Kedi Kısırlaştırma Sonrası

Kulbe

Merhabalar; dişi kedim dün 11 de kısırlaştırma ameliyatından çıktı..akşam 5 gibi ayıldı.zor bi süreçti..yaş mama yedi ayılınca..sabahına ise kuru mama yedi ve antibiyotik şurubu verdikten sonra bolca su içti çok şükür...fakat tüm bunları yaptiktan sonra saat 12 gibi sepetine girdi ve hiç çıkmadı sürekli uyudu..uyandı mama verdim yedi..tekrar uyudu. .ama hiç çıkmıyor gezinmiyor..sadece içinde uyuyor..bu normal mi ..ilk defa kedi bakıyorum ..yardımcı olabilecek kedi severler var mı. ..bana sabır gösterebilirseniz Başka sorular daha soracağım. Müsadenizle

11 CEVAP

mavitilki

Gayet normal. Ameliyat sonrası bir durum bu. Elbette ki yorulmuştur. Ayrıca vücudu bu yeni hormonal dengeye alışmaya çalışıyor. Zaman verin dinlensin yemek yiyorsa sıkıntı yok. Başka sorularınızı da seve seve cevaplarım.

bademthecatt

Bende yeni kısırlaştırdım 6.gündeyiz gayet normal hiç korkmayın 5.günde anca kendine geldi tamamen:)

SerkanO

Benim de çok korktuğum bir süreç kısırlaştırma. Özellikle erkek olduğu için koku yapacak ve nasıl temizlerim diye düşünüyorum. Kızgınlık dönemine hiç girmeden kısırlaştırmak olur mu acaba ? Siz kaç aylıkken kısırlaştırdınız ?

Dişi sokak kedimizi kisirlastirdik 5-6 günde anca kendine geldi ve eski haline döndü korkmaniza gerek yok yani düzelir

lwb

Tuvalet problemi çok normal, 4.-5. günlerde büyüğünü de küçüğünü de yapar
Benim kedim 4. Günde yapmıştı

bademthecatt

Kusma problemi için veterinerinize danışın ama tuvalet konusunda endişe etmeyin benim kedimde 4.gün yapmıştı dışkılamayı

lwb

Kızgınlık dönemine girmeden kısırlaştırmanız daha sağlıklı, veterinerinizle konuşarak kısırlaştırabilirsiniz. Bi 4-5 aylık olsun

Kulbe

Benim kedim 11. Ayına yeni girdi.10 aylıkken kızgınlık gösterdi..yeme içmede sıkıntı yok şu an için..sadece tuvalet problemi var. Bir de ailecek üzgünüz boyunluk takıldığı için kendini sürekli temizleyen bi kızımdı..kendiliğinden düşen dikiş yaptı veteriner hekim.."pansumana gerek yok sadece yalamasın o önemli" dedi ..fakat ben başka veterinere sordum. Pansuman iyileşmeyi hızlandırır dedi ve crystalin adında ameliyat sonrası sprey önerdi..bir kere kullandım..biraz etkilendi yavrum :(( ama doktor dikişlere zarar vermez dedi..çok iyi bi ürünmüş. Pansuman konusunda diğer veterineri dikkate almaliyim sanırım. .pansuman önemli sonuçta. .yara herhangi bi şişme vs yok..bekliyoruz..ilk defa kedi bakan biri olarak çok üzüldüm ve çok ağladım..:(

Kulbe

İnanır mısınız 50 saatten fazla uykusuz kaldım..sürekli başına gittim..neyse ki bu gece biraz olsun uyuyabildim..ameliyatın 3. Günündeyiz..Elizabeth yakalığın çıkacağı günü dört gözle bekliyorum...tuvalet problemi yaşayan başka arkadaşlar oldu mu..bu arada bu platformu çok sevdim..güzel dostlarsınız..bilgi için çok teşekkür ederim herkese

Kulbe

Tekrar merhaba..bugün 3. Gün 5 dakika önce (18.00 da) sarı bi su kustu..sizce hala anesteziyi mi atıyor

Kulbe

Tekrar merhaba 4. Gün kedim çok şükür tuvaletini yaptı.:)) gün içinde biraz burun akıntısı oluyor ama sonra geçiyor..bir de gözleri akıyor..ameliyat sonrasında oldu..normalde böyle bi sıkıntısı yoktu. .antibiyotikten mi kaynaklanıyor acaba..augmentin 400 mg önermişti veteriner..3 gun daha kullanicaz