Whiskas Junıor Kuru Kedi Maması Hakkında

gokceninko

Anket

MEMNUNUM
(3 oy)
MEMNUN DEĞİLİM
(17 oy)
Toplam (20 oy)

Merhaba arkadaşlar ;
3 aylık kedi sahiplendim bu siteden :) ilk sahibi whiskas junıor kedi maması (TAVUKLU)kullanıyormuş bende aynısından devam ediyorum ancak birkaç yerde yazı gördüm faydası yok hatta zararlı falan diye konuyla ilgili ney bilgisi olan var mı yada kullanıp ta zararını gören oldu mu hiç

14 CEVAP

SerkanO

Market maması önerilmez genelde. Kaç para bilmiyorum ama Whiskas yerine farklı bir mamayla devam etmenizi öneririm. Bütçenize göre mamaları araştırıp farklı bir marka almanız daha iyi olur. Kediniz eminim daha iştahlı yiyecektir.

eceyayl

Yani genelde kimse bu mamayı önermiyor ben veterinerime royal canin bile sordum onlarin sadece ismi var dedi bütçesinde sıkıntı yaşamazsanız hill's alabileceğiniz en iyi mamalardan biri ondan daha düşük fiyatli hemen hemen ayni bir mama olan spectrum da önerilebilir bu mamalarda extra bir vitamin almanizada gerek kalmıyor reflex var oda yerli uretim bir mama ama extra bir vitamin gerektirir:))

eceyayl

Birde bir şey unutmuşum kedilerin sevdiği mama iyi mama değildir bunu unutmayın kötü mamalarin içine zararlı olan ama kedilerin sevebileceği ürünleri koydukları için kediler onlari yemeği sevebilir ama bir çok kediyede ishal yapılabiliyor ve bağırsak sağlığı için çok zararlı biz insanlar nasil bazi zararli şeyleri çok seviyoruz kedilerdede öyle maalesef:/ :))

eceyayl

Extra vitamininden kastım gimcatin malt tüy sağlığı icin ya da multivitamin 12 gibi macunları var ben doktorumuza bunları sordum iyi mama extra bir vitamin gerektirmez dedi iyi mamada zaten bu vitaminler oluyormuş benim kedim yanima daha yeni geldi sayılır marka olarak hills yavru kedi mamasi almayı düşünüyorum bütçesi biraz pahalı ama kilosu artıkça daha kampanyalı oluyor benim kedim 2 bucuk aylık ve 5 kg mama onu büyütmeye yetecek mesela:)) ve bende extra bir vitamin macun almayacağım. Siz vitamin almak istiyorsanız Gimcat'in malt macun, multivitamin gibi macunlarını öneririm bu sitede var alacaksanız küçük olanlarını alın denemek için ama bana sorarsanız onlara verilecek parayı iyi mama alarakta karşılayabilirsini. Rica ederim:)

Kevserhaksever

Benim veterinerim felicia marka mama önerdi ilk kuru mamaya geçtiğinden beri, ve çok memnunum hatta şimdi tavuklu yerine kuruluşuna geçtim fiyat olarakda gayet uygun bir mama 2 kilosunu ben 65tl ye aldım. Ekstra yine vitamin kullanıyorum bu ara mevsim gecişi havalar soğuyor diye ama denemenizi öneririm. Sitesinden tester alabilirsiniz tadımlık gönderiyorlar. :))

Kevserhaksever

Kuruluşuna = kuzulusuna:))))

gokceninko

Peki çok teşekkürler üç aylık old için bi zarar gelsin istemiyorum daha küçük bebeğim

Merhaba, muhtemelen söylenmiştir ama whiskas kötü bir mama. Kedilerin o mamayı sevme sebebi içerisindeki zararlı maddeler, kokular ve jeller. Diğer mamaları başta kedinizin yememesi de bu sebeple normal. Ama alışır, o fiyata çok daha sağlıklı mamalar var. Burada sorulan sorulardan erişebilirsiniz.

gokceninko

ilk sahiplendiğimde başka bir mama aldım veterinerden önerdiği bi mamaydı yavru kediler sever dedi markası neydi bilmiyorum ama yemedi daha sonra ilk sahibine sordum ne yediğini whiskas verdiğini çok sediğini söyledi ve aldım dediği gibi havalara uçtu mamayı açtığım gibi kokusunu tanıdı büyük bi iştahla yiyor çokta seviyor ...Ama yazılanlara göre tuzlu ve az proteinli çerez bi mamaymış ikilemde kaldım :/ sizne kullanıyorsunuz

gokceninko

Ece hanım çok teşekkürler bilgilendirme için siz ne kullanıyorsunuz extra vitaminle kastınız nedir acaba marka çeşit alabilir miyim

gokceninko

evet dediğiniz mama biraz yüksel maliyetli :) sürekli olmasa bile çoğu zaman alıp yedireceğim Çakılıma bakalım napacak :)

Zacun

Bağışıklıklarını mahfediyor

eceyayl

Dediğim gibi spectrum ya da rexlexsede bir bakın:))

eceyayl

Reflex*