Kedim Çok Zayıf Be Yapabılırım

Buserra

Merhaba bugün kedı sahıplendım ve sahıplendıgım kişi kedımı sokakta bulmuş british shorthair cinsi bir kedı. Kedımı eve getırdıgım de sırt tarafı ve genel heryerı elledıgım yerler kemıklerı elıme gelıyor resmen çok zayıf ne yapabılırım.

11 CEVAP

PandAiluroSena

Ben de aynı şekilde sokağa terkedilmiş bir british shorthair sahiplendim ilk geldiginde hafifti şimdi 1 hafta bile olmadı geleli ama gözle görülür şekilde tombullaştı kuru mama agzına sürmüyor ben de sürekli dana kuşbaşı alıp haşlıyorum rondodan geçiriyorum azıcık sizde deneyebilirsiniz 1 hafta boyunca belki toparlanır et agırlıklı beslenince

Xtyral

Bence sürekli mama değiştirmeni söyleyenleri dinleme takviye gıdalarla şişmanlata bilirsin işe yaramıyorsa mama değişebilirsin

lwb

İlk önce bi veteriner muayenesinden geçmesi en sağlıklısı, veteriner hekim de yardımcı olacaktır kilo alması konusunda, uygun görürse parazit aşılarını yapar
Onun haricinde söylenecek kaliteli bi mama, evde haşladığınız tavuk vb yiyecekler, gimcat multivitamin macun da verebilirsiniz ya da veterinerinizin vereceği herhangibir takviye

bademthecatt

Kaliteli mamalar ve evde vereceğiniz takviyelerle düzelecektir bende yavru buldum hastaydı açlıktan hiç gelişememiş tedavisi bitti kilo almaya başladı bile :)

Kedimiriltisi

Benimkide aynı durumda britishti 2 aylık şuan. Yavaş yavaş toparlanıyorlar ben yaş mamayla kuru mamayı karıştırıyorum :)

Buserra

tesekkurler hepınıze denıycem

Fatiko

Nd mama bir ayda kedimde inanılmaz sonuçlar verdi çok şükür

BalliBadem

Ev ortamında zaten kilo alacaktır yaş mama ile desteklemeyi unutmayın

saitgulsen

Veteriner bi baksın önce, kilo alması için bir sorun yoksa kaliteli mamalar kilo aldıracaktır. Arada bir yoğurt ve çimen de verin. Ben arada karıştırıp veriyorum ikisini, sindirim sistemini düzenliyor kedinin. Kendisi de yer zaten. Ben dışarı da çıkarıyorum, kendisi de yiyor çimen ama yine de ben yoğurduna bir tutam karıştırıyorum bazen.

Utkan92

Yavru kedi maması kullan onlar büyümeye kilo almaya daha çok yardımcı oluyolar. Arada yaş mama ver N&D alabilirsen kitten veya royal canın kitten kullan hatta ikisini bile karıştırabilirsin N&D sağlığınıda düzenler tüylerini parlatır tüy dökülmesini azaltır

Utkan92

Yavru kedi maması kullan onlar büyümeye kilo almaya daha çok yardımcı oluyolar. Arada yaş mama ver N&D alabilirsen kitten veya royal canın kitten kullan hatta ikisini bile karıştırabilirsin N&D sağlığınıda düzenler tüylerini parlatır tüy dökülmesini azaltır