş mamalarını alın bi de kedi sakinleştirici ödüller ve gimcat anti stress macunu var onu alabilirsiniz .kendi arabanız ile gidiyorsanız molalarda kedinizi taşıma kabından çikarip seversiniz kediniz bence o kadar miyavlamaz

MinelG

Benim kedim de aynı sizin anlattığınız gibi Pmydn. Kendine çok zarar veriyor. Dediğiniz gibi çok hızlı nefes alıyor Dili hep dışarda hiç durmadan acı acı miyavlıyor. O yüzden sanırım sedapet kullanmak zorundayım. Yola çıkmadan önce veterinere gideceğim kilosunu ölçüp beraber vereceğiz. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim :)

Emrondre

Biz zeytinle arabayla çok yolculuk yaptık ben arabadayken arkada yanında oluyorum göğüs tasması aldım kutusundan çıkarıyorum yanıma yatıyor patisini elime koyuyor kuzum sevgi gösterek stresini yenebilir siniz , hem etrafi seyrediyor hemde kutunun içinde yolculuk etmiyor bunu deneyim derim

Anonymus552223

Ke di arabanizmis, kesinlikle ilac kullanmayin. Sedapetin yan etkisi cok ayrica az kullaninca bir ise yaramiyor. Bir ara satisi yasaklandi diye duymustum. Kedi stresli bir kediyse kutusundan cikarmayin kacabilir. 6 saatte tuvaletini yapmaz ve yemek yemez zaten stresten. Ama çis yapabilir korkudan bez gibi biseyler koyun altina. Ben genelde kutularini otruyom oyle zamanlarda, karanlik olunca ve beni gormeyince miyavlamiyorlar. 6 saat boyunca miyavlamaz zaten, ara miyavlar.

Anonymus552223

Kutularinin etrafini bez ile örtuyorum. Karanlik oluyor içi. Daha guvende hissediyorlar sanki. Yanlis yazmisim yukarda.

Anonymus552223

Antistress macun kullanabilirsiniz. Ve bazi kediler secgi veya ilgiyle stresi azalmiyor. Kesinlikle kutudan cikarmayin

Pmydn

Ben miayla tam 10 saat yolculuk yaptım kendi aracım fakat taşıma kutusunda kendini parçalamak üzereydi 1.5 saat orda kaldı en sonunda beni parçalayacak bile olsa çıkardım sonuç korkak ve sakin fakat 1 saatlik yolculuk yapmam gerekti bu sefer kutusuna koymadım ama arabanın heryanını dolaşarak miyavladı ağzı açık soluyarak yine canımdan can gitti gelene kadar.. şimdi uçakla dönücem sırf onun için fakat bende sedapet kullanıcam bunu onun için istiyorum çünkü uzun bi yolculuk ve miyavlamasını geçtim kendini hırpalıyor zarar veriyor içim gidiyo deliriyor resmen

Anonymus552223

Sedapet yerine kullanilabilecek seyler varsa onlari deneyin. Sedapet yari uykulu yapiyor. Narkozdan ilk ayilmaya calistigi zamanki gibi. Içteki goz kapaklari kapaniyor sanirim beyz beyaz olmustu gozleri. Kusma gibi bir durum yasamadi benim kedim. Ama işe yaramadi cok miyavlama devam etti. Tabi kutuyu parcalayacak kadar hircinsa ona enerjisi kalmaz sedapetle. Benin kedim sedapetsiz de kutuyu parcalamaya calismazdi, o yuzden ise yarar mi bilemiyorum. Ama dozu ayarlanamazsa ölum riski bile var. Hani ise yarasin diye cok kullanamiyorsunuz

pinarcaya

Bence sizin kedinizin cozumu antistress macunlari falan degil. Kendi kedimden biliyorum. 1 saatlik yolda tasima cantasina cis kaka ne varsa yapti. Burnunu surte surte kanatti. Hic susmadi ve surekli nefes nefeseydi. Bisey olacak diye cok korkmustum. 6 saatlik yola cikacak olsam veterinere gider sakinlestirici ne yapiyorsa onu yaptiririm. Antistress macun, hap, damla...hepsini denedim. Hic biri kedimi sakinlestirmedi.

Veteriner narkoz verirse uyur bi güzel ama adı üstünde narkoz ben de cok kararsızım üniversite kazanırsam ne olacak bilmiyorum

MinelG

Ben de ilaç konusunda çok kararsızdım yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Kedim çok hırçın o yüzden korkum var. Arabaya bindiği anda Dili dışarda çok sık nefes alıyor bayılacak diye korkuyorum o kadar stres yapıyor. Antistress macunu deneyen var mı peki?

MinelG

Narkoz değil sakinleşmesi için bir ilaçtan bahsediliyordu birkaç yerde baktığımda fakat tam anlamadığım için daha önceden yaşayan biri var mı diye sormak istedim

MinelG

Narkoz değil sakinleşmesi için bir ilaçtan bahsediliyordu birkaç yerde baktığımda fakat tam anlamadığım için daha önceden yaşayan biri var mı diye sormak istedim