Neden Evimdeki Kedileri Sahiplen Direniyorum?Hepsi Sokaktan Barınaktan Kurtarıldı Cins Değiller.

Nuran04

Hepsi çok güzel ler bir odada hapis gibi yaşamayı hak etmiyor lar.

34 CEVAP

Anonymus552223

Kaç tane kedi var ki evde?

lwb

Gerçekten 25 tane çok fazla, hem ne kadar temiz tutsanız da etraflarını onlar için pek hijyenik değil hastalık vs çok yüksek ihtimallerde
Hiç kimse mi istemiyor sahiplenmek?
Sokaktan bulduğunuz muhtaç hayvanlar mı hepsi yoksa ürediler mi?

Nuran04

hepsi ama hepsi barinaktan kedi evinden sokak 'ta hasta bulunup tedavi ettirdiklerim.Birkaci hariç hepsi kısır istifci demeyelim o durumda değiller temiz bakılıyorlar. Sayısız sayfalarda ilanlar paylaşıldı sonuç 0. Evde büyümüş eve alışmış kedileri nasıl sk alıştırayım
kaldı ki hadi birkaçı ni alıştırmak istedim diyelim zaten bahçem yok evimin 2 bina yaninda minubus lerin dahi geçtiği aktif bir yol var.Ben onları ölüme yollamak için kurtar madım.

Nuran04

Psikolojik destek almak için kendimi o durumda görmüyorum yuvalandirma larda birkaç şartım oluyor insanlar onları yapmadı diye sahiplendirmedim onlar neydi camlarında sineklik olmaları zamanı gelince kisirlastirma yapmaları iyi mama ile beslenmeleri bunları yapmayan kişilere vermedim kedileri şimdi büyüdü şekilci insalar da yavru degil diye talep etmedi bence şekilci insanlar psikolojik destek almalı.

Anonymus552223

Sizi eleştirmek için soylemedim, inanin anliyorum sizi, ama hem kediler hem sizin için dogru olan, tedavi ettikten sonra, aldiginiz yere birakmak. Diger turlusu kontrolcülükten ortaya çıkıyor. Yani hepsi sizin gozunuzun onünde olsun istiyorsunuz dogal olarak, ama hepsine yetemem demeyi bilmeniz gerekiyor bir noktada. Yoksa iyilik yapayim derken kötüluk yapmis olursunuz. Sonuçta sokaktan alip kurtardiginiz kedi ayni sokaga biraktiginizda o sokagi taniyor olacak. Ne yaparsak yapalim ölen kediler olacak, bunu kabul etmek cok zor bir süreç. Üzülüyoruz, emek vererek yaşatmaya calistigimiz kediyi sokaga tehlikelerin içine salmak istemiyoruz. Ama en azindan daha cesur ve adapte olabilecek gibi olanlari aldiginiz yere birakin. Utangaç ve çekingen olanlardan en fazla5 6 tane evde birakin.

Anonymus552223

Şimdiden sonra sahiplendirmeye odaklanalim, kisirlastirarak verirseniz balkondan atlama gibi seyler soz konusu olmaz. Bir de arayan sahiplenmek istiyorum diyen insanlara tavriniz nasil? Çok fazla kuralcı da olamak lazim, herkesin kedisine bakis yontemi farkli, herkes kaliteli mamalar alamayabilir, onemli olan sevmeleri ve asla birakmayacak karakterde olmalari bence.

Nuran04

sanırım bu konuda beynimde sorun var. Ölmek üzere olup agir tedaviden sonra yuva icin uğraşıp yuva çıkmayın ca salamıyorum salacak alanda cevremde olmadığı için belki cesaret edemiyorum

Anonymus552223

Pofuduk kediler daha cok tercih ediliyor o kesin, onu da degistiremeyiz ne dersek diyelim insanlarin bazilari kendi çocugu bile güzel degilse sevmiyor kediyi mi sevecekler. Bu tarz insanlar canlilarin içindeki guzellikleri goremiyor maalesef. Ama tekirler de sahipleniliyor. Şuan kendimi düsunuyorum ilk kedimi sahiplenirken bana da şunu yapacaksiniz boyle bakacaksiniz deselerdi vazgecerdim belki. Bilincli degildim cunku. Universite ogrencisiydim, ama memlekete donerken de asla birakmadim kedimi. Pek bakamayacakmis gibi gorunen insanlar da iyi bakiyor bazen

Anonymus552223

Sahiplendirdikten sonra takibi de belli bir noktada tutmaya calisin, artik sizin kediniz degil o, yeni sahibi kediyi sahiplenmeli ki sorunlariyla ilgilensin. Bi de mesela kedime bir kez bile kan tahlili yaptirmadim.. kisirlastirma ve bazi temel aşilar disinda, ufak tefek seyler icin veterinere goturmeyi sevmem. Kendi sagligim konusunda da boyleyim yani.. o zaman siz muhtemelen bana da kedi sahiplendirmezdiniz.

lwb

Kesinlikle katılıyorum bir çok "hayvansever" adı altında dernekler ceplerini doldurma peşinde, isim vermek de istemiyorum. Bunlar bir çok kez ifşa edildi zaten.

Nuran04

Ev yemeği yemeyen kedinin ilanına ev yemeği ile beslenir desem yalan olacak sonra bu kedi yemek yemiyor diye geri gelcek,camdan düşme çok yaşanılan bir olaydır siz ne kadar dikkat etseniz de kediler meraklı canlılar dir çok dikkatli olmaları bir kuş bir sinek gördüklerinde herşeyi unuta biliyor lar düşüp ölebiliyor lar inanın ki olse daha iyi kurtulcak ama felç kalıyor tedavi sine para harcamak yük geliyor siz böyle değilim diye bilirsiniz ama herkes siz değil ki yaşadım bu durumu.Surekli fotoğraf istemem bende de isteseler bu kadar seviyor dün verme derim ama en başta 15 20 gunde bir foto video atın nasıl size alışmış mi şöyle şöyle emek verdim beni habersiz bırakmayın deyip bunu kabul eden insan sonra foto niye göndermez bunun altında iyi niyet aramayın ben aradım ve sonuç iyi çıkmadı karşılıklı saygı ile konuşup anlaştıktan sonra neden fark li olur. Benim tek şartım camlarda sineklik ve kısır degilse zamanı gelince kısırlaştırılması ara sırada olsa iyi olduğunu bildiğim foto ve video

Nuran04

Defne iyileş ti ama neden se bir kişi sadece 1 kişi bile aramadı. Lütfen destek olursanız sevinirim kimse mesaj atayım kendisine belki sosyal ağlarda takipçisi çok olan birilerine ulaşırsam şansları döner

lwb

Anlamadım tam olarak neyden bahsettiğinizi daha açıklayabilir misiniz?
Kedilerinizi evde hapis mi tuttuğunuzu düşünüyorsunuz?

Nuran04

25 tane

Nuran04

evet hapis tutuyorum hak ettikleri sevgiyi değeri göremiyorlar sinirlerim çok bozuldu aylardır senelerdir yuva arıyorum ama yokkkk karin doyurmak kedi bakmaksa öyle bakıyorum işte