İnce Taneli Kalın Taneli

merveaydar

Anket

ince taneli
(25 oy)
kalın taneli
(7 oy)
Toplam (32 oy)

ince taneli ve kalın taneli kedi kumunun farkı nedir? hangisi daha iyidir?

garden mix mi proline mı? veya uygun fiyatlı başka önerisi olan var mı?

son olarak da parfümlü mü parfümsüz mü tercih ediyorsunuzb

14 CEVAP

mavitilki

Kalın taneli daha az dağılır ince taneli girmedik delik bırakmaz. Fakat ince taneliler daha iyi topaklanıyor sanırım. Ben sadece garden mix kullandım gayet de memnunum proline hakkında bir şey söyleyemeyeceğim. Son olarak kokusuz tercih edin çünkü kokulu kumlar alerjiye sebep olabiliyor.

Eczacıbaşı’nın pisipisi ince taneli kumunu önerebilirim pudra kokusu var hafif benim kedime herhangi bir sorun yaratmadı ama sizin dostunuz alerjiye sebep olur mu bilemiyorum bu zamana kadar önerdiğim kişilerde bir sorun yaşamadığımı da belirtmek isterim

mavitilki

Hayır ben kalın taneli kullanıyorum. İnce taneli kullanan arkadaşlarım daha fazla dağıldığını söylemişti. Galiba daha iyi topaklanıyor ama bilemiyorum.

ddevrim

ben biokitty kullanıyorum acaip iyi topaklanıyor koku problemimiz de yok

patili

sanicat active en iyisi şuana kadar kullandıklarım arasında(ince taneli olanı) pispisi profine vs hepsi koku yapıyor

SerkanO

İlk kez kum aldığım ve durum acil olduğu için rastgele bir yerden aldım, kalın taneli. Süpürürken nerede kum olduğunu görüyorum, süpürmek ve temizlemek çok zor olmuyor. Lakin koku var, tabi henüz kapalı tuvalet de almadım ama koku sorununu çözmek için sizin önerdiğiniz kumları da deneyeceğim. Bir sonrakini ince taneli alayım bakalım ne farkı var.

Bu kumu atıyorum 10 lt paket ile aldım, geniş bir tuvalet kullanıyorsak ve 10 lt kum alıyorsa tamamını mı doldurmam gerekiyor ? Yoksa az az mı koymalıyım ?

merveaydar

7 cm yükseklikte olacak kadar olması gerekiyor yazıyor genelde paketlerin üstünde. ben biraz daha alçak olacak şekilde dolduruyorum

lwb

Kumun alerji yaptığını nasıl anlıyorsunuz? Benimki de kalın taneli ve pudra kokulu, ince taneli her yere dağılıyor ama daha güzel topaklaşıyor

Sselin1

Agir parfumlu ve cok tozutan kumlari kullanmamanizi tavsiye ederim kediler direk soluyor tozu parfümü. Ben parfumsuz kullaniyorum. Ince taneli topaklanma konusunda daha iyi tabi dagilmamasi icin paspas kullanmak lazim

Bebek_mango

Benim kedim kokulu kumlarda hapşırıyor ince taneli ve kokusuz mantıklı

gozush

Kesinlikle kokusuz alin, proline ve vancat denedik ikisinden de memnun olmadim. Tozutma ve topaklanma ve koku sorunu var. Mirmir aktif karbonlu ve *********nin aktof karbonlusunu kokusuz olarak deneyecegiz biz baya olumlu yorum okudum. Ince taneli diyorum. Topaklanmalarda bunda bile sorun cikabliyor kalinlari dusunemiyorum. Dagilma meselesini tuvalet önu paspasi ile cozduk hepsi orda kaliyor az birazini da ev supururken hallediyoruz rahatszlk vermiyor.

Sudeckmkc

İnce taneli daha iyi topaklanır ama kalın taneli etrafa daha az dağılır

BalliBadem

Kalın taneli kedinlikle ince taneli süpürüyorum yarına geri her yer kum kalın taneli 1 hafta süpürmüyorun çok az saçılması ince olarak garden mix kalın olarak clear cat kullandım clear catle devam ediyorum

merveaydar

@mavitilki siz ince taneli mi kullanıyorsunuz?