Tezgaha Çıkma Savaşları- Kedi Köpek Uzaklaştırıcı Sprey İşe Yarar Mı?

nirema

kedim 5 aylık bir tekir. tezgaha ve masaya çıkma konusunda büyük anlaşmazlıklar yaşıyoruz :D
Onu direk mutfağa sokmamak falan istemiyorum çünkü yazın mutfaktaki balkon kapısını evi havalandırması için açık tutuyorum. dolayısıyla mutfak kapısını da... şimdiden mutfakta tezgaha ve masaya çıkmamasını sağlamaya çalışıyorum. teneke kutuda bozuk para sallama mı dersiniz, tüm tezgahı ve masayı limon ve portakal sularıyla silmeler mi dersiniz... bi sürü şey denedim.... tezgaha çıktığında benim kızdığımı görünce korkup iniyor hatta beni görünce direk iniyor. masaya çıkınca beni hiç sallamıyor ve tezgaha çıkmayı da her şeye rağmen bırakmıyor. üstelik onun için cazip olmasın diye tezgahta da masada da yiyecek içecek hiç bi şey bırakmıyorum ama o da bir işe yaramıyor.

kedi köpek uzaklaştırıcı spreyleri yeni gördüm. sanırım deterjan şeklindekiler de var. kullanan var mı? işime yarar mı? tezgah ve yemek masasında kullanabilir miyim?