Sokak Kedileri İçin 15Kg'ı 150 Tl'ye Kadar Mama Tavsiyesi

Escaper

Merhaba,

Sitemizdeki kediler için 15kg'ı 150 tl'ye kadar alabileceğim en iyi mama hangisidir sizce?

Daha ucuza Enjoy, Aro vs almıştık ama onları yemeyince bütçeyi biraz arttırıp daha iyisini alalım dedik ama fazla sayıda kedi olduğu için ayda 40-50 kg mama gidiyor ve ancak maksimum 15kg fiyatı 150 tl olacak mamalardan alabiliriz.

Not: *********.com mamaları hem tuz vs oranı fazla olduğu söyleniyor, hem de arka arkaya çok fazla zam yaparak fırsatçılık yaptıkları için oradan almayı düşünmüyorum.

Teşekkürler.

31 CEVAP

Escaper

Micho almadan önce New Cat, Enjoy, Econature, Trendline, Honey, PawPaw vs hemen hemen tüm uygun fiyatlı mamalardan denemiştik ama yememişlerdi ve sonradan Micho almaya başlamıştık. Micho’ya 3 ay arayla zamlar gelince ve tuz oranı vs yüksek olduğu söylenince bu sefer de Aro alalım dedik ama yemiyorlar. *********’ya tekrardan dönmek istemiyorum yoksa nasıl olsa alıyorlar diye işi iyice fırsatçılığa dökecekler. Herşeye zam geldi ama adamlar daha dolar yükselir yükselmez eski kurdan hammaddeleri temin edilmiş ve hatta üretilmiş mamalarına zam yaptılar ve dolar düştüğü halde bu sefer de indirim yapacaklarına ikinci zammı yaptılar. Yani bu firmanın samimiyetine de, hayvanseverliğine de, ürettiği mamaların içeriğine de güvenmiyorum.

Anonymus552223

Econature önerdi bizim veteriner sokaktakiler icin

20 kg 300 liraya golosi var. Reflex alabilirsiniz, obivan da hemen hemen reflexle aynı ama fiyatı daha düşük. Pawpaw gurme olur, aro da olur. Mesela ben sokak kedileri için birkaç mama daha deneyip en son aro alacağım ve epey bir süre aroda sabit kalacağım. Çünkü bu ucuz mamalar arasında en çok et içeren o (%30 kurutulmuş et).

toffy_the_cat

Aro al kilosu 7.5tl.Taneleri küçük kediler beğeniyor içerik iyi Ben kullanıyorum.Reflexten arıya geçtim gözle görülür değişim oldu

Escaper

Golosi bütçeye göre fazla geliyor o kadar kedi olunca. Şuan zaten Aro var ama kediler nerdeyse hiç yemiyorlar. Normalde ayda 40-50 kg mama yiyorlarken, Aro'yu 1 ay olacak 10 kg'ını bitiremediler ve aç kalıyorlar dolayısıyla.

Aro'nun içeriğinin gerçek olduğunu zannetmiyorum %30 kurutulmuş et imkansız. Zaten PawPaw'ın üreticisi olan Hermos firması üretiyor Aro'yu da Metro Marketler için ve PawPaw'ı da aynı şekilde kediler nerdeyse hiç yemiyor. Dolayısıyla Aro ile PawPaw'ın aynı içeriğe sahip olduğunu düşünüyorum.

Enjoy, Econature, Trendline, Honey vs de 15 kg'ı 100 tl altında olan mamaların hiçbirini düzgün yemiyorlar aç kalmadıkça. Reflex hiç denemedim ama içerik olarak Bonacibo ondan daha iyi diyenler de var hernekadar *********'yı boykot etsek de.

toffy_the_cat

Bende zannetmiyordum ama gerçek özelden anlatayım şimdi gereksiz kalabalık olmasın.Mama olarak reflex sakın alma obivan,liva falan al hem daha ucuz hem daha kaliteli.

