Kedi Tasması

Nightcat

Yavru kedime tasma aldım, taktım. Ama çıkarmak istediğinden mi yoksa önündeki boncukla oynamak istediğinden mi bilmem, tasmayı ağzına almış ve çıkaramamış, sıkışmış. Ağzı da açık kalmış tasma yüzünden, kapatamıyor. Canı acıyordu büyük ihtimal. Dün gece beni uyandırdı bir şekilde üstümde yürüyerek vs. Hemen görür görmez tasmayı çıkardım attım acı çektiğini belli eder şekilde miyavlıyordu çünkü tekrar takma riskine giremedim. Ne kadar süre öyle kaldı bilmiyorum ama hemen kendini temizlemeye başladı, sonra geldi elimin her yerini yaladı. Teşekkürdü bu sanırım :) tasmayı güzel dursun diye değil, adres künyesi için takmak istiyorum. Tek sebebim o. Nasıl alıştırabilirim?

13 CEVAP

Nightcat

Tekrar aynı olay olmuştu gündüz, ben de sıkmıştım sizin gibi düşünerek. Öyle olursa ağzına giremez diye. Ama yine oldu. Daha fazla da sıkmak istemiyorum korkuyorum çok sıkı olur diye.

merveaydar

biraz daha sıkı takabilirsiniz gevşek takınca önlerinde sallanıyor ve oynamak istiyorlar.

bir parmak sığıyacak şekilde boşluk bırakarak takabilirsiniz. ara ara kontrol edersiniz kilo alma durumda falan açarsınız biraz. ben öyle yapıyorum.

lwb

2 parmağınız rahatça tasmayla boyun arasını aralıcak şekilde takarsanız bir sorun olmaz, ben de kullanıyorum tasma kedim için, ilk başlarda garip geliyor ama gözetim altında bi 10 dk gözlemlerseniz ve boynuna uygun takarsanız alıştığını görürsünüz

bademthecatt

Asıl çok çıkarsanız daha çok rahatsız edecektir o yüzden de ağzına taktırıyor olabilir mümkünde biraz daha boşluk bırakın ve o uğraştıkça ilgilenmiyormuş gibi davranın tabi gözlemleyin yinede çanı rahatsız ediyorsa onu çıkartabilirsiniz çıkıyor diye biliyorum ben kedimde öyle yapmıştım aynı sizdeki gibi oldu durum çanı çıkarttım ilgilenmiyormuş gibi yaptım ve epey boşluk bıraktım daha sonra sıkıntı yaşamadık çanı çıkartıp künyeyi takabilirsin sadece

ddevrim

bende böyle bişey yaşamıştım birisi kendiliğinden açılabilir tasmalar var demişti hani bir yere takıldığında falan bence baya iyi onlardan alın

Safety collar tasmalar var zorlama ile açılabiliyor . ilk başlarda bizimkide istemedi ama zamanla alıştı .

LIGHTNING

Bu sitede de olan rogz marka tasmalarda emniyet kilidi var 3 kademe

Fablemoon

takılınca hemen açılan tasmalar var onları kullanabilirsiniz belki.Bende takmıştım tasma ve bizimkinin de ağzına girmişti,korkusundan çıkarttırmamıştı bile tasmayı zorla tutup keserek almıştım tasma da yavru kedilere özel rahat bir tasma idi.Kan falan akmıştı o günden beri takmaya korkuyorum.

Merhaba, bir bilgim yok ama neden tasma takıyorsunuz? Sağır kedilere takılmasını anlıyorum, kaçma ihtimaline karşı mı takıyorsunuz yoksa başka bir sebebi var mı tasmanın?

lwb

benim kedim küçükken beni bi şokladığından beri takıyorum (sokak sokak aradım, kaşla göz arası çekmece arkasına girmiş) hem evde nerelerde olduğunu bulabiliyorum, hem de biraz pinpirikli olduğum için onun üstünde her ihtimali düşünüp dışarı çıkma,kaçma vb takıyorum gerekli önlemleri almama, kedimin kapıdan/pencereden korkmasına rağmen
Kaliteli ip gibi olmayan, safety collar olan bir tasma olunca ve uygun bir biçimde takılınca bi problem olmuyor. Ben beş altı aylığından beri kullanıyorum

wapooknight

Künye ve zil için bende 4 aylik olduğundan beri kullanıyorum. İlk taktığım 1 saat uğraştı sonra alıştı şimdi hiç problem yok şu an 11 aylık civari kizim...

Nightcat

Benim şımarık beni uyandırıp bizzat çıkarttırdı valla. Aslında baya birkaç saat boynunda kalmıştı alışmıştı sorun yoktu, sadece aralarda kaşıyordu boynunu. O olay gece nasıl oldu hala aklım almıyor. Ama deneyeceğim.