Sahiplendiğim Yavru Kedi Sürekli Kaçıp, Saklanıyor.

cglcanbaz

Merhaba, yavru bir kedi sahiplendim. Eve geldiğinden beri durmaksızın miyavlayıp, koltuk ya da yatak altlarına saklanıyor asla yaklaştırmıyor kendine. Eve ve bize çabuk alışması için nasıl davranmam gerekiyor?
Bikaç kişi sürekli eline alıp sevmeye çalış yoksa hep böyle yabani olur dedi ama internetten araştırma yaptığımda tam tersi rahat bırakılması gerektiği yazıyor. Odada altına girebileceği şeyleri kapatıp yalnız bıraktım ortama alışması için çünkü biz yanında oturunca çok strese giriyor ve bağırıyor sürekli.
Sizce yalnız mı bırakmalıyım yoksa aynı odada oturup bize ve sesimize alışması mı gerekiyor. Çok üzgün görünüyor ve yemek de yemiyor, daha da strese girmesini istemiyorum.