Sadece Kuru Mama İle Beslenme

Arkadaşlar ben kedimi sadece kuru mama ile besliyorum. Evde pişen et balık hiçbir şey yemiyor. Sizce yanlış my yapıyorum tavsiyeleriniz neler? Siz nasıl besliyorsunuz

16 CEVAP

Sadece kuru mamayla beslemek çok yanlış, (eğer kediniz kısırsa) zaten kısır kediler böbrek ve idrar yolu rahatsızlığı yaşamaya meyilli siz de sadece kuru mama vererek hastalıkların önünü açıyorsunuz. Kısır değilse bile siz sadece tek yemekle beslendiğinizi düşünün. Yaş mama, yoğurt, kefir, haşlanmış ciğer, yumurta gibi besinleri her gün vermeye çalışın. Mesela pazartesi yaş mama salı yumurta çarşamba yoğurt perşembe yaş mama cuma kefir cumartesi yaş mama pazar haşlanmış ciğer verebilirsiniz. Kuru maması kabında hep bulunur istediği zaman gidip yer. Haşlanmış şeyler yemiyor demişsiniz ama çoğu kedi ciğere bayılır onu da deneyin.

Haklısınız küçükken çok denedim ama yemedi yumurtanın sarısını yiyordu artık onu da yemiyor. Balık sevmiyor tavuk sevmiyor sadece koklayıp gidiyor. Yoğurt da denedim onu da istemedi kısır ama çok iştahlı bi kedi değil yaş mamayı bile zor yiyor

Bıldırcın yumurtası deneyin benim de kedilerimden biri tavuk yumurtasını sevmiyor ama bıldırcın yumurtasına bayılıyor.

toffy_the_cat

Yaş mama ve ev yapımı yaş mama yerler

Sselin1

ağzına sürüp istahinin acilmasini saglayabilirsiniz. Benim dişi kedimde cok seçici koklar gider. bende mamayı zorla agzina sürerim ya da patisine sonra yemeye başlar sizin kedinizde de ise yarar belki

Bıldırcın yumurtasını deneyeceğim teşekkür ederim. Bol bol su içiyor ama kuru mamadan başka bir şey yedirmek gerçekten çok zor kilo almasını istemiyorum ama sağlıklı beslensin istiyorum onları da yemiyor maalesef.

toffy_the_cat

Kuru Mamanızıb markası ne bazı markalar bağımlılık yapıcıdır da ?

erdemrabia632

Arkadaşımın kısır kedisi de ne yumurta ne yaş mama yerdi küçüklukten beri eve yavru kedi gelince o ne yerse şu an yemeye çalışıyor yaş mama yemeyen hayvan şu an yaş mama yiyor

iremaysu

Aynı şeyi biz de yapıyoruz ama veterinerimizin önerisiyle. Kuru mamadan başka hiçbir şeye ihtiyacınız yok dedi birkaç kez sordum. Zaten çok seçici haşlanmış tavuk vs verdiğimde yemiyor. 1 buçuk yaşında ve kısır. Yavaş yavaş başka şeyler yemeğe alıştırayım mı

Sadece kuru mama zararlı olabilir bence bir gün kuru mama bir gün yaş mama verebilirsin yemiyorsa karıştır felan ben kedime kuru mamada veriyorum arada ilk önce kuru mama yetmiyordu bende yaş mamaya karıştırdım yemeye başladı artık kuru mamada yemiyor sende böyle alıştırabilirsin

bidiboom

Kuru mamanin markasi nedir acaba?

Nd kullanıyorum. Yaş mamayı havalar soğukken veriyorum kışa doğru yemediği için bozuluyor.

Karameeell

Ya benim. Minnos kuru mama çok sevmiyor yaş mama ile karıştırıp veriyorum öyle az yiyor diğerlerini yine seçiyor her gün de bu şekilde beslenmek ne kadar doğru bilmiyorum.. Şuan sadece yumurta sarısı yeterli olurmu yoksa kuru mamaya karıştırıp mi deneyim

Ysmnn

Gayet iyi . Hergün kuru mama verilmez ne demek ? Kedi tabiki de ev yemekleri yememesi lazım kuru mama ve en çok haftada 2kere yaş mama yiyecek . Sürekli mama değiştirmek kedinin bağırsaklarını bozar . Sindirim sistemini bozar ishal yapar . Yaş mamayı çok verirseniz kedi kuru mamayı yemek istemez. Çünkü sizden sürekli yaş mama ister . Ev yemekleri kesinlikle vermeyin . Kediler rutın hayvanlardır bi gün yogurt vermek filan inanılmaz yanlış . Bi kere kedilerin midesi laktozu sindiremez . Ama eğer keçi sütünden yapılan bi yoğurtsa azıcık verilebilir . Sizde gayet kaliteli mama kullanıyorsunuz zaten ev yemeklerine gerek yok . Parça etli soslu tavuklu hindili ördekli gibi yaş mamalar alabilirsiniz arada değişiklik için haftada 2 kere en çok

sevvalyelen

Sadece kuru mama yemesi sağlıklı değil fakat çok sık ciğer, yaş mama vermek de sıkıntı olabiliyor. Bazı kediler proteini yüksek oranda aldıklarında döküntüler meydana gelebiliyor. Kedinizi takip ederek en doğrusunu bulursunuz. Yoğurt, kefir bunlarla ilgili hiçbir sıkıntı duymadım. Ben kedime alerjen testi yaparak suyuna propolis de ekliyorum.