Lütfen Yardım Edin Sahiplendirme

ddevrim

https://sosyal.petlebi.com/yuva-ariyor/184527-acil-omurluk-yuva
ONA YETEMEDİĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM DAHA İYİ BİR YERE GİTMESİNİ İSTİYORUM

31 CEVAP

boş yapma ne ya? en başta sahiplenmeseydin o zaman tavırlara bakar mısın?

Sudeckmkc

Veteriner ve mama konusunda mesaj attığınızda yardımcı olmuştum kediciğin de ilgilenen araştıran bir sahibi olduğu için sevinmiştim. Kediler köpek gibi vakit alan canlılar değiller beş dakika kumunu temizleseniz yeter o takılıyor zaten evde kendi kendine. Siz uyurken yanınıza kıvrılması bile o canlı için başlı başına mutluluk sebebi. O kedi sizin hayatınızın bir parçasıyken onun bütün hayatı sizden ibaret. Bir canı başkasına vermek hayattan çıkarıp atmak bu kadar kolay olmamalı.

Ahsenbb

Hevesle alınıp bahaneyle bırakılan bir kedi daha..Lise zamanı kedi sahiplenmek herkesin yapabileceği bir şey değil.Düzenli bir okul hayatın var ve sınavlara çalışıyorsun..Bilinçli olmadan ve kendi ayaklarınızın üzerinde durmadan hayvan sahiplenmeseniz keşke insanlar boşuna demiyor 18 yaş altına sahiplendirme yapmıyorum diye.Umarım bir daha kedi sahiplenmeye kalkışmazsınız belli ki bakmakta zorlanıyorsunuz ve bencede sahiplendirin zaten üniversiteyi kazandıktan sonra onun sonu daha kötü bir yerde olabilirdi.
Kedi almayı düşünen 18 yaş altındaki kardeşlerime de ders olsun bu..Yanlış anlaşılmasın bakamaz demiyorum ama aile faktörü işin içine girerse yani aile istemiyorsa evet bakamaz,onu göre sahiplenilmeli.Aile istemiyorsa önce üniversiteyi kazanır,aileden ayrı bir evde yaşamaya başlarsanız ve o şekilde ailenize kabullendirirseniz olur ancak.Yoksa üniversite bitti dönüyorum acil sahiplendirme yazılarını da az görmedim..
İnstagram sayfalarında paylaşım yapın kedi sahiplendirme sayfaları var.Ankara kedisine talep olacaktır büyük olsa dahi..İnşallah sevileceği bir yuvası olur.

lwb

İlanınızdaki açıklamaya da baktım da,
Uslu bir kedi olduğunu söylüyorsunuz ve işe girdiğinizden dolayı ilgilenemediğinizi söyleyip vermeye çalışıyosunuz?
Kediler öyle 7/24 ilgi bekleyen hayvanlar değiller zaten gün içinde yalnız da kalabilirler, bir sürü hem çalışıp hem de evcil hayvan sahibi olan insan var
Üzücü.

romedon96

Bilader kedi bu kedi. Köpek olsa anlarım ilgi ister yıkamak temizlemek gezdirmek ilgi alaka eğitim ister. Ulan kedinin nesiyle ilgilenicen mamasını veriyorsun bi kere kendi başına takılıyor evde zaten 15 dk bi kumunu değiştir yeter

kurtarma yolu yazıldı zaten, karşı taraf çemkirince çemkiriyorum. ilk mesajımda herhangi bir atar gördünüz mü?

Anonymus552223

Yetiskin bir kedi gunde yarim saatinizi bile almiyor ki.. sahiplendiremezseniz ne olacak? Veya alan kisi de bakamayip sokaga salarsa

lwb

Biz de sana kedinin sürünmiceğini anlatmaya çalışıyoruz
Klasik bi "bahane" daha yazık şu hayvanlara sahiplerine gram üzülmüyorum

mavitilki kimse en başında sert çıkışmadı zaten fark edersen.

lwb

Biz mi çemkirmişiz o mu?
forum başından beri kedinin tek kalsa da ilgisiz hissetmiceğini ya da ufak şeylerle bile ona yetebilceğini engel olmadığını anlatmaya çalışıyoruz gelen tepki "boş yapmayın"
Bi insanın ona yetemiceğini düşünmesi için gerçekten son raddede olması lazım. Zaman ayıramıcağım nasıl bir bahane?

ve açıkçası insanlar artık kedimi sahiplendiriyorum konusu görmekten çok sıkıldı. burada fikrimiz soruluyor sonra tekrar bize saldırı oluyor. okullar açılıyomuş, şuymuş,üniversite kazanmış. herkes kedisini sahiplendiriyor. büyük konuşmak istemiyorum açıkçası ama verilen tepki belki 1 sene sonra kediyi bırakacak birine yol gösterir. farkında mısınız bilmiyorum ama 2 haftadır her gün böyle 2 konu açılıyor sırf forumda. yuva arayanlar kısmı bunlarla dolu zaten. 1 hafta sonra bırakıyorum yazan da oldu, bu kadar tepki almıyor çünkü bu hayvanın düzeni var artık, aylarca-yıllarca kurulmuş. allah aşkına açmayın şu konuları artık verilen tepkiler hep aynıişte.

Anonymus552223

Vereceğiniz kişinin sizden daha iyi bakacagini bilemezsiniz. Yavru kedileri bile sahiplendirmek zor oluyor sizinkini isterler mi isteseler de geri getirme ihtimalleri var. Hayvani cok düşünüyorsanız bunları göze almazsınız. Bana samimi gelmiyor kediyi düsündugunuz icin verdiginiz. Siz işteyken yemek yiyormu yemiyormu diye düsünecek insan kedisini kimseye veremez

ddevrim

sonuç olarak ilgi bekliyor ve ben hem çalışıp hem okul ödevlerimi yapıo hem üniye hazırlanırken 0 ilgi göstereceğim ve yazık hayvana

lwb

İlgiden kastınız nedir acaba? Yanından geçerken bir kafasını okşayamıcak kadar zamanınızın olduğunu düşünmüyorum.
Ben de üniversite sınavına çalışırken kedimi sahiplendim ve 1 günlüktü onun kakasını yaptırmak,mama hazırlamak,yedirmek, sağlık sorunları çıktı vs nitekim engel olmadı.
Ailem istemiyor deseniz daha doğru olur

ddevrim

ya arkadaşlar neden evde sürekli olan birine vermek yerine kediyi süründüreyim ya