Kediden Bulaşan Mantar

Selenyildrm

Arkadaşlar bu soru hem kedimden mantar bulaşır mı diye soranlara cevap olsun diye hem de bana yardımı dokunsun diye yazıyorum yaklaşık bir ay önce bana bir kediden mantar bulaştı yaklaşık 3,4 tane ondan sonra birkaç yerime daha dağıldı ben bu süreçte elbette doktora gittim belli kremler kullandım ama hala duruyorlar kırmızı kırmızı olmasa bile izi kesinlikle duruyor bu problemi yaşayanlar lütfen yardımcı olsun bu izlerle gezmekten bıktım en ufak bilgisi olanlar yazsın lütfen

13 CEVAP

merveaydar

arkadaşıma kedisinden mantar geçmişti, birkaç hafta krem kullandıktan sonra geçtiğini söylemişti.

Selenyildrm

@merveaydar hangi ilacı kullandığını biliyor musunuz acaba

Deliladilan

ecosin hayvan için olan sprey bu arada insan için kullanılıyor mu bilmiyorum yanlış bilgi vermiş olmayayım.

cavdartarlasi

Oceral sprey tek kullanılmaz, kremi ile kullanırsanız kesin çözüm. Ama öncelikle cilt doktoruna danışmalısınız. Mantar türlerine etki eden etken maddeler değişiyor. Genel olarak oceral sprey ve kremi yaygın olanların net çözümü. Ama kullanılacağı bölge bakımından hekime danışılmalı.

Selenyildrm

Yardım

merveaydar

maalesef, yalnızca eczaneye sorarak aldığı bir krem olduğunu biliyorum.

Deliladilan

merhaba kullandığım ilaç isimlerini sayayım; (hangisi iyi geldi bilmiyorum o yüzden hepsini yazacağım)

zalain (krem), exoderil (krem), tekfin (hap), oceral (sprey).

aynı dert bende de var dağılma bitti renkleri de kırmızıdan ten rengine dönüştü fakat izler duruyor maalesef. hatta kötü haber vereyim dün baktım yeni bir yara daha çıkmış bacağımda. 2 ay önce iyileşmişti sebebini ben de anlamadım.

Deliladilan

kedimdeki bile iyileşmişken bende nasıl iyileşemiyor bu lanet şey anlamadım. inşallah tekrardan dağılmaz. Ecosin diye bir sprey öneriyorlar etkiliymiş . bir de onu denemek lazım

cavdartarlasi

Belirtmem gerek oceral insanlar için yavrularınızda kullanmayınız.

Selenyildrm

Ben zaten bir hekim onayıyla exoderil krem ve trosyd krem kullandım hala kullanmaya devam ediyorum fakat kahverengi halde düz lekeler kaldı bacağımda sizde olduğu gibi yeni bir mantar daha oluşmuş Sahiden bu izleri taşımak istemiyorum ne yapacağımı hiç bilmiyorum

cavdartarlasi

Cildiyeye gözükmenizde fayda var eminim çözümü vardır endişelenmenize gerek yok. Mantar iz bırakmaz geçmemiştir sadece.

ezgiisu

Bana da kedimden bulaşmıştı kırmızılıklar bi süre sonra geçti krem kullanınca ama oralar beyaz kaldı üstüne yanınca güneşten
Ama şimdi hiç belli değil gitti hepsi

Mist

Tricobor nasıl