Escaper

Gerçek olsa bile dediğim gibi kediler yemiyor kesinlikle. Hazneli mama kaplarını dolduruyorduk 2-3 günde bitiriyorlardı ama Aro koyunca 10 günde bitirmiyorlar. Biz de Aro'yu içeriğine aldanarak kesin yerler diye aldık ama kediler aç kalıp blok önlerine geliyorlar.

toffy_the_cat

Biimkiler çok beğendi.Livaya bakın bence.Mama alırkende önc1-1.5 kg lık alında boşa gitmesin

toffy_the_cat

Bide arodan önce ne kullandınız.

Escaper

Keşke bizimkiler de beğenseydi. Metro Market'e yakınız kolay olurdu ama malesef belki zamanla alışırlar severler diye sabretsek de değişen birşey olmadı. Yemedikten sonra %80 et olsa da bir anlamı olmuyor malesef.

Zaten dediğim gibi Hermos firması üretiyor ve bu firmanın üretip sattığı PawPaw da aynı şekilde kediler yemiyor. Bu firmanın PawPaw dışında içeriği Aro gibi %30 kurutulmuş et yazan maması da yok.

Escaper

Aro'dan önce *********'dan Micho alıyorduk. Ama onun tuz oranının yüksek olduğunu öğrendik ve arka arkaya zamlar yaparak fiyatları haketmeyecek şekilde arttırdılar.

bidiboom

@toffy Bence de(reflex cok buyutuluyor icin), ama bizim vet alt kalite diye onerdi ve evvelden mama satmiyordu hala da satmiyor olmasi lazim cunku İstanbul capinda mobil calismaya agirlik verdi, klinik daha cok operasyon rontgen analiz vs alani, cikari icin olsa satmadigi, dudak buktugu ve kotulerin iyisi dedigi bir seyi niye eh gene de kullanilabilir diye anlatsin ki.. uretime ne malzeme giriyor, icerikte aslinda ne var sektorun icinde olunca biliyor diye dusunuyorum, dikkat ettim de hicbir paketin icindekiler bolumunde protein yuzdesinin acilimi yok mesela, ihtiyac olan protein parcalari (amino asitler) bir urunde eksikken diger birinde daha dengeli, en kalitelilerde tam dengeli olsa gerek.. biz arka plani uretim kalitesini tam goremiyoruz, genel yuzde bilgileri, uretim tesisleri, dunyadaki yeri, denetim-standart kurumlariyla uyumlari vs ancak bunlarla bir fikrimiz olabiliyor, o yuzden mama satisi yapmayan, mecbur olmadigi cok iyilikler yapan, tecrubeli bir veterinerin gorusu benimkinden daha derinlikli olabilir diye dusunuyorum..

Micho bağımlılık yapıyor. Ondan sonra hangi mamayı alırsanız alın “keşke micho olsaydı” diyerek eskisi gibi iştahlı yemeyecekler. Reflex plusı da epey iştahlı yemişlerdi bizim burdakiler, bir paket reflex plus alıp alıştırabilirsiniz. Benim gibi yapabilirsiniz, sokak kedilerinde her paket mamayı farklı marka alabilirsiniz yani. Pawpaw mamanın içeriği yenilendi diyorlar, ki benimkiler önceden de pawpawı seviyorlardı.

bidiboom

Bizim vet eh kotulerin iyisi diyerek Reflex'ten bahsetmisti, bu bahsedilen mamalarin tumu icin de faydadan gectim bir de zararli bobreklerde hasar yapiyor demisti.. en iyisi N&D, daha alt kademe Matisse, Reflex belki.. ama daha alt kademe artik zarar veriyor demisti.. ki bu bahsedilenlerden ********* haric hepsi yanilmiyorsam fason uretim.. ya da merdivenalti.. kilosu 7.5tl olan mamanin faydasiz hatta zararli olmasini normal gorurum yani..

toffy_the_cat

Reflextrn ucuz kakitelilerde var şu reflex fazla büyütlüyor