Royal Canin Pediatrik Büyüme Mama

merveaydar

merhaba. veteriner, kedimin zayıf olduğunu söyleyerek royal canin pediatric growth kuru mamayı önerdi. daha önce kullanan veya bilgisi olan var mı acaba? ve internette satışı yok sanırım, alan varsa nereden alıyor?

14 CEVAP

srplzngl

İçeriği her zaman kendiniz kontrol edin, bir kedinin tüketip tüketmemesi gereken şeyleri bilin.

Markalar yanıltıcı ambalaj üzeri yazıları yazıp, göz boyayan reklamlar yayınlayabiliyorlar ama içerik bilgisini doğru vermek zorundalar.
Ama mesela dana eti yazıp ölü hayvan eti koyabiliyorlar, Ya da bir yapay vitamini fazladan kaçırıp hayvan ölümlerine neden olabiliyorlar ki bunların hepsi yaşandı ve yaşanıyor.

Benim asıl demek istediğim kuru mamalardan uzak durun ama Türkiyede pet maması piyasası yurt dışındaki gibi çeşitli olmadığı için zor maalesef.
Herkes evde mama hazırlayacak donanıma da sahip değil.

Sonuç olarak (:D) Kuru mamadaki tüm risklerden sakınamasanız bile içerik etiketine bakarak mama seçebilecek hale gelin ki insanların fikirleri arasında savrulup durmayın :)

pisipisi123

Royal Canin markanın hiçbir türevini almayın. Son derece yetersiz, şişirilmiş ve rezil bir firmanın ürünü. Farmina kalitesinden şaşmayın derim.

srplzngl

Arada kalmayıp kendiniz karar verebilir hale gelmek için içerik bilgisi okumayı deneyin :)

Bunun yerine ND kitten ve gimcat multivitamin almanız kediniz için çok daha iyi olacaktır.

merveaydar

artık nd kitten yiyor ve iştahsızlığından eser kalmadı. bazen yaş mama takviyesi de yapıyorum, şimdiden daha mutlu davranıyor. teşekkür ediyorum tavsiyede bulunan herkese.

lwb

Kedim prematüre bir yavruydu ve iki aylık bir kediyken avuç içimden bile küçüktü, ilk önce kitten daha sonra bu dediğiniz growth mama ile gelişmeye başladı (özellikle bu mamayla). İçeriği için o zaman bi araştırmaya girmedim, çünkü faydasını baya gördüm.

toffy_the_cat

Onun yerine gelişim geriliği olan hayvanlar için vitaminler var onlardan alın.zkalitesiz mama ile sağlığı bozulur özellikle yavruluk döneminde kaliteli mama kullanılmalıdır

ugurkoker

mümkün olduğunca yaş mama veriyorum,muhtemelen royal caninden tam beslenemiyor

BalliBadem

Evet royal in içeriği çok boş acana nın içeriği iyi bu yüzdendir

merveaydar

@pisipisi123 insanlar bu markayı ya çok övüyorlar ya da nefret ediyorlar çok enteresan ya :) çok arada kaldım ya kesinlikle al diyorlar ya da kesinlikle alma diyorlar. farmina’ya da bakayım bir, teşekkür ederim.

merveaydar

@srplzngl içerikleri her zaman doğru olmuyor maalesef, çoğu zaman şişiriyorlar :(

merveaydar

@srplzngl anladım demek istediğinizi, çok teşekkür ediyorum :)

ugurkoker

arkadaşlar bu mama da bir sıkıntı var anlamadım?Bize de gelişme geriliği var diye veterinerimiz bu mamayı verdi ama içeriğine baktığımda orijinal ambalajı ile Türkiye distribütörünün bastığı Türkçe içeriklerde oran farkları var?Ayrıca kedim Acana kullanırken ve havalar serinleyince tüy dökümü yok denecek kadar azdı ama şimdi bu mamaya başladıktan sonra tüy dökmeye başladı ,var mı bilgisi olan?

BalliBadem

Bence günlük kaliteli bi yaş mama ve vitamin ile işi halledin bi cips ile kilo almak bar bide sağlıklı beslenerek kilo almak var