Kedi Maması

adige45

Son 2 aydır düzenli olarak yediği proplan mamayı son 1 haftadır önceki günlere göre daha az ve iştahla yemiyor, sizce nedeni nedir?

13 CEVAP

bihtercik

psikolojiktir muhtemelen beyefendi.
mevsim geçişlerinde tüy dökülmesi ile beraber görülüyor.
ama ben o dönemlerde mutamin balık yağı içiyorum,yoksa halsiz kalıyor.
size de öneririm,iyi geceler...

Sselin1

eceyayl soylediginiz mamalarin proplandan bir farki yok ki hatta reflex pro plandan daha kötü bir mama. N&d düşük tahıllı, ya da brit care kullanabilirsiniz n&d yi sevmeyen kedi yok diyebilirim ama brit care almadan once tester kullanmanizi öneririm. *******, *********, *********, ********** gibi sitelerden uygun fiyata alabilirsiniz güvenilir sitelerdir.

SerkanO

**Sselin1 ** hanım Proplan ben de ilk defa aldım, kedi çok iştahlı yiyor. Sizin yazdığınız aksine son dönemde "Kedim ND mamayı yemiyor" başlıkları çok fazla açıldığı için ND almaya çekiniyorum. BritCare ve Hill's deneyeceğim bir dahakine.

bihtercik

içiriyorum* :)

Sselin1

Mamasi bayatlamis olabilr ya da mamadan sıkılmıs olabilir. Arada yas mama verip degisiklik yapabilirsiniz ya da ayni mamanin farkli cesidini alip dönüsümlü kullanabilirsiniz.

adige45

Cevaplarınız teşekkürler.Haftalık mama alıyorum bayatlama sorunu yoktur diye düşünüyorum.Bir müddet daha devam edicem eğer düzene girmezse o zaman mama değişimi yaparım.

eceyayl

Bence daha iyi bir mamaya geçmelisiniz bazi mamalar popiler diye almayın derim:))

Sselin1

Haftalik derken açık mama aliyorsunuz sanirm. Malesef her yere güven olmuyor genelde acik satilan mamalar bayat oluyor.

adige45

ne önerirsiniz mama olarak?

adige45

Evet acik mama aldim bundan sonra açık mama almamaya dikkat edicem

Zacun

Bayatlama olabilir. Kızgınlaşmış olabilir. Mama kabını veya yerini değiştirmişseniz olabilir. İşgisiz kalmışsa olabilir.
Bunlar dilsiz melekler işte. İnsan altında her türlü şeyi arayabilir. Özellikle dikkat edin bu süreçte. İştahsızlık hiç bir kedi sahibinin yaşamayı istediği bir durum değil. İyiye haber değil. Gözünüz üstünde olsun. Umarım bir an önce normale döner

eceyayl

Mama olarak bütçeye göre 3 mama soyliyeyim en iyi alabileceğiniz mama hill's benim doktorumda tavsiye etti sonra spectrum sonrada reflex ama reflexte extra bir vitamin ihtiyaci olur diger ikisinde vitamini mamalar karşılar:)) Siz hepsine bir bakın araştırın:)

Sselin1

Genelde n&d mamayi ********, ************ gibi sitelerden alanlar bu sorunu yasiyor. Ben *******'den aliyorum mamanin rengi kokusu eskisi gibi. Umarim dedikleri gibi bir degisiklik yoktur. Cünkü gercekten kaliteli mama secenegi bayagi kisitli.